Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mirena spirál tapasztalatok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mirena spirál tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azon nők véleménye érdekelne, akik Mirena spirált tetettek fel - jelenleg én is ezen gondolkozom. Már bejelentkeztem nőgyógyászhoz, de előtte gyűjtenék pár véleményt, a neten nincs túl sok találat.

Mennyire fájdalmas a spirál felhelyezése? Volt már, akinek elmozdult? Mennyire jellemző a pecsételő vérzés, és meddig tart(ott)? Már a felhelyezés napjától véd terhesség ellen? Egyéb tapasztalatok? Köszönöm a válaszokat előre is :)


2019. aug. 30. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit fájt a felhelyezès, de kibírható volt. Gondolom azóta már Te is elfelejtetted 😁 Nekem 6 évig volt fent. Imádtam, semmi bajom nem volt Tőle. Kb 3-4 hónap de max fèl év után teljesen megszűnt a mensim, de nekem amúgy sem volt sok. Viszont egy jó tanács, csak ezért írtam mégis a kérdés időpontjàra tekintettel! Nekem az 1 éves kontrollon egy másik orvos volt, mondta levágja kisebbre a vezetőszálat (vagy mi a neve), hogy ne “bàntsa” a partneremet. Igazából sosem éreztük, de ő a doki, okè. Aztán levételkor 2 doki sem tudta levenni. Màr Győrben kórházi felvételen voltam, vàrtuk az altatóorvost, mire a doki mondja, feküdjek vissza, mégegyszer megpróbálja! Baszottul fájt, de a műtéttől mentett meg és már jöhettem is haza! Tehát ha még nem késő, nehogy megengedd, hogy tövig vágják kontrollon. Ha 1 évig nem zavart, ezután sem fog! Aztán? Végülis milyen s tapasztalatod???
2020. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, igen, kicsit fájdalmas volt, de túlélhető, szeptember végén tetettem fel :) A vérzést nekem is lecsökkentette, de nem mulasztotta el, most inkább minden hónapban pecsételés van, de az elég sokáig elhúzódik :( A doki szerint ez még normális. Jó lenne, ha ez a kevés is megszűnne, de nekem nagyon erős mensim volt mindig, ahhoz képest ez óriási lépés, nem kell tampon sem, és nincsenek görcsök sem. Abszolút megérte még így is, hogy azóta is pecsételek :)
2020. jún. 24. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, akinek sok volt, kevés lesz, akinek kevés annak el is múlhat. Én tavaly levetettem, mert mégegy babát szerettünk volna, csak sajnos elhalt 😟 azóta sem tetettem még vissza, mert még lehet próbálkozunk, bàr már van 2 és már benne is vagyok a korban így már én tartok is tőle egy kicsit. Viszont ahogy 6 évig nem használtam semmit, azóta nem bírom elviselni a tampont! Előtte semmi bajom nem volt tőle, most meg borzalmasnak érzem. Ha még idén sem lesz baba, jövőre én is tuti visszarakatom. 36N
2020. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!