Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Transzszexuálisok! Hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Transzszexuálisok! Hogyan ismertétek fel a veletek kapcsolatos helyzetet, mit tettetek céljaitok eléréséért, mit gondoltok a jelenlegi kaotikus helyzetről?

Figyelt kérdés

Bár a kérdés sok fontos információt tartalmazott, kiegészíteném annyival, hogy jómagam is a fent említett csoportba tartozom, és én speciel nem igazán látom a fényt az alagút végén... A felesleges törvénymódosítások nem könnyítették meg az amúgy sem rózsás helyeztünket.


Ti hogy jöttetek rá, hogy nem stimmelnek egyes dolgok veletek kapcsolatban? Eljutottatok már valahova, vagy ti is, hasonlóan hozzám, féltek belekezdeni az amúgy számunkra világmegváltó folyamatba? Mit gondoltok, van bármi esély, hogy a közeljövőben újra lehet itthon névváltást kezdeményezni, ""nemet váltani""?


Amennyiben beszélgetni lenne kedved, írhatsz privát üzenetet is, szívesen beszélgetnék hasonló sorsú emberekkel, de válaszként érkező történeteket is szívesen olvasok :)


A gyűlölködőknek: tudom, le kéne ugrojak egy hídról, meg amúgy csak beteg vagyok, menjek pszichológushoz, ahogy az összes hozzám hasonló...felesleges koptatni a billentyűzetet, körülbelül olyan hatása lesz, mint amikor egy depressziós embernek azt mondod, hogy akkor legyél boldog :)



2021. máj. 4. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából most szerzem be a szakvéleményeket, de engem már az se érdekel hogy mi van a személyimen. Csak ha magamra nézek akkor azt lássam amit kéne. Ha van kedved nekem is írhatsz :)

26/mtf

2021. máj. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok igazából 100 %-ig transzszexuális, ezt onnan is tudom, mert évek óta rengeteget olvasok a témáról, nem bulvárban, hanem tényleg szakirodalmat (angolul főleg). Tényleg volt rá elég időm, hogy átgondoljam, én mi vagyok. Továbbra is a nőket szeretem, de szeretek női ruhát is viselni, így inkább én crossdresser vagyok. Azon agyaltam, most ezért nekem át kéne operáltatnom magam, hogy ezt "legálisan" is űzhessem, és arra jutottam, felesleges. Sőt, ezt a pszichológusok ki is szűrnék és nem is engednék (igen, kedves hurrogok, ha lesznek ilyen olvasók, van ilyen, hogy a pszichológus nem engedélyezi a nemváltást, mert ő is látja, hogy nem válna a páciens javára). Szóval én azt csináltam, hogy felvállaltam magam a barátnőm és rengeteg más ember előtt. Azóta boldogabb vagyok. Sokan elfogadtak, páran nem, de nem érdekel. Azóta a crossdressingem is változott, nem öltözöm be teljesen, csak részlegesen, és nekem az is elég. Tudom, nem vágtam ténylegesen bele abba a csoportba, akihez ez szólt volna, csak gondoltam, elmondom, nem kell mindig a műtét. Agyaltam rajta régen.
2021. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Szia!


Ami a jogi részét illeti a kaotikus még enyhe szó rá. Jelenleg ott tart a helyzet hogy a tavaly májusban hatályba lépett jogszabály azon részét megsemmisítette az Alkotmánybíróság ami a 2020.05.29. előtt benyújtott nem- és névváltoztatási kérvényekre is alkalmazni rendeli az új törvényt. Így akik még ezelőtt beadták a kérvényeket azok megkaphatják az új papírokat. Persze a kormányhivatal nem hiszem, hogy repesve fogja ezeket elbírálni. Valószínű minden egyes ilyen ügyet a bíróságra kell vinni egyesével, hogy a bíróság kötelezze a hivatalt az eljárás lefolytatására a régi jogszabályok szerint. Most én is itt tartok, 2020.01.08-án adtam be a kérvényem, azóta pereskedek és várok.

Valamint a teljes 33-as paragrafus az Alkotmánybíróság előtt van, csak sajnos ezekben az ügyekben nincs eljárási határidő, ezért nem tudni hogy mikor fog döntést hozni a jogszabály kapcsán és nem tudni hogy, utána hogyan kell majd ezeket intézni. Amíg a jelenlegi kormány van hatalmon, addig nem hiszem hogy sok minden fog változni. Ha gondolod, írj privátban és részletesebben is leírom neked hogy most pontosan mi is a helyzet és küldök linkeket ezzel kapcsolatban.


Nálam a felismerés, önelfogadás nem volt igazán egyszerű. Egész kiskorom óta azt éreztem hogy valami nincs rendben, valami nem oké, hogy én vagyok a "fura gyerek", aztán a pubertás elején fogalmazódott meg bennem az, hogy ez miatt van az egész. Nagyon sokáig megpróbáltam elfojtani, elnyomni de nem igazán sikerült. Ez elég sok gondot okozott nekem, szorongás, depresszió, önutálat, magamba fordulás stb. Ezek a dolgok a 20-as éveim közepére egy igen mély érzelmi, lelki mélypontra vittek amikor is azt mondtam elég és már nem tudom tovább ezt csinálni, vagy önmagam leszek vagy kész vége. Még mielőtt ténylegesen belevágtam, elkezdtem rendbe tenni az életem, úgymond összeszedni magam minden szempontból, hogy bele tudjak vágni az egészbe. 28 évesen kezdtem el ez miatt pszichológushoz, pszichiáterhez járni a szakvéleményekért és ekkor tájt kezdődtek meg a coming-outok a család és a közeli barátok irányába.


Most ott tartok hogy kicsivel több mint 1 éve elkezdtem a HRT-t, a hajam azóta már megnövesztettem, elkezdtem az arcom végleges szőrtelenítését (elektrolízis). Meg az apróságok, apránként ruhatár csere stb, és elkezdtem tervezgetni a műtéteket. Sajnos ezek a műtétek nem olcsó dolgok, először az ádámcsutka műtétet szeretném megcsináltatni, utána az SRS-t ami lehet hogy két lépésben lesz, elsőre a bilaterális orchiectomia, utána a teljes lenti dolgok. Jelenleg az anyagi része az ami visszatart ebben.


Ha bármi kérdésed van ezekkel kapcsolatban, vagy más miatt, vagy csak beszélgetnél valakivel ezekről írj nyugodtan privátot.


Üdv

Niki

2021. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!