Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Parafíliákról, fixációkról,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Parafíliákról, fixációkról, fétisekről és perverziókról le lehet jönni szaksegítséggel?

Figyelt kérdés
Rengetegszer olvasok itt olyan kérdés-feleleteket, ahol valaki megnyilatkozik a nem szokványos szexualitásáról és egyből azt írják neki, hogy "kezeltesd magad". No én megfordítom: kivel, milyen szakemberrel tudnám kezeltetni magamat, hogy a hagyományos szexualitás működjön és ne akarjak mások lábfejére élvezni, ne akarjak doktorbácsit játszani és arra gerjedni, hogy a másik ki van szolgáltatva nekem, vagy ne kívánjam én a beteg szerepét egy megalázó orvos-beteg kontextusban stb? Tele vagyok perverz tévelygésekkel, fantáziákkal és a hagyományos "vanillaszex" alig működik. De a lényeg, hogy ezek az orientációk nem tudatosan eldöntött és kiválasztott dolgok. Belátom, hogy nagyon nem szokványos, beteges dolgok. De nem tehetek róluk, ám tennék ellenük.

2020. jún. 5. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológus. De nem abban segít, hogy "lejjöj" róla, hanem hogy feltárja benned, megértsd az okait miért alakult ki ÉS elfogad saját magad, ne harcolj magaddal, a vágyaiddal. A pszichológia legújabb megközelítése alapján azok a vágyak amelyek egészségre nem ártalmasak, jogszabály nem tiltja nem kezelést (leszoktatást) igényelnek, hanem a paciens úgymond belső békéjét kell megtalálni.
2020. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek a fura perverziók valami feldolgozatlan gyerekkori trauma miatt alakultak ki, akkor értelemszerűen ennek a feldolgozásával talán enyhíthető/megszüntethető a vágy is. De egy szakember abban biztosan tudna segíteni, hogy megtanuld kezelni, kommunikálni és esetleg a pároddal együtt megélni ezeket a vágyaidat, illetve hogy a "vaníliaszex" is működjön mindemellett.
2020. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez normálisabb mint hinnéd.


Szerintem az van, hogy annyira viszolyogsz a vágyaid kiélésétől, hogy megutáltattad magaddal a vanília dolgokat.

Ha helyrerakod az ezzel kapcsolatos szorongásaidat, nem lesz veled semmi baj.


Ameddig nem ártasz másoknak vagy magadnak, adding nem tom miért baj ez.


A "de beteg vagy" traktus általában szintén nem elsőáldozó és frusztrált 🙄

2020. jún. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megszüntetni nem lehet.
2020. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!