Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Fiam 11 éves. Több alkalommal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiam 11 éves. Több alkalommal észrevettem, hogy a nemi szervével foglaltoskodik. Nem túl korai ez?

Figyelt kérdés
Nem tartom őt testileg ehhez elég fejlettnek.
2007. dec. 7. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai, a szexuális érés már bőven megkezdődött. Fontos, hogy soha ne szidd le, hogy miért cisnálja ezt, mert csak csorbát szenved a szexuális fejlődése. Inkább ülj le vele beszélgetni, meséld el neki, hogy mi történik vele, hogy ő is értse, és tisztában legyen vele, hogy ez normális. Tudja, hogy mellette álsz és kérdezhet tőled.

Volt itt már sajna olyan 12 évestől kérdés, hogy miért merev minden reggel a kukija? Szegény nem tudta, miért van. A te fiad ne járjon így, beszélj vele. VAgy adj neki könyvet, vagy a neten nézzetek utána, amelyik az ő személyiségéhez közelebb áll.

(13 évesen már a szexen gondolkodnak, sőt sok 12 éves lány már...Sajna, de ez van, hamarabb érünk...)

2007. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai. Az én fiam 12 lesz, elég jó viszonyban vagyunk, sokmindent elmesél és sokat beszélgetünk, mondjuk a szex témát egy az egyben nem érinti, de célozgat olyan dolgokra, miről beszélnek a többiekkel és hát néha meglepődöm, milyen sokat tudnak... nem feltétlenül értik a dolgok működését, ezért mindenképp beszélgetni kell velük. Nem erőltetve, de meg lehet találni az alkalmat... pl egy szép nő képe az újságban... Sok sikert!
2007. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

Ne aggódj az én fiam 8 éves, és sokszor látom, hogy piszkálja a kukacát.

Ő még nem igazán érti, és van, hogy meg is mutatja, hogy "mekkora lett".

Nem szoktam rászolni, apja tanácsára-meg amúgy sem tenném.

Nem szabad rászolni, vagy "megbüntetni" érte-mert lelki sérülést okozhat, ami nagyobb korára kihat.

2007. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ez megnyugtat, én műáűr ovodás koromban azt tettem. :-) csak mert jó volt. :-)

szeritnem ne szolj rá, ez teljesen normális amit csinál.

2007. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteértek. Bár "csak" középiskolás lányvagyok, voltak már felvilágositó órák, meg régebben is rengetek könyvet olvastam. és akár hiszed akár nem a kiscsecsemők is csinálják. szinte minden korosztály piszkálja a nemi szervét. fiúk-lányok egyaránt. nem kell agódni, amit a srác csinál az teljesen normális. amit a leginkább okos döntésnek lehetne mondani egy vagy több könyv. ami értelmesen leirja, hogy mi is történik. vagy az iskolához kéne fordulni, hogy szervezzenek felvilágositást. és ezt sem hiszem hogy a két nemnek külén kéne. mert a lányik vagy fiúk is szeretnék néha tudni, hogy hogyan is működik a másik. a beszélgetész (tapasztalatból mondom) nem jó megoldás, ciki neki, és ugy nem nagyon érdekli a gyerekeket.
2007. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem teljesen normális, hogy ebben a korban érdeklődik a teste iránt vagy épp vannak vágyai és azokat próbálja kielégíteni.

Én már itt olvastam olyat is, hogy valaki 12 évesen a szexre készül. ...

Egy szülő sosem fogja érettnek tartani a gyerekét a szexhez, max. 60 évesen. :) De attól ő tudja, hogy mit érez, mire vágyik.

Addig jó, amíg magával foglalatoskodik, nem pedig magára a szexre vágyik már.

Gondolj arra, hogy milyen fontos az, hogy egy pasi megismerje a szexet, megtanulja kontrolálni magát, mert ez elengedhetetlen a pérkapcsolatban. Ehhez viszont gyakorolnia kell.

Hunyj szemet a dolog fölött, mintha nem is tudnál róla.

Te sosem maszturbáltál? A férjed sem? :)

Én 6 éves koromtól végeztem önkielégítést. Ebben nincs semmi.

2007. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé elszomorító volt az a 11 éves kisfiú,aki nem tudta,hogy mitől van merevedése minden reggel,teljesen kétségbe volt esve.A kislány,aki 12 évesen már le akart feküdni a barátjával,az meg már egynesen túlzás volt.A te fiadnak egyiket sem ajánlom.Legyen a kettő között,tudja mit csinál,de azt is hogy mit nem szabad.Ha jól számolom olyan 5-es lehet a fiúcska.Nyugi,nálunk az egyik 3os kisfiú még meséli is az iskolában,hogy miként foglalatoskodik a nadrágjában.Még a tanárnak is.Nyugii
2007. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
88%

Az igazság az, hogy ebben a korban ez a foglalatosság nem feltétlenül szexuális indíttatású. Mi felnőttek ezt nehezen értjük meg, mert saját élettapasztalatunk alapján, teljesen normálisan ez jut eszünkbe először. A szakirodalom szerint ezek a gyermekek szeretetéhesek, gyötrődnek valamiért. Mindenképpen próbálj minnél több figyelmet szentelni a fiadnak, beszélgetni vele, mert valamit hiányol az életéből. Semmiképpen nem szabad megszidni azért, amit csinál! Hidd el, ez nem testi fejlettség kérdése, már óvodásoknál is gyakran találkoztam a jelenséggel.

Szóval, szerintem fontos megérteni, hogy ez a dolog egy 11 évesnél nem valószínű, hogy a szexről szól, és ebben a tudatban próbáld kideríteni, hogy mi a gond. (Sokat segíthet, ha biztosítod róla, hogy Te minden körülmények között nagyon szereted Őt.)

Sok sikert!

2007. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Unokabátyám 5 éves korában beszólt anyukájának mikor hívta az anyja hogy indulnak, hogy mindjárt anya maszturbálok. És télleg maszturbált.
2008. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Szia. Én lány vagyok, de örökké bennem él, hogy hogy leszidtak, mikor olyan 5 éves lehettem, is 'piszkáltam' ott, úgy hogy nagymamám és apukám látta. Nem voltam tisztába a dolgokkal, meg hogy ilyet nem szabad - illetve társaságban nem - mert sosem világosítottak fel. Nagyon leszidtak miatta, és ezt sosem fogom elfelejteni. A mai napig belepirulok ha önkielégítek, pont emiatt. Egy a lényeg! Ne szidd le a fiadat, mert lelki sérülést okozhat neki, akár a később szexuális életébe is zavart okozhat. Világosítsd fel, hogy mi ez. Nekem az öcsém kb. ennyi idős, anyám sosem világosította fel, egyszer kétségbeesetten nekem mutogatta, hogy nézzem mekkora lett, és hogy milyen jó ha 'piszkálja'... Elmagyaráztam neki, hogy miért, és hogy emiatt nem szabad szégyenkeznie.

Nem túl korai, már egészen pici korban is csinálják a gyereket, csupán mert jó, de még nincsenek tisztába mit csinálnak. Ezért kell felvilágosítani őket a megfelelő korban.

Remélem nagyjából érthetően írtam le.

2008. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!