Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Vaginizmus. Hogyan állapíthato...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vaginizmus. Hogyan állapíthatom meg pontosan?

Figyelt kérdés

A barátommal régóta próbálkozunk az első behatolással, még szűz vagyok, ő az első barátom.

Volt már egy ujjal bennem, és párszor orál is volt. Mindig, amikor csúszna bennébb, egy nagyon feszítő érzést érzek és fáj, ezért mindig leállítom. Ez normális? Vagyis lehet vaginizmusról szó? Vagy csupán a fájdalomtól való félelem van bennem? Hogyan tudom megállapítani? Volt valaki hasonló helyzetben?



2020. máj. 21. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Háát ugye a szűzhártya átszakadása is fáj.. és nem lehet összehasonlítani másokéval.


A vaginizmushoz több kell, mint egyszerű félelem a fájdalomtól. Ez mélyen gyökerező szorongásból ered.


Hogy ítéled meg, előfordulhat, hogy a fájdalmat "csak" a szűzhrátya okozza?

Jellemző rád a szorongás?


Nekem így könnyű beszélnem, de ha nem vagy szorongásos, én a szűzhártyára tippelnék, aminek a problémáját összeszorított foggal és egy pálinkával győznék le. De mondani könnyű, neked fog fájni, nem nekem.

Azért szerintem tegyetek egy próbát úgy, hogy isztok egy felest, csak hogy ellazulj picit, és alaposan körbenyal, hogy felizgulj meg ilyenek, esetleg sikosítót is használjatok és próbáljátok úgy. Persze gumival (és ne kézzel!). És.. tűrj, fájni fog. De ha végképp elviselhetetlen, ne erőltessétek, viszont nem érdemes túl lassú mozdulatokkal lacafacázni. Viszont te legyél felül, hogy irányíthasd.

Ha így se megy, akkor nincs mese, doki.


A tutit egy nőgyógyász tudná kimodani, de az nem vizsgál meg tisztességesen, amíg szűz vagy.

2020. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nincs vaginizmusod, a fájdalomtól való félelem, vagy tudat alatti komplexusok okozzák. Sajnos egy öngerjesztő folyamat - félsz hogy fáj, tudat alatt összezúzod a hüvelyizmaid - s így fájni fog, beigazolja önmagát.


Tanács:

- még több előjáték (használja az ujjait is);

- még lassabban, fokozatosabban;

- ne hatoljon tövig, akkor csak "kupakoljon" első alkalommal, legközelebb majd jobban megy.

2020. máj. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!