Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy antidepresszá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy antidepresszáns (Citalopram) szedése miatt nem tudok elmenni? 19/F

Figyelt kérdés
Ez előtt nem volt ilyen bajom, csak mióta szedem ezt a gyógyszert, meg Rivotrilt és Parnassant mellé.

2020. szept. 29. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb az van, hogy csökken a libidód. Az ilyen jellegu gyogyszerek pl benzodiazepinek foleg csokkentik a nemi vágyat.
2020. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Citapram nem okoz ilyen gondot. Nem kellene mellé nyugtatót szedni, attól nem tudsz elmenni.
2020. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 27 éves srác vagyok, és szintén szedek antidepresszánst, immár a többedig fajtát.

Van néhány tapasztalatom a gyógyszer miatti szexuális problémákról, írj, ha gondolod.

2020. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a rivotril a ludas
2020. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy igazából alig áll fel és orgazmust elérni szinte nem tudok.
2020. szept. 29. 09:17
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Biztos lehetsz benne, hogy az antidepresszáns miatt nem tudsz elmenni. Az antidepik sajnos kicsinálják a libidót és orgazmus zavart okoznak, nőknél férfiaknaál egyaránt. Tudom mert már szedtem párat életem során.. De ha abbahagyod majd kamatostul vissza fog jönni.


Ellenben semmi köze a rivotrilhoz, a nyugatatók nem befolyásolják a libidót. Erről nyugodtan megkérdezheted a pszichiáteredet is. Akik a nyugtatókat okolják egyrészt nem értenek hozzá, másrészt gondolom soha nem szedték se antidepresszánst se nyugtatót, különbne nem írnának ilyen hülyeséget. Ne érts félre a nyugatók sokkal addiktívabbak és károsabbak, viszont a nemi vágy csökkenése nem az ő számlájukra írható fel.

2020. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz 6-os, én 12 éve szedek Citapram-ot, és hatalmas szexuális étvágyam van. Sőt, attól lettem jól. A nyugtatók lezsibbasztják az idegrendszert.
2020. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Balogh Zsozsó válasza:
Attól függ mióta szeded az gyógyszert és tényleg nem a nyugtatót. Ha már régebb óta a szervezeted hozzászokott elmúlik a sexuális probléma is.
2020. szept. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A libidóvesztés az antidepresszánsok gyakori mellékhatása.
2020. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen. Ennyi okos fszt, bele is van írva a tájékoztatóba...


Parnassin us okozhatja, de ez amúgy tipikus SSRI mellekhatas

2020. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!