Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Normális hogy védekezés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális hogy védekezés mellett is folyton azon aggódok, hogy terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés

Még csak 2 hónapja feküdtünk le először a barátommal, nem vagyunk már gyerekek, védekezünk és vigyázunk mindenre. Mégis folyton azon kattog az agyam hogy vajon nem szakadt-e ki a gumi anélkül hogy észrevettük volna, vagy nem történt-e bármi ami miatt teherbe eshettem volna.

Rengeteg olyan történetet olvasok, hogy gumi, tabletta (vagy a kettő kombója mellett is:D) becsúszott valakinek a baba, és mivel terhességi tünet szinte minden lehet fáradtságtól fejfájásig, így könnyen bemesélem magamnak hogy lehet az vagyok. Még az sem nyugtat meg teljesen amikor megjön, mert sok olyan történet is van, hogy valaki hónapokig rendesen menstruált, nem barnázott, nem tartott csak 1-2 napig, gyengébb se volt a vérzés, semmi különbséget nem fedezett fel, bár ezt még mindig nehezen hiszem. Sőt, egyesek egy darab tünetet nem tapasztalnak, se rosszullét, se mellfeszülés, semmi. Ergo már olyan elméletek születtek a fejemben, hogy borzalmasan ritka, de akár mindenféle tünet nélkül és normális vérzéssel is lehetnék terhes, vagyis ennél hipochonderebb már nem is lehetnék.

Szerintem ez már biztosan kóros, és a szexuális életemnek sem használ, mit tudnék kezdeni ezekkel a gondolatokkal? Volt aki hasonló probémákkal küzdött még így az elején, aztán lenyugodott ahogy teltek az évek? Már arra is gondoltam hogy pszichológushoz megyek vele, mert ez így elég borzalmas.. De talán csak az a baj hogy az "érem egyik oldalát" nézem, hetek óta csak ezekről a kivételekről és ritka esetekről olvasok, miközben a nagy százalék évek óta védekezik anélkül hogy baj történt volna.



2019. dec. 29. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy aggódsz emiatt, én is szoktam
2019. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nálad ez az aggódás enyhült idővel?
2019. dec. 29. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Pszichológushoz mennél? Jaj, ne már... :D

Ha félek a repüléstől, nem ülök repülőre. Egy pszichológus is ezt tanácsolná... :D


Miért nem írtad bele, hogy hány éves vagy?

2019. dec. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#1 es vagyok. Igen idővel jobb let. De egy pszichológus sose rossz ötlet, hátha segít :)
2019. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van pszichológus ismerősöm, és bármilyen hihetetlen de ilyen apróságokkal is foglalkoznak, szorongásokkal vagy tanácsért is lehet menni hozzájuk, ha neked ez új lenne. De gondolom az a fajta vagy, akinek azt tanították hogy messziről el kell kerülni őket, mert oda csak a súlyos esetek járnak.:D

Egyébként 19 vagyok.

2019. dec. 30. 08:23
 6/6 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm!:)
2019. dec. 30. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!