Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett antibiot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett antibiotikum?

Figyelt kérdés

A véleményeteket kérném. Antibiotikumot kezdtem szedni egy hete, és ezzel egyidőben jött meg a havim. A fogamzásgátlót ezt követően 3 nappal kezdtem el szedni (tabletta, azonban előtte hüvelygyűrűt használtam fél évig) A nőgyógyászom, sem a háziorvosom nem szólt arról, hogy az antibiotikum befolyásolhatja a fogamzásgátló hatását (bár a nőgyógyászom nem tudhatta biztosra, de a panaszaimból -amik kiderültek, nem nőgyógyászati eredetűek -tudhatta, antibiotikumra lesz szükségem a közeljövőben, mégsem szólt. A háziorvosom írta fel az antibiotikumot, neki eszébe sem jutott szólni.

Nekem gyanús volt, hogy két "erősebb gyógyszert" szedek egy időben, ezért futólag átolvastam a betegtájékoztatókat, kulcsszavakat keresve, semmit nem találtam, gondoltam így már biztos nem lesz gond. Édesanyámat is megkérdeztem, szerinte sem befolyásolja az egyik a másikat.

Szóval nyugodt szívvel töltöttem napokat a párommal, 3 nap is szeretkeztünk, az elsőn még meg is volt egy kicsit, tehát a ciklusom elején járok. Párom édesanyja nővér, és aggódik is értem ha pl beteg vagyok, így jött szóba az antibiotikum-kúra, és véletlenszerűen a fogamzásgátló is. Ekkor közölte, hogy védekeznünk kellett volna óvszerrel. Mikor hazaértem, nőgyógyászomat felhívtam, aki alátámasztotta ezt.

Ez mind eléggé meglepett, hisz eddig minden forrásból az ellenkezője felől kaptam megerősítést, és most minden felfordult.

Most elolvastam az antibiotikum betegtájékoztatóját, amiben EGYÁLTALÁN nincs feltűntetve ez a kockázat, majd a fogamzásgátlóét is, amin -habár azt írja, felsorol okokat, amik mellett kieg.fogamzásgátlás szükséges, nem látom ezeket. Nem írja.


Most kissé ki vagyok akadva, mert általában tudatosan megtervezek mindent, most mégis elég félő, hogy nem alakulnak jól a dolgok.


A ciklus elején vagyok, mekkora a veszély?

Ti mit mondtok?


2019. aug. 2. 23:31
 1/1 anonim válasza:

Itt valószínűleg nem az antibiotikummal van a probléma, hanem azzal, hogy most kezdted el a fogamzásgátló tablettát szedni, és a ciklus 3. napján kezdted el. Ebben az esetben ajánlott a következő ciklus kezdetéig kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni, és a védettség akkor lesz teljes.

Ha a ciklusod legelején elkezdted volna szedni a tablettákat, akkor is csak az 5. napra alakul ki védettség.

2019. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!