Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben? Hogy lehet neki segíteni felvállalni? Miért nem hozzánk fordult?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyobb, 17-20 éves korosztályból álló társaság. Páran nem heterok, ezzel amúgy semmi baj nincs, egy teljesen elfogadó és támogató közegről van szó. Vagyunk 3an barátnők, mi már 6 éve legjobb barátnők vagyunk, nagyon erős, összetartó barátságunk van. Így kerültünk kb 1,5 évvel ezelőtt bele a társaságba, ahol jelenleg 16an vagyunk. Egyébként nagyon jó a hangulat, rendesek az emberek, tök jó barátságok alakultak ki, de mi 3an valahogy mindig közelebb álltunk egymáshoz.


Az egyik legjobb barátnőmről már régóta gondoljuk hogy valószínűleg nem csak a fiúk jönnek be neki, néhányszor már utaltunk rá hogy ezzel semmi baj, meg amúgy én leszbikus vagyok, szóval tényleg nincs ok az aggodalomra és megérteném a helyzetét ha az lenne. Ő visszautasította ezt elég határozottan és többet nem akartuk ezzel piszkálni mondván ha biszex, ha nem nem tenne jót ha folyamatosan ezen lovagolnánk.


Nyilván társaságon belül külön is beszélgetünk, barátkozunk. Van egy meleg srác, akivel nagyon jóban lett, sokat beszélnek, elmennek együtt csinálnak valami programot vagy ilyenek. Amúgy ezzel semmi bajom nincs.


Néhány napja volt egy összejövetel, és a sráccal szoba elegyedtem, ő pedig elszólta magát hogy ez a bizonyos barátnőm valószínűleg biszexuális. Még nem biztos, ő is csak gondolkozik rajta, de a fiú elmondása szerint elég komolyan. Ő egyébként caak elszólta magát véletlenül mert azt hitte hogy tudjuk révén hogy milyen közel állunk egymáshoz. Megállapodtunk hogy ereő nem szólunk neki és hagyjuk hogy ő coming outoljon amikor ő szeretne.


Mégis rosszul esett, hogy elvileg már évek óta kitartunk jóban rosszban de nem nekünk szólt előbb. Bevallom kicsit féltékeny is vagyok, illetve a másik barátnőm sem örül de persze nem fogunk ártani neki, sőt igazából segíteni akarunk hogy úgy érezze nekünk is elmondhatja.


De igazából mi a jó lépés? Mit lehet tenni? Eddig miért nem mondta el?


Ránézésre olya egyszerűen titkolózik, már valószínűleg régóta, de gondoltam azért nem lehet könnyű.


Én nagyon szerencsés helyzetben vagyok és nagyon rendes környezetem van, már régebben sem szorongtam a szexualitásom miatt.


Szóval tényleg nem tudom mit tehetnék, mit mondjak vagy mondjuk mit ne.



2022. febr. 9. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a srácnak se mondta el, csak gyanítja?

Nem mindenki dolgozza fel egyformán, ugyanannyi idő alatt.

Mi van, ha pluszban még szerelmes is valamelyikőtökbe, ez is bonyolíthatja a helyzetét.

Ne változtassatok a magatartásotokon. Tudja, hogy elfogadjátok, majd nyílik, ha megérett rá a helyzet.

2022. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neki elmondta, de még nem teljesen biztos. Viszont a fiú szerint elég egyértelmű.


Bocsi ha rosszul fogalmaztam

2022. febr. 9. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Á értem. Én se mondanám el a legjobbaknak, amíg nem tuti.

Aki nem áll hozzád annyira közel, annak könnyebb. Esetleg 2 hét múlva közölni is, hogy bocs, tisztáztam magamban, mégse.

2022. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállónak sokszor könnyebb erről beszélni. Én is nehezen meséltem el még annak a barátomnak is, aki meleg.

Szerintem fontos tudnod, hogy ez nem rajtad múlik, nem azért nem nektek mondja el, mert nem szeret titeket, vagy valamit rosszul csináltatok, hanem így könnyebb neki. Meg azt sem árt szem előtt tartani, hogy ez az coming out-ja, nem a tiétek, ezt ő így tudja csinálni, akkor ezt el kell fogadjátok. Érezheted magad emiatt rosszul, lehetsz féltékeny, ez tök oké egy ilyen szituban.

Amit egy emberrel legtöbbet tehetünk, ha békén hagyjuk, és ott vagyunk neki, ha szüksége van ránk.

2022. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor az lesz a legjobb ha hagyjuk. Köszi a segítséget
2022. febr. 10. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!