Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Titetek nem aggaszt ennek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titetek nem aggaszt ennek a "modern" nőgyűlölő "kultúrának" a terjedése, amit a PUA, a Férfihang, a RedPill és hasonló oldalak terjesztenek?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, de hiszek a nemek egyenjogúságában.


Az angol nyelvű internetet böngészve rábukkantam, hogy egyre több olyan internetes közösség és oldal van, amik "férfijogi aktivistának" vallják magukat és mellette dehumanizálják a nőket.


Van pl. a PUA, "Pick-up Artist" magyar megfelelője kb. a "nőcsábász" lehet. Ez egy egész közösség, olyan férfiakból áll akik tárgyként kezelik a nőket és pszichológiai manipulációkon alapuló tanácsokat osztogatnak egymásnak, hogy hogyan lehet lefektetni a nőket egy klubban, kocsmában stb. Az egyik fő alakuk egy Roosh V álnevű angol-perzsa ember, aki konkrétan azt akarja legalizáltatni, hogy magánterületen legális legyen a házastárs megerőszakolása. Azaz, ha a férj kanos lesz, akkor a feleségnek kutya kötelessége szexelni vele.


Van egy "red pill" (piros pirula) nevű közösség is. Ez a Mátrix-filmekből származó "piros pirula" analógiájával élve olyan férfiakból áll, akik azt vallják, hogy ráleltek a nagy összeesküvésre, korunk legfontosabb igazságára, hogy a nők semmibe nézik a férfiakat és a szexet büntető-jutalmazó rendszernek használják, hogy manipulálják őket. Vannak olyan tagok, akik szerint az Újkor meg a Középkor volt a jó, amikor érdekházasságok voltak és 30 éves pasikat adtak hozzá 13 éves lányokhoz, mert ez a társadalmi rendszer biztosította, hogy minden férfi puncihoz jut.


Magyarországon egyik pozitív hozadéka volt a kommunizmusnak, hogy sokkal előrébb jártunk a női egyenjogúságban, mint a Nyugat. Itt ha egy nő nehézgépkezelő, villamosmérnök, vagy autószerelő, senki se furcsállja, ahogy az se furcsa, ha egy férfi ápoló vagy óvóbácsi. Viszont már nálunk is jelen van egy Férfihang nevű weboldal, ami ezeket a "PUA" nézeteket terjeszti. Itt a gyakorin is jelentek már meg hasonló hangvételű témák.


Ti mit gondoltok erről? Szerintem ez egy hatalmas társadalmi visszalépés. Pár lökött rükvercbe tette a váltót és sajnos sokan követik őket :(



2016. jún. 24. 20:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

a nőgyűlöletet ugyanúgy megvetem és elítélem, ahogyan a férfigyűlöletet is. ebben is az egyenjogúságban hiszek.

én tudok mindenkit a saját rossz tulajdonságai miatt utálni, nem kell nekem erre olyan indok, ami miatt másokat is be kéne ebbe az utálatba vonni, akiknek semmi közük hozzá. persze utálni csak azt tudom, akit ismerek is, mert akit nem ismerek, azt miért kéne utálnom? egyébként eleve nem utálkoznunk kéne, hanem jó példákat mutatni és segíteni, motiválni egymást. az utálkozástól még semmi nem lett jobb.


hogy érdemes-e aggódni az ilyen oldalak és nézetek miatt, az egy nehéz kérdés. viszont mindenképpen több értelmét látom pozitív példákat mutatni helyettük és a pozitív, követendő példákat terjeszteni, mint a rossz dolgok miatt aggódni, kritizálni. azzal, hogy a rossznak ítélt dolgokal foglalkozunk olyanokhoz is eljuttatjuk a létezésük hírét, akik addig nem ismerték őket, hozzájárulunk az ismertségükhöz, népszerűségükhöz és csak növeljük a (vélt vagy valós) fontosságukat a saját és mások előtt is, pedig ha nem foglalkoznánk velük, lehet, hogy mások sem tennék. erre szokták azt mondani, hogy a negatív reklám is reklám. ha szidsz vagy kritizálsz valamit, azzal is csak hozzájárulsz, hogy fontosabbnak tűnjön, vagy akár azzá is váljon. több értelme van inkább alternatívát és követendő példát mutatni kritika helyett...

2016. jún. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

a PUA dologról viszont azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell rossznak tekinteni őket. bár a nők tárgyiasítását itt sem tartom helyesnek (pont ugyanúgy, mint ahogy azt sem, amikor nők tárgyiasítják a férfiakat akár pasizási, randizási, akár életviteli, vagy egyéb témákban). az egyéjszakás kalandokra buzdítással sem értek egyet, ami általában elég hangsúlyosan általános célként és értékrendként jelenik meg náluk.

viszont az egyéjszakás kalandok és a csábítás trükkjei éppúgy nem csak a férfiak esetében kerülhetnek elő. nők között ugyanúgy akadnak, akik igényt tartanak rá, sőt aktívan tesznek is érte.


úgy gondolom, hogy a PUA "pszichológiai manipulációk" ugyanolyan kommunikációs technikák, társalgási fogások, mint amiket diplomáciai, üzleti, kereskedelmi és kommunikációs tréningeken oktatnak, csak egy sokkal specifikusabb területre, a párkapcsolatokra vonatkoznak.

ha ezek a technikák tényleg működnek, mert tényleg lehet így hatni más emberekre, akkor szerintem ők érdekes és talán fontos kutató munkát végeznek. bár a tudományos alaposságuk legalább annyira megkérdőjelezhető, mint a céljaik és motivációik, de amennyiben tényleg működőképesek az elméleteik és módszereik, akkor azok akár jóra is használhatók - például, hogy az ismerkedésre képtelen, tapasztalatlan emberek össze tudják szedni magukat és párkapcsolatokat tudjanak létesíteni. de a módszereik akár egy normál párkapcsolatban is alkalmazhatók kisebb-nagyobb mértékben - ahogyan egy sor másik kommunikációs módszer is.


a PUA módszerek senkit nem kényszerítenek semmire. senkit nem akaratán kívüli dolgokra vesznek rá. megpróbálják elérni, hogy a másik azt akarja, amit ők is szeretnének elérni. kihasználnak pszichológiai, viselkedéstani tulajdonságokat, befolyásolnak. pont ugyanúgy, mint a jó üzletkötők, tárgyalók, kereskedők, diplomaták, politikusok és a reklám szakemberek is (akiknek valószínűleg a rábeszélőképességük miatt a csajozás is jobban megy, mint másoknak és valahonann innen indult el az egész PUA történet. ha valaki ért valamihez és eredményes benne, akkor miért ne tanítsa meg másoknak is?)

ha valaki rávehető valamire, akkor az az ő szabad akaratából tröténik. ha egy eszkimót rá lehet venni, hogy havat vegyen valakitől, akkor nem biztos, hogy a kereskedő a hibás, amiért megtanulta, hogy hogyan tudja ezt elérni.


szerintem a PUÁ-knak csak annyi róható fel, hogy jó marketing érzékkel rájöttek, hogy nagyobb üzletet tudnak csinálni, ha a "Hódítsd meg életed szerelmét" cím helyett inkább "Vigyél ágyba minden este más nőt" címmel hirdetik a tanácsaikat. viszont sem ezt az igényt, sem a szokást nem ők találták fel.


az meg, hogy egy valamilyen közösséghez tartozó személy milyen egyéb eszméket hirdet/hangoztat, megint más történet. az erőszaknak (és annak legalizálásnak) nem sok köze van a PUA módszerekhez és a PUA közösség egésze sem szokta ezt a dolgot hirdetni/követelni, így nem egy általánosan PUA elvről, vagy értékrendről van szó, hanem csak egy valakinek a személyes defektjéről. vannak például pedofil papok is, de ettől még nem minden pap pedofil és a pedofília nem az egész egyház, pláne nem minen egyház központi ideológiája.

2016. jún. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

Ebben mi a nőgyűlölet, te ostoba?

Gondolom akkor a femcsi mocskolódás ellen is igy kiállsz.

2016. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

#9

Tipikus femi náczi vagy.

Nagyon helyes, hogy a kormány bem irja alá azt a hazug mocskot.

2016. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

"mit jelent az, hogy a nők gyengébbek a férfiaknál?"


Akkor mostantól nem lesz külön férfi és női versenyszám az egyes sportágaknál és a fizikai alkalmassági teszteken sem kell a nőknek kevesebbet teljesíteniük. Oké?


Egyébként a felsorolt jelenségek csupán válaszreakciók az elvakult feminizmusra és erre a bazinagy polkorrektségre, ami miatt lassan már ciki lesz erős heteroszexuális férfinak lenni.

2016. jún. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
Igen utólsóigatad van. Meg sok nyugati ország egyetemi felvételin se legyen már alacsonyabb a ponthatár a nők számára.
2016. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

Férfi vagyok, de én is látom a párkapcsolatokban lévő változást, és nekem is megvan a tényekkel alátámasztott elméletem. Ezért úgy éreztem válaszolnom kell.

Azt mondod külföldi oldalakon olvastad ezt, és azt. De a leírtakból én úgy látom, hogy a PUA, a Férfihang, a RedPill, ezek mind csak válaszreakciók egy jelenségre. Mégpedig a szingliség eszméjének terjedésére. Én is olvasok külföldi oldalakat. Nézek külföldi dolgokat arról hogyan is reagálnak a változásokra. Maguk az amerikaiak ismerik el, hogy a Szex és New York sorozat óta változott meg a nők hozzáállása a férfiakhoz. Ha ismeritek a sorozatot, akkor a dolog egyértelmű.

Ennek hála a nők önteltek agresszívak és anyagiasak lettek. Én nem gyűlölöm a nőket. Imádom a nőket, de a változás nyilvánvaló. Még itt magyar országon is. 10 éve még lehetett normálisan beszélni egy nővel. Bárkivel. Aztán a sorozatnak hála elkezdett terjedni a 35 év alatt szóba sem állok veled. Ma hogy elértem a 34 et ma már a 40-50 év felettieket keresik a nők. 17-18 éves lányok is.

Mindaz, amit írsz csak egy válaszreakció a szingli eszmék ellen. És igen az is igaz hogy a túlzó nőgyűlölő eszméket nem kell átvenni. De sok dologban igazuk van ezeknek a szervezeteknek.

Ha azt mondom, feminizmus mindenki érti, mire gondolok. De most amikor a nők átlendültek a ló túl oldalára, nekünk, férfiaknak még csak hasonló szavunk sincsen erre a jelenségre.

Valaki tud jó szót erre? Vagy nevezzük férfi egyenjogúságnak? Kéne egy szó erre, ha már a nőknek ott a feminizmus szó…

Említetted a régi időket. A kommunizmust.

Én úgy látom, hogy abban az időben sok kényszerházasság született. Mármint sok nő azért kötött házasságot, mert nem akarták, hogy vénlánynak gúnyolják őket. (beszélek is egy másik kérdés kapcsán ilyen nőkkel, de ez most mellékes) most az internek korában viszont rádöbbentek, hogy nem kell így élnem. És jött a szingliség eszméje. Eredmény megszaporodó válások, megcsalások. Maga Czeizel Endre a híres genetikus is úgy látta, hogy az utóbbi 10 évben a nők elférfiasodtak, míg a férfiak elnőiesedtek.

Mindez, amit írsz, csak válasz mindarra, ami történik. Én sem tudom mi a megoldás. Várok arra, hogy a nők visszatérjenek a férfiakhoz. És ne akarjanak elidegenedni.

Mert látok közösségeket arra is, hogy a nők vissza akarnak térni a férfiakhoz. Ahol a férfi, férfi lehet, vezethet, a nő pedig követheti.

Nem az asszony verőkre gondolok. Hanem a normális egyensúlyra. S míg várok, azt remélem, hamar elmúlik ez az eszme, a szingliség fennen hirdetése…

Tudom kicsit hosszúra sikeredett, de ez a véleményem…

2016. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
23%

Roosh V szatírát írt, polgárpukkasztásnak szánta azt, csak a femcsik értették félre.


A kérdező biztosan egy nő.

2016. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a PUA dolgot sokan félreértik. Vagy elsőre mindenki csak azt látja, hogy trükkök manipuláció, na meg mondjuk idétlen marketingje is van, ezzel én sem értek egyet ahogy reklámozzák sok oldalon. Vagy a PUAság nem arról szól, hogy az ember befizet jó sok pénzt és milyen jó lesz, vagy én egy vasat nem fogok ilyenért fizetni az biztos.


A lényeg a szemléleten van, hogy a férfi egyrészt fejlessze a belső játékát, a hozzáállását a dolgokhoz (ugye milyen idegesítő amikor itt jönnek a közhelyekkel, hogy ha szép meg gazdag van akkor van esélyed ha meg nem akkor semmi.. na ez egy borzalmas gondolkodásmód.) Másrészt pedig, tudja hogy hogyan viszonyuljon a nőkhöz, mi az ami működik, és mi az amit elkerüljön, illetve hogy a férfiember megismerje a nőket.


Most persze nyilván van pár hülye, aki uralkodni akar a nőkön, de a PUA nem erről szól.


Viszont nem csoda, hogy van létjogosultsága a dolgonak, vagy a társadalom is azt okítja, hogy egy férfi legyen lovagias, kedves udvarias, hívja meg egy italra a lányt, ha akar valamit. Aztán a férfi rájön, hogy a jófiús viselkedéssel nem ér el semmit, a lányok csak kiszelektálják őket, mert nem kelt semmi vonzalmat, könnyen kapható és unalmas. A PUA ilyen téren a nőkért is van, mert éppen úgy fejleszti egy férfi személyiségét, hogy a nő is sokkal jobban érzi magát a kapcsolatban, és ha a férfival van.


És nem az a PUAság hogy betanulsz ilyen olyan dumát, mert akkor hú de fog menni.


A Redpill is egyébként egy ilyen szemléletmód, hogy miként viszonyuljon az ember a nőkhöz, és mi legyen az alap hozzáállás a dolgokhoz, nem az amit a kérdező írt.


Összegezve szerintem pont hogy társadalmi előrelépés, mert oylan férfiakat próbál nevelni, akik tényleg férfiak, és nem csak papucsok, meg siránkozók. Persze ez nem egyenlő a megrögzött nőgyűlölettel.

2016. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

Nőként, engem igazából nem aggaszt, mivel van egy nőismerősöm, akiről a barátnőimmel együtt tudjuk, hogy le "HÍMNEMŰ LÉNYEZTE" azt a fiút, aki olyan szerelmes volt belé, hogy énbelém és egyik barátnőmbe sem lesz soha ilyen szerelmes egy srác sem és nem akar nekem és sem nekik olyan szépen udvarolni, verset írni, virágokat vinni egyetlen fiú sem majd soha valószínűleg!


A PUA, amennyit én tudok róla ÜZLET! Ebbe van akiket bele lehet rángatni és fizetnek érte, a többséget pedig nem.


A másik nem letárgyiasítása mindkét oldalon jelen van és véleményem szerint nagyon csúnya dolog. Viszont az is igaz, hogy mindenki más és más dolgokon képes megsértődni.

Minden estere a másik férfi, vagy nő nemi hovatartozását (tehát, hogy férfi, vagy nő) kétségbe vonni, szerintem alkotmányellenes.:


"XV. cikk

(1) A törvény előtt mindenki egyenlő. Minden ember jogképes.

(2) Magyarország az alapvető jogokat mindenkinek bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, fogyatékosság, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül biztosítja.

(3) A nők és a férfiak egyenjogúak.

(4) Magyarország az esélyegyenlőség megvalósulását külön intézkedésekkel segíti.

(5) Magyarország külön intézkedésekkel védi a gyermekeket, a nőket, az időseket és a fogyatékkal élőket." - Magyarország Alaptörvénye

2016. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!