Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ez hogy működik a leszbikusok/...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez hogy működik a leszbikusok/homoszexuálisoknál?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyat, hogy valaki későn jött rá kikhez is vonzódik. Például évekig férjnél volt, aztán rájött, hogy érdeklik esetleg a nők is mert megtetszett neki egy nő.

Meg olyat is olvastam már, hogy egy pasi házas volt és elhagyta a feleségét egy másik pasi miatt. Ezt már nem tudom konkrétan hol láttam. Nem tudom mennyire igazak ezek.

Szóval van olyan, hogy valaki heterónak gondolja magát évekig, aztán kiderül, hogy nem az?

És fordítva mennyire valószínű, hogy egy leszbikus nőnek megtetszik egy pasi meg összejönne vele, pedig előtte nem tartotta magát heterónak meg csak nőkkel volt?

A témában több cikket is írtak már. Valahol azt írták, hogy sok mindentől függ valószínű, hogy valaki leszbikus (ez a cikk konkrétan a leszbikusokról szólt de lehet van a melegekről is van), például genetikától, környezeti hatásoktól, méhen belüli fejlődéstől. Meg szerintem akik a saját nemükhöz vonzódnak, mondták már, hogy ez nem saját döntés, hanem így van, ők ilyenek és kész.

Lehet tudni, hogy ez mennyire változik?

És ha vannak ilyenek, akkor ez hogyan függ a kortól? Egy fiatalnak, mondjuk tizenévesnek itt a gyakorin is írták már, hogy várjon, hogy kiderüljön tényleg a saját neméhez vonzódik. A fiatalok esetében bizonytalanabb de egy legalább 30 éves illetőre meg szerintem azt mondaná mindenki, hogy az, ami és ha már 30 éves koráig nem derült ki, hogy mégse az, akkor nem. De vannak esetek, amik ennek ellent mondanak.


Lehet bonyolult lett a kérdés de akkor most mi az igazság?


2019. aug. 29. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen pálfordulások, férfiak esetében ez akkor szokott leginkább előfordulni, ha az illetőnek valójában kevert az orientációja. Nem ugyanahhoz a nemhez vonzódik, érzelmileg, esztétikailag, öltözködésileg, viselkedésileg, testileg, sőt még a testet is feldarabolhatjuk, lehet, hogy izgatják a férfi lábszárak, de ágyéktól felfelé meg isten őrizz tőle, inkább a nők izgatják. Ezek az emberek szokták későn, és nagyon nehezen megérteni magukat, mert a társadalom azt tuszkolja rájuk, hogy el kell dönteni: férfihoz vagy nőhöz vonzódsz, ez viszont nem ilyen egyértelmű azoknál, akiknél szét vannak csúszva a vonzalom összetevői. Hidd el, azok a férfiak akik apuka korban lépnek le 10-ből 9-nél erről van szó. Nem volt teljesen hülye addig se, érzelmileg lehet, tényleg nőre és női finomságra, szépségre vágyik maga mellett, nem valami szőröshátú, sörszagú tahóra. És 30 éve nem is nagyon volt más felhozatal férfiakat illetően.
2019. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy semmi köze a genetikához, méhben történő fejlődéshez stb. ezt csak azok terjesztik akik még nem képesek teljesen elfogadni saját magukat, egyfajta bűnnek érzik és mintegy "nem tehetek róla ilyennek születtem" kifogásba menekülnek.

Az irányultság, orientáció a szexuális fejlődés során alakul ki, ami gyakorlatilag születésedtől a halálig változik, hatnak rá a környezeti hatások. A legmeghatározóbb benne a gyermek és pubertáskor, a családi környezet, a szülőkkel kapcsolatos viszony.

Nincs olyan, hogy valaki egy kifejlett szexuális orientáció mellett egy nap hirtelen felébred, hohó én meleg vagyok. Addig is megvolt rá az affinitás, a tudatalatti vágy, csak vagy elnyomta magában, vagy nem mutatta kifelé.

2019. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Olvastam már olyat, hogy valaki későn jött rá kikhez is vonzódik. Például évekig férjnél volt, aztán rájött, hogy érdeklik esetleg a nők is mert megtetszett neki egy nő."

Na ez vagyok én, de én sem egyik napról a másikra váltottam. 18 évesen csókolóztam 2 barátnőmmel is. Nem mondom, hogy akkora egetrengető élmény volt, de egy igazi heteró nem csinál ilyet. Aztán utána párszor eszembe jutott, hogy jópofa lenne lánnyal kipróbálni, de csak olyan poén szinten és futólag, na de akkor is megfordult a fejemben. Aztán jópár évvel később találkoztam valakivel, aki megtetszett és megváltozott valami bennem. A társadalom és/vagy a környezetünk olyan nyomást fejt ki ránk, amit sokszor csak finoman érzékelünk, de határozott befolyással van a gondolkodásunkra. Még ha nem is vagyunk elégedettek a másik nemmel, nem jut el a tudatunkig, hogy van más opció, mondjuk a saját nemünk. És mondjuk átkerülünk egy ilyen szempontból megengedőbb vagy színesebb környezetbe, és akkor esik le, hogy tényleg, mást is kipróbálhatok esetleg, és senki nem fog elítélni ezért.

Én nem gondolnám, hogy aki valóban és 100%osan heteró, az így váltana, mint például én. Ott a hajlamnak vagy az érzésnek meg kellett már lennie előtte, csak ilyen vagy olyan okból elnyomta.

2019. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!