Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló használataval...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló használataval kapcsolatban segítség?!

Figyelt kérdés
2honapja szedek gyógyszert előtte soha , az első amit fel irt az orvos leváltottuk ( végig menstruáltam egész hónapban,és görcsöltem tőle) most kaptam másik gyógyszert de azt mondta a nőgyógyász azt a pár szemet a másikból vegyem meg be ( fehér maradt már csak ) hogy ne kavarjam be magam. Mivel végig menstruáltam nem tudtam mikor kell elkezdeni ( meg van 1db feher a másikból) de kb 6 napja erősebben véreztem gondolom az volt a menstruációm de igazság szerint most kellett volna megjöjjön. Szóval a kérdésem az ha már elmúlt a menstruációm elkezdhetem a másik fajta gyógyszert szedni??? Nem baj ha már el múlt?? Az hogy egesz honapba menstruáltam most nagyon bekavart nekem mert közben is volt olyan h erősebb volt a vérzésem. Köszi a valaszokat
2019. aug. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol a nőgyógyászodban, akkor keress egy másikat, egy közeli városból, vagy környékről, de ne a GyK népét kérdezd, különösen ne egy ilyen delikát esetről.

Én egyébként azt gondolom, hogy ha pár darab maradt az eddigiből, és az is a hatóanyagot nem tartalmazó "fehér", akkor tedd azt, amit az orvosod mondott. Amennyire tudom, a megvonásos vérzést (tablettával nincs menstruálás) kiváltó placebó valójában nem szükséges, a hatóanyagot lehetne szünet nélkül is szedni, tehát valószínűleg elkezdhetnéd a másik tablettát, de ha egyszer a nőorvosod mást mondott...

2019. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg ne az itteni válaszok alapján akard megoldani, orvossal egyeztess.
2019. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló, úgyhogy leírom a tapasztalataimat, DE ez nem azt jelenti, hogy rád is érvényes. Ezek csak a saját tapasztalataim és javaslataim, nem egy orvosé. Ha biztosat akarsz, keress fel egy másik orvost!


A vérzésed nem menstruáció, hanem a tabletta váltja ki, mert a hormonrendszered teljesen felborul tőle. Amikor az első hónap folyamán végig görcsöltem és véreztem, két dolgot javasolt az orvos:

- hagyjam abba a tablettát, és néhány hónap pihenő után próbáljak ki egy másikat.

- szedjem végig a levelet, és a 7 napos szünet után folytassam ugyanazzal a tablettával.


Én a másodikat választottam. A szünet alatt elmúlt a vérzés, és nem tért vissza az új levél szedésével. Tehát ha folytatni szeretnéd, szedd az előírás szerint. Ha tablettát váltasz, szedd végig (csak a hormontartalmút, a placebora nem érvényes), tarts 7 nap szünetet és utána kezdd az újat. Mivel a hormonok miatt már nem menstruálsz, a vérzésed erősségét nem kell figyelembe venni. Természetesen ha nagyon erős, vagy továbbra is görcseid vannak, ne kezdd el szedni az újat, inkább tarts néhány hónap pihenőt!

Nekem a második hónaptól teljesen helyreállt a vérzésem, de sajnos több olyan mellékhatást tapasztaltam, amelyek egy év alatt sem múltak el.


Az új tabletta betegtájékoztatóján le van írva, hogy vedd be, ha másikról váltasz. Kövesd ezt, vagy kérdezz meg egy másik orvost is!

2019. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!