Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan irassak fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan irassak fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
4 hónapja szedek gyógyszert, még van egy havi de utána elfogy. Eddig egyszer voltam nődokinál, de olyan megalázóan beszélt velem, hogy remegett a kezem mikor alá kellett írni a leletet és majdnem elsírtam magam mikor kimentem. Akkor írt 3 havit és szerencsém volt a patikában mert nem tudtak csak 2 havi adagot adni a receptet meg visszakaptam és újra kiválthattam. Nem merek visszamenni a kórházba a szakrendelésre, de az meg eléggé túlzás, hogy egy receptért magánrendelésen fizessek 2ezer forintot. Amikor már nem először iratom fel, akkor is ugyan az van? Vizsgálgat meg ilyesmi, vagy úgy megy mint a háziorvosnál ha állandó gyógyszered van, hogy be se kell menni csak az asszisztensnek mondani hogy miért jöttél és kiírják?
2010. júl. 12. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos is felírja. Amúgy ha így érzed, válts nőgyógyászt, mert évente legalább egyszer muszáj lesz elmenned hozzá.
2010. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A körzeti nem írja fel?
2010. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hozzá biztos hogy nem fogok elmenni. Se évente se soha. Csak az a baj, hogy szakrendelésen csak ő van. Olyat csinálhatok, hogy átmegyek egy környező városba a kórházi szakrendelésre? Az nem baj, hogy nem ott lakom? Háziorvoshoz meg azért nem szeretnék ezzel fordulni, mert 17 éves vagyok, még fél évig a gyerekorvos a háziorvosom, pici korom óta ismer, kínosnak érezném.
2010. júl. 12. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, másfél évig járogattam a nőgyógyászhoz receptért háromhavonta, aztán egyszer nagyon későre kaptam időpontot nődokihoz, kénytelen voltam elmenni háziorvoshoz, és teljesen jófej volt. Azóta oda megyek receptért. Amúgy hülyeség ez a gyerekorvos dolog. Én sosem jártam gyerekorvosnál, nyugodtan elmehetsz te is a háziorvoshoz.


Első

2010. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magánrendelésre mentem, inkább kifizetem a 2000Ft-ot 3havonta (bár mióta orvosira járok, nem kér tőlem pénzt, de amúgy is kifizetném...), minthogy bunkó legyen velem a doki.

Mindenképp el kell majd menned ezentúl évente rákszűrésre, kb 50éves korodig, valakinél gyereket is kell majd szülnöd, lehetőleg ugyanannál, aki írja a tabit, úgyhogy szerintem keress egy rendes nőgyógyászt és ne sajnáld rá a pénzt.

Az enyémnek amúgy nincs aszisztense, így mindig ő írja fel, de vizsgálat nincs, csak évente a szűrés. 1,5 éve szedem a fogamzásgátlót. 19/L

2010. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

igen, én is tudom, hogy szükség lenne egy állandó nőgyógyászra, akihez nyugodtan fordulhatok bármi van, meg persze majd ha egyszer eljön a gyerekvállalás ideje mindenképp sokat segítene ha ismerném az orvost, csak fogalmam sincs hogyan találhatnék egy normális dokit

2010. júl. 12. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy körbekérdezed a barátnőidet. Biztos tudnak vkit mondani. Vagy keresel vkit neten, aki a közeledben rendel, és fórumokon elolvasod mit írnak róla... De akár édesanyádat is megkérdezheted.
2010. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos is felírhatja.
2010. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Barátnőktől akikkel olyan a viszonyom, hogy ilyesmiről beszélhetek csak azt hallom, hogy a szakrendelésen voltak a kórházban, de csak negatív tapasztalataik vannak. Anyukám meg sajnos elhanyagolja a nőgyógyászt nem jár évenkénti szűrésre sem, pedig az ő korában meg főleg kéne. Mindegy keresgélek, csak találok valakit akiről jó vélemények vannak.

Köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 13. 15:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia elvileg csak az első alkalommla kell a nőgyőgyászhoz menned utána a háziorvos írja fel. Ha meg ő is köcsög akkor vegyél netről.
2010. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!