Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen gyakori, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen gyakori, hogy 12-13 évesek már nem szüzek?

Figyelt kérdés
És általában tényleg idősebb a partner, ha lányról van szó? Pl. 16-17 éves a fiú? Ezt helyeslitek? Olvastam itt olyanokat, hogy 13 évesen voltak ilyen-olyan dolgai egy 17 éves fiúval, de lefeküdni nem feküdtek le és nem élte meg traumaként. De páran írták, hogy ennyi idősen már szexeltek is és nem bánták meg. Mi ilyenkor a helyes? Engedni kell ezeket a dolgokat?

2022. aug. 5. 01:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

nem, ez ritkaság


a legtöbb esetben az ember 17-20 éves korában veszti el a szüzességét

2022. aug. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
#1 Több ilyen kutatás is 13-15 évre teszi az átlag életkort igazából.
2022. aug. 5. 01:49
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Az legfeljebb világviszonylatban, beleértve a más kultúrájú országokat is

Magyarországon szerintem ritkábbnak számít a 13-15

2022. aug. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Családi háttér, intelligencia, környezet, életszínvonal, vallás és egy rakás más is befolyással van erre. Intelligens, iskolázott, közép vagy afeletti életszívonalon élő, nem 70-es IQ-val élő fiatalok nem szexszelnek általános iskolában. A szegénysoron élő, kilátástalan, sajnos nem a legélesebb kések a fiókban igen.
2022. aug. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
57%

Én szexeltem általánosban, a férjem is, pedig normális családokból és környezetből jöttünk, és magasan képzettek vagyunk (doktori/több diploma). Amúgy a '80-as években születtünk.

Ezt csak a 4-es válaszoló kategorikus kijelentésére reagálva írtam le.

Ettől függetlenül szerintem nem ez az általános, körülöttünk 15-17 volt a standard.

2022. aug. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#4 Én azt látom, hogy teljesen normális kamaszok is korán kezdik, csak nyílván normálisabban is állnak hozzá. Alapvetően ha használnak gumit és tisztában vannak a következményekkel, oké, rendben. De olyan korainak tartom így is és fogalmam sincs, hogy ha lenne gyerekem, akkor hogyan kéne ehhez a témához hozzá állnom. Túl korán kezdenek el érni ilyen téren és túl korán kapnak túl sok információt a külvilágból, a mai világ pedig arra neveli a fiatalokat, hogy próbáljanak ki mindent, a lehető leghamarabb, mert így lesz kiegyensúlyozott életük felnőtt korukra. Én ezt legalábbis így látom.
2022. aug. 5. 02:31
 7/30 anonim ***** válasza:
31%
Ennek semmi köze a családi háttérhez. Egyénfüggő hogy ki mikor érik meg a szexre. A törvények 12 évnél húzták meg a határt szerintem egyébként reálisan. Én 13 voltam amikor elvesztettem a szüzességem, teljesen rendben volt. Tiltani meg nem tudod mert nem leszel 0-24-ben mellette, inkább arra kell törekedni hogy felvilágosult emberke legyen aki képben van a dolgokkal és akkor nem lesz gond akkor se ha 12 évesen szexel először meg akkor se ha 16 évesen.
2022. aug. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
28%
Ez normális, a lányok hamarabb érnek, fejben is és szexuálisan is. Ahogy írod, az a lényeg, hogy legyenek tisztában ezekkel a dolgokkal. Nekem 17 évesen egy 12 évessel voltak ilyen dolgaim, pettingeltünk, neki tetszett, semmit nem erőltettem rá, ő nem is sz@p@tt és szexelni sem akart még, de nekem így is jó volt, főleg neki. 13 éves korában ezek miatt a hülye korlátozó törvények miatt persze abba kellett hagynunk, de 14 éves korában, amikor én voltam 19 folytattuk és le is feküdtünk. Mindkettőnknek jó élmény volt, nem használtuk ki egymást. Van ilyen. Most 20 évesen ha legális lenne ugyanúgy kényeztetnék ilyen korú lányokat, bár itt azért már óvatosabb lennék a gyűlölködők miatt.
2022. aug. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#7 De vajon tényleg megérik rá? Vagy csak azért csinálja, mert kíváncsi és másoktól is ezt látja? Ez szerintem nagyon nem mindegy. Értem én, hogy vágyik rá meg ilyenek, de a megbánás kockázata még fenáll, szerintem jobb lenne, ha várna minimum, 15 de inkább 16 éves koráig, mert addigra már szinte biztos, hogy beérik és jóval kisebb a megbánás esélye. Azért egy ilyen szintű megbánás hatalmas lelki teher lehet, ezért kell szerintem várni, várni és nem elsietettni, de nem is apácaként férjhez menni. 16-17 évesen már könnyebben talál olyan partnert az ember, aki tényleg vigyáz rá.


#8 Értem, hogy a lányok korábban érnek, de azért 12-13 évesen a 4-5 év még elég soknak tűnik nekem, nemhogy a 8. Persze az igaz, hogy egy idősebb, tapasztaltabb személy valószínűleg jobban oda fog rá figyelni, de ez sem olyan biztos.

2022. aug. 5. 03:03
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Ez az a dolog, ami nem engedély kérdése (sajnos, mert ebben a korban azért többség nem érett erre). Ami inkább fontosabb, az a megfelelő felvilágosítás a biztonságos szexről. Úgy elkerülhető, hogy tragédia legyen a vége.

Én viszont 13 éves voltam, az első barátommal veszítettem el, aki akkor volt 21 éves. Az én életemben így alakult, akkor késznek éreztem, magam rá. Felnőtt fejjel nagyon furcsa belegondolni, főleg, ha ilyen a gyerekeket/kamaszokat kívülről látok. Viszont egyáltalán nem okozott nekem traumát, felnőttem, mint bárki más. Persze nem azt mondom, hogy ez normális, sőt, de van ilyen is.

Megkaptam a kellő felvilágosítást, úgyhogy tudtam, hogyan kell védekezni megfelelően. Szerencsére anyukámmal mindig is olyan volt a kapcsolatunk, hogy mindent el tudtam neki mondani. Nem repesett az örömtől, amikor ezt hallotta, de szidás helyett csak az aggódó, segítő szavait kaptam. Hálás vagyok neki.

25/N

2022. aug. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!