Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A csók ösztönös vagy tanult?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csók ösztönös vagy tanult?

Figyelt kérdés

Eszünkbe jutna csinálni, ha nem lenne beleivódva a kultúránkba?

Csak mert úgy tudom, bizonyos majomfajoknál is meg lehet figyelni ezt a "magatartást", illetve olvastam olyan elméletről, amely szerint a gyermekek szájból szájba való etetése (előre megrágott élelemmel) volt a kezdete a csók alakulásának, az meg meglehetősen ösztönös alapon ment.

Ha összeeresztenénk egy lányt és egy fiút egy lakatlan szigeten, elszeparálva a külvilágtól teljesen, vajon csókolóznának? Vagy megállna a tudomány a klasszikus behatolásos szexnél?



2021. máj. 12. 05:29
A kérdező szavazást indított:
Ösztönös a csók.
Tanult a csók.
43 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak törzsek ahol ez ismeretlen dolog, tehát szerintem nem ösztönös.
2021. máj. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Hany eves fiut meg lanyt?
2021. máj. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ösztönös. Egyrészt amennyire féltem tőle, annyira jól ment már az elsőnél is. A másik, hogy nem véletlen az sem, hogy mindenki felizgul már a csóktól is, mindkét nem esetében.
2021. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

tanult.

nekem fingom sem volt hogyan kell...úgy olvastam el neten.

Ha az ösztöneimre hallgatnék szűz volnék a mai napog :D nem tudtam smárpolni sem...nemhogy mást

2021. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tanult, azért érzed ha olyannal csinálod, aki nem túl gyakorlott.
2021. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Maga az inger talán ösztönös, viszont a technikát lehet fejleszteni. Szóval is-is
2021. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mi már úgy születünk, hogy alapból tudjuk, hogy ez létezik. Gyerekkorunk óta látjuk. Szóval szerintem nekünk már ösztönös, hogy csináljuk. És szerintem maga a csók technika is ösztönösen jön, legalábbis én sose kellett gondolkozni. Persze az első előtt én is izgultam, de ment. Ha a megfelelő férfival vagyok, ez automatikusan érzésből jön.
2021. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tanult. De ha most mindenki elfelejtené, hogy létezik ilyen, szerintem nem tartana sokáig, amíg újra felfedezzük.
2021. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Nem ösztönös szerintem, de ha izolációban nevelkedő párról lenne szó valószínűleg idővel felfedeznék maguk. Fontos lenne elsősorban megkülönböztetni a szexuális és nem szexuális célzatú csókot. 16-17. században még bőven nem számított szexuálisnak családtagot szájon csókolni (akár ma is bizonyos családoknál). A jelenlegi szexuális célzatú csók nem biztos, hogy ösztönös, de az ajkak összeérintése, vagy másik emberhez érintése valószínűleg nem tanult, hiszen a csecsemőkorban a szopatásból visszamaradó reflexről van szó valószínűleg. Csimpánzoknál is van csók szerű bizalomjelző funkció. Úgy vélt az embereknél is úgy kezdődött, hogy az édesanya összerágta a táplélékot a csecsemőnek majd azt átköpve a szájába összeért az ajkuk, ebből pedig egy anya-gyermek bizalmi aktus lett, mely továbbfejlődött és így megragadt. Sum: az ajkakkal való babrálás különböző formái nem biztos, hogy tanultak, de a csók jelenlegi értelmében valószínűleg tanult.
2021. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor szerelmes voltam egy lányba és kapcsolatban voltunk,akkor ösztönből szexeltünk.Pl. misszionárius pózban ösztönösen jött hogy átöleljem,vagy a fejem a fejéhez érintsem.Megcsókoljam a nyakát...és persze a száját is.

Úgyhogy nekem ösztönös.De csak abban az esetben ha valaki olyan hatással van rám,hogy kicsit öntudatlan állapotba kerülök :)

Ha mondjuk nincs meg a pillanat szenvedélye,akkor viszont tudatosan jön a csók is.

2021. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!