Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Most a Queerek akkor tulajdonk...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most a Queerek akkor tulajdonképpen kicsodák?

Figyelt kérdés
Próbáltam ennek utánanézni, de leginkább egy totál katyvasz rajzolódott ki előttem, amibe minden belefoglalható, ami nem heteroszexuális. Ezt amúgy így le is írják a wikipédia oldalon, viszont akkor azt nem értem, minek az LMBTQIA betűszóba belefoglalni külön leszbikust, meleget, biszexet, újabban interszexet és aszexuálist? Hiszen elég lenne egy Q betű...

2021. szept. 14. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

Azok a drag quen-ek vagy hogy kell írni és olyan férfiak akik horrorfilmbe illő nőnek öltöznek


Még a szörnyella de frász is elbújhatna mögötttük annyira rondák

2021. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Tessék itt egy drag quen


[link]

2021. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a Q nemcsak a queer rövidítéseként szokták értelmezni, hanem a "questioning"-nek (kábé. bizonytalan) is, aki még nem jött rá a pontos nemi identitására, csak arra, hogy nem ciszheteró.

A másik ok, amiért nem lehet mindenkit egy kalap alá venni, hogy bár sok általános és közös gondja és törekvése van az LMBT vagy ha úgy tetszik queer közösségnek, de minden egyes csoportnak megvannak az egyedi gondjai, céljai. Akár a közösségen belül is. Például a biszexuálisokkal szembeni előítéletek homoszexuálisok között is gyakoriak. Vagy ott vannak a transz kirekesztők, akik a teljes T betűt ki akarják rúgni az LMBT-ből. Mindkettő elítélendő, de emiatt nem lehet egységes queer közösségről beszélni.

Az is szerepet játszik, hogy a queer régebben egy sértés volt. Sokan azóta magukévá tették, sokan még mindig tiltakoznak ellene, de még többen gondolják úgy, hogy ez egy olyan kifejezés, amit ők szívesen használnak magukra, de ha a többségi társadalom így hivatkozik rájuk, azt már nem szeretik.

2021. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

Elhiszem, hogy nehéz nyelv az angol, de a queen és a queer két külön szó, eltérő jelentéssel.

2021. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy leginkább az használja magára a Queer szót, aki nem akarja/nem tudja bekategorizálni magát, ezzel csak annyit mond, hogy nem heteroszexuális.

Ha valaki pontosan tudja magáról, hogy "micsoda", az szerintem jobban jár, ha azt a konkrét fogalmat használja. Gondolom egy leszbikus sem szeretné, ha a queer meghatározás után sorban állnának a pasik randit kérni.

Tehát a queerre és az LMBT...-re is szükség van/lehet.

2021. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy teljes zagyvaság ez is mint az LMBTQAIP mozgalomban kb. minden. Köszi.
2021. szept. 14. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egyrészt a Q nemcsak a queer rövidítéseként szokták értelmezni, hanem a "questioning"-nek (kábé. bizonytalan) is, aki még nem jött rá a pontos nemi identitására, csak arra, hogy nem ciszheteró."


Mondjuk kérdező ha ezt magát nem sikerült értelmezned, vagy zagyvaságnak tartod akkor az lehet hogy inkább rólad mond el többet :D

2021. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1###🤣🤣🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ te vagy a legjobb példa, hogy miért kéne tartani rendes felvilágosítást
2021. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
6# elég bunkó vagy
2021. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Az LMBTQI+ az maga a káosz, hiszen a "b" a biszexualitást jeleni, vagy is a "b" betű szerint két nem van, de akkor mi a többi?

Ez nem más, mint egy liberális törekvés a társadalom átalakítására.

A pedofília is az LMBTQI+ betűsorba is bekerül majd, hiszen már egy szexuális irányultságként hivatkoznak rá, nem kell messzire menni, Pulai András is erről beszélt az egyik műsorban.

2021. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!