Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mitől rövid a ciklusom?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől rövid a ciklusom?

Figyelt kérdés

SZiasztok! Több éves evészavar után durván negyedik hónapja jött meg február elején. Azonban a február eleji menstruációm, már nem volt 28 napos, sem a januári. Durván 22-24. Viszont most vasárnap ismét megindult a vérzés. 18 nappal az előző után durván. Először méhszájsebre gyanakodtam, mert közvetlen szex után maradt a papíron egy kis vér, én amúgy is hajlamos vagyok erre. Azonban szerdán már nem csak ilyen vérezgetés, barnázás fogadott reggel, hanem rendesen egy jó nagy foltban átázott az alsóneműm. Azonban azóta is ilyen kis max egy tampon per nap, az sem telik meg. Nem csak barnás, vér is van mellé, de aggaszt egy kicsit a dolog.

Lehetséges, hogy három év nulla menstruáció után most ez normális, hogy néha még baromkodik nekem?

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Bejelentkeztem nőgyógyászhoz, csak áprilisra kaptam időpontot.

Hozzáteszem, van barátom, gumival védekezünk, de sosem bennem megy el, hanem kiveszi még idő előtt, így nem hiszem, hogy itt lenne a galiba.

23/L



2021. febr. 25. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, a házat mondjuk téglákból építik, a tested pedig ugyanígy a bevitt élelmiszerekből származó mikro és makro tápanyagokból építkezik. A progeszteron például a koleszterinből, a pajzsmirigy hormonok pedig fehérje aminosavakból szintetizálódnak. Ha a táplálkozásodban probléma van, főleg ha hosszútávon, akkor gyakorlatilag az egész rendszert felborítod.

Szóval igen, simán lehet az evészavar miatt.

Próbáld meg ezután rendben tartani és minőségi dolgokat enni, valamint az összes makro és mikro tápanyagot bevinni, akkor bízhatsz benne, hogy szép lassan rendbe fog jönni.

A kontakt vérzés mindig megérdemel egy nőgyógyászati vizsgálatot, de a gyakran előforduló rosszindulatú méhnyak elváltozásokhoz szerintem még fiatal vagy. Kockázati tényező lehet, ha korán kezdted a szexuális életed és nem védekeztél.

Én azt javaslom amúgy, hogy ne engedd, hogy a nőgyógyász hormonokkal kezdjen gyógyítgatni, mert idővel természetesen is helyre tud állni.


Aggodalomra szerintem amúgy akkor lehet okod, ha nem múlik el a vérzés, hanem valamilyen formában folytonos lesz. Figyelgesd!

2021. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!