Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Szerintetek aszexuális vagyok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olivia013 kérdése:

Szerintetek aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és egyáltalán nem volt még kapcsolatom, eleve ezt is furcsálom. A helyzet az, hogy elméletben érdekel a szex (így sem durván, de érdekel) szoktam önkielégíteni és nagyon is imádom az orgazmust. Mindig meg volt az erdeklodes ezzel nincs is bajom. Mindig is akartam csinálni. Pl az orális szexet is nagyon csinálnám. Szexuális vonzalmat rengetegszer éreztem fiúk iránt akik tetszettek. Ám amikor tényleg gyakorlatban sor kerülne erre nem annyira tetszik már. Kellemetlenül érzem magam és nem tudok az intimitással mit kezdeni. Amikor kavartam egy sráccal jól éreztem magam, de nem volt teljes feloldódás. Alapvetöen jól megvagyok pasi nélkül, idönként érzem hogy azért lehetne valaki de csak ennyi. Csókolózni pl nem is annyira élvezek, attól is megijedek picit ha sor kerül rá. Szex nélkül is teljesen jól elvagyok, de mindig fantáziálok. A párkapcsolat sose volt olyan fontos az életemben mindig egy pluszként tekintettem rá. Szerelmes is voltam már sokszor. De ha tényleg közelednének akkor már nem tudom hovatenni. Nem tudom mi van velem, kérem aki jártas a témában segítsen :(((

2021. jún. 18. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem csak aszexuális és szexuális van. Ezek egy skála két végpontjai, köztük meg aztán minden van :)


Én például demiszexuális vagyok, csak erős bizalmi kötődés után érzek romantikus és szexuális vonzalmat.

2021. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Én a soraidból úgy veszem ki hogy élvezed a szexualitás több formáját is, szerelmes is voltál, tehát szerintem nem vagy aszexuális. Bár ezt úgy is csak te érezheted :)

Ne aggódj, eljön majd a megfelelő személy neked is, akivel majd élvezni fogod az együttlétet

2021. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

"orgazmus"

Akkor nem vagy aszexuális.

Ezzel együtt lehet pszichológiai probléma vagy valamilyen hormonzavar.

Ezeket orvos tudja kivizsgálni.

2021. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Egy aszexuális átélhet orgazmusokat
2021. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem.

Aszexuális az, aki semmilyen módon nem jön nemi izgalomba.

Attól még esetleg szeretni tud, társaságra vágyhat.

2021. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló! Nem tudod, hogy mi az aszexualitás! Ide le van írva nagyon részletesen, érdemes elolvasni: [link]

Itt egy lényeges részlet a szövegből, de az egész irományt érdemes végigolvasni a Wikipédián! Részlet:

"Rengeteg aszexuális ember érez (romantikus, plátói, esztétikai vagy érzéki) vonzalmat, ellenben nincs belső késztetésük, hogy a vonzódást szexuálisan is megéljék valakivel. Vágyat inkább mások megismerése, másokhoz való közel kerülés iránt éreznek, tapasztalnak. A legtöbben fizikailag képesek az orgazmusra, és vannak, akik rendszeresen maszturbálnak"

2021. jún. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy másik lényeges részlet az aszexuálisokról:

"Nemi izgalom

Néhányuknak a szexuális izgalmi állapot egy viszonylag rendszeresen történő jelenség, viszont ez nem összekeverendő a vággyal, hogy szexuális aktust létesítsenek valakivel vagy találjanak maguknak szexuális partnert, illetve partnereket. Egyesek maszturbálnak, de nem igényelnek aktust, sem partnert a kielégüléshez. Mások alig vagy egyáltalán nem tapasztalnak szexuális izgalmat.


Mivel az aszexuális embereknél nem központi téma a szex, általában nem tekintik korrigálandó problémának a szexuális izgalom és/vagy aktus hiányát."

2021. jún. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Az én baratnőmhöz képest egy tüzes menyecske vagy. Nyugi, nem vagy aszex, csak a tarsas része még nem alakult ki.
2021. jún. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 StevenUp ***** válasza:
20%
Szociálisan vagy kicsit fejletlen. Más baj nincs veled szerintem
2021. jún. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem, csak még eretlen vagy arra agyilag, hogy szexualis kapcsolatot letesits. Nincs ezzel gond, raersz szexelni, ha felkeszultel ra 😊 szoval no para
2021. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!