Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mégis hogyan tudnám ezt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis hogyan tudnám ezt megbeszélni vele? Nagyon zavar már a nemtörődömsége.

Figyelt kérdés

Egy ideje fogamzásgátló tablettával védekezünk a párommal. Amióta elhagytuk a gumit, ő az egész felelősséget rám hárítja. Kezdve attól, hogy megkértem hogy a biztonság kedvéért ő is legyen kedves állítani egy ébresztőt, nehogy még véletlen is elfelejtsem bevenni a tablettát. Nem volt rá képes, sőt még vita is lett belőle, hogy erről nekem kell gondoskodnom... oké, lenyeltem, nem is hoztam fel többé. Viszont 2-3 olyan alkalom is volt, amikor bizonyos oknál fogva kiegészítő védekezést kellett volna alkalmaznunk 1 hétig, mert a tabletta védelme csökkent. A legutóbbi pont aktuális, ugyanis antibiotikumos kezelésre volt szükségem, ráadásul hasmenés is van most... 1 hét mire újra biztonságosan lehetnénk együtt az orvosom szerint, párom meg rávágja, hogy nem kell a tablettának annyi idő mire hat. Tudja jól, hogy mennyire aggódom, hogy még csak életlen se csússzon be egy gyerek, és inkább biztosra megyek.

Kérdés: mégis hogyan tudnám ezt megbeszélni vele, hogy ne én legyek a hangulatgyilkos, meg a veszekedés kirobbantója? Egyszerűen már nem merek neki szólni, mert akkor az van, hogy hülye vagyok, meg kiviszem az észből, nem is akarok összebújni vele, stb...


2020. ápr. 2. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Légy őszinte

Neked csak egy gec*tartály vagyok? Ha kanos vagy tárjam szét akkor is ha bajom lesz belőle?

Nőjj fel és vállalj felelősséget vagy ott van az ajtó.


Mit buksz ha kidobod?

Lakhatást, pénzt mit hogy ilyen tahóra pazarolod magadat? Legyen már önbecsülésed jézusom.....

2020. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélni sem mersz vele, talán el kéne gobdolkodni hogy szakíts vele.
2020. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A kérdésben lehet úgy tűnik, hogy másra nem vagyok neki jó, de ezt a kis nézeteltérést kivéve, teljesen tökéletes a párkapcsolatunk. És igen, nem mindenről merek vele vitába bonyolódni, jobb beszélőkéje van, csak én jönnék ki belőle rosszul, sose tudtam rendesen megértetni magam, és nem tudok összeszedetten a témába vágó észérvekkel jönni sajnos (bár volt, mikor beismerte hogy ő hibázott, és ezt becsülöm benne). Utána meg kompenzálhatnám, hogy felbosszantottam :D Eléggé hirtelen haragú és nehezen bocsájt meg.

Épp ezért szerettem volna itt tanácsot kérni, hogy mégis hogyan adhatnám elő azt, hogy nekem ez a problémám, olyan stílusban, amely nem borzolja a kedélyeket.

Első válaszoló: igen, néha kimondanám ezeket a szavakat, de nem járnék vele jól. Ismerem, hogy milyen, de minden hibájával együtt szeretem és ő is engem. Egyébként első párkapcsolatom, vele éltem meg mindent. 21 évesen vagyunk, ha jelent ez bármi segítséget a válaszadásban. :)

2020. ápr. 2. 23:27
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as: atya ég, gondoltam hogy kapok hideget... egy kicsit túlzás a stílusod, nem gondolod? :D
2020. ápr. 2. 23:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom kétségbe vonni azt, hogy ezt leszámítva tökéletes a párkapcsolatotok, de nekem úgy tűnik, hogy a párod nem vesz téged komolyan. Ülj le vele négyszemközt, mondd el neki, hogy szeretnél vele beszélni és kérd meg, hogy vegyen komolyan. Mondd el neki, hogy a doki nem véletlenül mondta azt, amit mondott, te szeretnéd betartani az utasításait, mert (még) nem szeretnél gyereket. Talán így sikerül tudatosítani benne és elérni, hogy komolyan vegyen. Amúgy ez az ébresztős dolog érdekes, tőlem exem azt kérte, hogy felesbe fizessük a fogamzásgátlót, mert így fair. Nem ellenkeztem, valóban így fair. A többi válaszoló stílusát és mondanivalóját meg inkább nem minősíteném, főleg a 3. válaszolóét (23:25) nem. Nem véletlenül van ebben az országban az áldozathibáztatásnak hagyománya... 😞
2020. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6-os: köszönöm a válaszod. :) Én is egy kiadós beszélgetésen gondolkodok már egy ideje, de nem csak ez miatt. Az orvos témát valamiért nagyon nehezen kezeli a gyógyszerekkel együtt. Migrénes vagyok, ami ráadásul olykor aurával jár, mikor kiderült, gyógyszeres kezelést írt fel a neurológus. Végül 3 nap múlva abbahagytam, mert elültette a fülemben a bogarat, hogy mire lesz nekem ez jó, semmit se használ, és miért tartom szentírásnak az orvos utasításait. (mondjuk nem lett belőle probléma, hogy nem szedtem azt a gyógyszert, mert a fogamzásgátló váltás jelentősen csökkentette a migrének gyakoriságát)
2020. ápr. 2. 23:47
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

En mondjuk nem varnam el a paromtol hogy figyelmeztessen a tablettara hacsak nem elunk egyutt. Ha nehez emlékezni ra miert nem probalod ki a huvelygyurut? Kevesebb hormon is van benne, nem nehezebb feltenni mint egy tampont es egyszer kell kivenni meg egyszer betenni egy honapban.

Az zavarna ha ugy tenne mondjuk mint aki jobban tudja mint en mert az testemmel jatszik. Ezt nyuhodtan elmondhatod neki, hogy ha valami nem ugy megy te essel teherbe, es neked lesz abortuszod/hordod ki a gyerekez, legyen szives ezt figyelembe venni hogy ez neked egy fontos tema de neki is ha nem akar gyereket hozni a vilagra.

2020. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem kérném a párom én sem, hogy figyelmeztessen ha be kell venni a tablettát, ez az én dolgom valóban. Amikor még új volt nekem a tabletta, a párom kb egyszer egy héten azért megkérdezte bevettem-e , de sose volt ezzel gond. Viszont az, hogy nem hajlandó kiegészítő védekezést alkalmazni, amikor világosan megmondtad neki, hogy bizonyos okok miatt a tabletta hatásfoka most kisebb, ez azért nálam kiveri a biztosítékot. Nehogy már arra az egy hétre ne legyen képes gumit húzni.
2020. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A gumit egyikünk se preferálja. Én legfőképpen azért, mert kidörzsöl, és égő érzésem van tőle. Egyrészt ez miatt is mentem bele a tablettába. Abban a pár napban, amiben nem tudunk biztonságosan együtt lenni, mindig felajánlom neki, hogy akkor kielégítem másképp. Rettentően nagy szexuális étvágya van, így nem szeretném ha "kínlódna". De van amikor megjegyzi ennek ellenére is, hogy ő rendesen szeretné csinálni, mert úgy kívánja. Meglehet gyerekes viselkedés, de elszomorít ilyenkor, hogy ezt abban a pillanatban nem tudom neki megadni, és bűntudatom támad.
2020. ápr. 3. 00:51
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Első olvasatra ugyanazt mondtam volna mint a többiek: a szakítást beszéld meg vele. Második olvasatra sem feltétlenül jobb a véleményem...

Lehet jónak gondolod a kapcsolatotokat, de nem vagytok egyenrangúak. Te ebben a kapcsolatban csak másodhegedűs vagy, szinte mindenben aláveted magad az akaratának, szándékainak - s ha éppen arról van szó akkor a követeléseinek. Csak látszólagos hogy törődik veled, épp' annyit tesz bele amennyi a kapcsolat fenntartásához elég. Ha te ebben MOST jól érzed magad, akkor lelked rajta. Lehet kitart egy életen át ez nálad, lehet nem... Mindenesetre ne most akarjatok gyereket, várj vele még pár évet hátha addigra kinyílik a szemed a rózsaszín ködből.

2020. ápr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!