Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy aszexuális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt érzem, hogy valami gond van velem.

Nem érdekel a szex, sőt undorodom tőle. Ha egy filmben vagy egy sorozatban felbukkan egy ilyen jelenet, végig tudom nézni, de nagyon nem szívesen.

Tudok róla beszélni, komolyan tudom venni, de belőlem szexuális vonzalmat nem vált ki senki/semmi. Ha belegondolok, hogy én ilyen jellegű dolgot csinálok valakivel, szabályosan rosszul leszek.


Egyesek szerint prűd vagyok, mások szerint baj van a hormonjaimmal és el kéne mennem orvoshoz. De akadt olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy biztosan csak későn érő típus vagyok vagy még túl fiatal és nem találtam megfelelő embert.


Miután hallottam az aszexualitásról, utánanéztem kicsit a dolgoknak és azon kaptam magam, hogy ugyanúgy érzek, mint azok az emberek, akikről olvastam.


A szerelemmel, mint érzéssel nincs bajom, sőt élvezem a romantikus filmeket, könyveket, zenéket.

Tetszett már nekem valaki, de sosem jutott eszembe a szex. Ilyen képzelgéseim sem voltak, nem vágytam/vágyom rá, mint a korosztályom.


Szeretve lenni jó, de az én fejemben ahhoz szexualitás nem igazán kapcsolódik. Számomra a szerelem nem azt jelenti, mint a legtöbb embernek. Kezdek egyre jobban kétségbeesni, mert egy ilyen világban, ahol nap mint nap szembejön egy értesítés, egy reklám, egy könyv, egy sorozat, egy film, egy helyzet... taszító.


És nem tudok ezzel mit kezdeni, mert ha elkezdek erről beszélni a fent említett válaszokat kapom. Vagy ami még rosszabb, amikor a család meg az ismerősök próbálják rám erőltetni:

,,És van már fiúd?" vagy ,,Majd ha egyszer megtapasztalod, rájössz, milyen jó...". Kösz, nem.


Olyan jó lenne hasonló emberekkel ismerkedni, vagy csak beszélni, de itt Magyarországon az LMBTQ nagyrészt utálattal van övezve, nem találok csoportot, ahol erre lenne lehetőség.


Van egy nagyon kedves barátnőm, aki megért és támogat, de teljesen nem tudja átérezni a helyzetemet. Egyelőre ott tartok, hogy ez van, nem biztos, de valószínű.


Az érdekelne, hogy leírás alapján ti mit gondoltok?



2021. ápr. 15. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy az én vagyok!
2021. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nagyon valószínű. De nem is feltétlenül kell nevet adni az érzéseidnek, ha gondolod.

Legyél szerelmes, légy együtt azzal, akivel szeretnél, nem kell feltétlenül szexuálisan is együtt lenned a pároddal. Találni fogsz hozzád hasonló embert, vagy olyat, aki teljes mértékben elfogad téged így, és nem erőlteti rád.

Illetve becsüld meg a barátnődet, aki támogat és ne hallgass másokra, mert ők nem biztos, hogy értik, mit érzel.

Egy párkapcsolat pedig két emberre tartozik.

2021. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Téged az Isten is apácának teremtett! De vigyázz, ott is van szex: lesbi és pappal!👍szex nélkül nincs élet! Az élőlények ( vírus is🦠) szaporodni akarnak, ez van beléjük kódolva. Ha neked ez nem működik, hiba van a szoftverben. Frissítés! Nehogy később meg hiányolt az elvesztett éveket! Menj el a Darnel tréningre. Ott magadra találsz! Valószínű hormonális, a sok maszti segíthet. Sport, jó társaság, lazaság!
2021. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Enis az vagyok csak en ferfi vagyok
2021. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!