Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A petefészek cisztát észre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A petefészek cisztát észre lehet venni, amikor a menstruációval távozik?

Figyelt kérdés
Voltam nődokinál, mert nem jött meg a mesim és megállapította, hogy cisztám van és, hogy majd a menstruációmmal kiürül. Meg is jött a köv hónapban, de aztán az azt követőben megint nem. Ma megjött ismét és úgy láttam, mintha nem csak vér jött volna, hanem mintha valami "lepény szerűség"... lehet, hogy a cisztám kiüröült? Vagy azt nem lehet észrevenni?? Köszi a válaszokat!
2010. jún. 18. 13:51
1 2 3
 11/28 Morcika83 ***** válasza:
77%

"Ezeknek is két fajtája van: a funkcionális és a valódi ciszták.

1. A funkcionális ciszták a tüszőrepedés helyén kialakuló sárgatestekből származnak és a menstruáció után a sárgatest elsorvadásával együtt felszívódnak. Így nincs velük teendő.

2. A valódi ciszták kialakulásának az oka ismeretlen, a cisztafal termeli a folyadékot, ami a menstruáció elmúltával is megmarad, gyakran növekedési tendenciát mutat. Ezekben az esetekben szükség van műtétre, mert az egyébként jóindulatú ciszta rosszindulatúvá válhat, igaz lehet, hogy csak évek múltán."

2010. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%
És akkor ne keverjük össze a rákot se a tumorral, illetve a szezont a fazonnal! 49%-os én a helyedben nem osztanám itt az észt, mert ártasz a "tudásoddal". Ez itt a kérdező egészségére megy, nem a sütés-főzés téma.
2010. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Sok nő szenved ettől. Remélem, hogy felszívódik és lesz komplikáltabb a helyzet! :( :)
2010. jún. 18. 14:23
 14/28 A kérdező kommentje:
Sok nő szenved ettől. Remélem, hogy felszívódik és nem lesz komplikáltabb a helyzet! :( :)
2010. jún. 18. 14:23
 15/28 A kérdező kommentje:
bocsika, 2x ment
2010. jún. 18. 14:24
 16/28 anonim ***** válasza:
15%

"És akkor ne keverjük össze a rákot se a tumorral, illetve a szezont a fazonnal! 49%-os én a helyedben nem osztanám itt az észt, mert ártasz a "tudásoddal". Ez itt a kérdező egészségére megy, nem a sütés-főzés téma."


Először is ki a tököm keverte össze a tumort a rákkal? Másodszor pedig jó lenne ha megmondanád, hogy abból amit írtam mi az ami nem állja meg a helyét?

2010. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Őőő, most nem tudom.., ha Te írtad az első komit, akkor szerintem azért írta. Mert tényleg távozhat a menstruációval vagy felszívódik... nem csak műtét, leszívás útján!...
2010. jún. 18. 14:29
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a menstruációval továbbra sem távozhat. Felszívódik a legtöbb esetben magától, de NEM távozik a menstruációval.:)
2010. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor az orvos biztosan a piacon vette a diplomáját.
2010. jún. 18. 14:35
 20/28 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, de valami félreértettél, olvass utána légyszíves.


Itt egy kép a női belső nemi szervekről: [link]


Ill. egy cisztás petefészek: [link]


a cisztákról: [link]


És végül a menstruációról: [link]


Ajánlom figyelmedbe ezt a mondatot:


"Ha a megtermékenyítésre és a terhességre nem kerül sor, a méhfal leválik és új ciklus kezdődik."


Ha ezek alapján sem világos, hogy miért nem távozhat a ciszta a menstruációval akkor nem velem van a baj...

2010. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!