Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek-e terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek-e terhes?

Figyelt kérdés
Július óta szedek Dienillet. Júlisuban kétszer is antiobiotikumot szedtem felfázás, emiatt utána jó ideig óvszerrel is védekeztünk. Szeptemberben a 2. tablettát nem tudtam bevenni mert véletlen másik táskában felejtettem. A betegtájékoztatónak megfelelően alkalmaztunk kiegésztítő védekezést. A ciklus 18. napján voltunk együtt óvszer nélkül úgy hogy bennem ment el. Ez volt az első alkalom óvszer nélkül. Utána kb egy hétig nagyon gyenge alhasi görcsöm volt, időközben többször voltunk együtt. Vasárnap szedtem be az utolsó tablettát tegnapelőtt írtózatos és folyamatos vizelési ingerrel küzdöttem, ma pedig görcsöltem többször de nem jött meg csak kevés barna váladék volt délután. Melleim néha fájnak, a vizelési inger csökkent valamennyire. Eddig kb óramű pontossággal szerda délben jött meg ezért kicsit aggaszt hogy most nem. Szerintetek lehet gond? (Ha más ezt elmeséli nekem azt mondom nem, de saját esetben nagyon rágörcsöl az ember...)

2019. okt. 9. 23:56
 1/3 Agnarr válasza:
39%
Bármilyen védekezést használtok (az önmegtartóztatáson kívül), az csak csökkenti a teherbeesés esélyét.
2019. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Nem lesz gond. A tabletta a peteérést akadályozza meg, akkor is, ha egy kimarad, hiszen a szünetben is véd, amikor 7 marad ki... A terhességnek ilyen korai időszakban nincsenek jelei. Felfázhattál inkább, arra utalnak a leírtak. Az útmutatóban benne van, hogy a 2. napon kihagyott gyógyszert pótolni kell (gondolom, így tettél), de a 18. napon már nincs következménye, addigra már megint rendben véd. Ha annyira bizonytalan vagy, akkor még várj 11-12 napot, és utána reggel pisilj le egy tesztet. Egy csík lesz, fogadjunk.
2019. okt. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, pótoltam is akkor a kimaradt gyógyszert. Bevettem a másikkal együtt.

Én is gyanakodtam felfázásra, főleg hogy pszichésen is rà vagyok feszülve amiért júliusban kétszer is sikerült... Tegnapelőtt elkezdtem Warurinalt szedni, tőzegáfonyát amúgy is szedek + csalán, cickafark, tőzegáfonya tea.. lehet még időben elkaptam és ezektől jobb lett.

Voltam beteg is nemrég, de csak non-szteroid fájdalomcsillapítót meg gyulladáscsökkentőt szedtem, elvileg semmi olyat amitől baj lehetne.

Egyelőre nem jött meg, de olyan hangulattal meg közérzettel ébredtem mint azokon a reggeleken szoktam. Szóval napközben kiderül..

2019. okt. 10. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!