Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az esemény után tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esemény után tabletta felírásakor miert szükséges a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Több európai országban meg lehet venni vény nélkül a tablettát.

Magyarországon természetesen nem.

De miért kell vizsgálat?

Én 2 féle tablettát találtam, pedig több patika online oldalát is megnéztem.

Abból az egyik ha jól tudom a 72, a másik a 120 órás változat.

Most azt meg csak tudom, hogy mikor történt meg a baj.


Mert az oké, hogy az állandó fogamzásgátlóhoz kell vizsgálat, de ehhez minek?

Főleg hogy ebből nincs kis millió féle-fajta.



Mielott bárki beszólna, hogy nem kellene védekezés nélkül szexelni, szólok, hogy mindig védekezünk, ezért egyelőre, szerencsere ez még csak egy elméleti kérdés, hogy ha megtörténne a baj még gumi mellett is (tehát pl kiszakad). :)

Főleg így a koronavirus ideje alatt érdekes ez a dolog. (Mármint hogy nődokinak kell felirnia)



2020. ápr. 19. 16:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
Mert nem jó játék egy adag hormonbombát úgy szedni mint a vitamint.
2020. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Így nyomon követhető és nem eszi mindenki ész nélkül rendes védekezés helyett.
2020. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Azért ajánlott a vizsgálat, mert csak a nőgyógyász tudja megállapítani, hogy terhes vagy-e már vagy sem. Ha már terhes vagy, akkor nem kaphatsz ilyen gyógyszert.


Amúgy a vizsgálat nem kötelező, csak ajánlott. Háziorvos is felírhatja, és ő nem vizsgál meg. A járvány idején csak betelefonálsz és felírja e-recepten. De ha bemész a nőgyógyászati szakrendelésre, ott is ugyanúgy felírják, mint a járvány előtt.

2020. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Kedves utolso. Esemény utáni tabletta nem abortusz. Mielott hülyeséget írsz nézz utána. A tabletta akkor hat amikor még nem tapadt meg a petesejt a méhfalon. Az abortusz pedig megtapadás után van és ritkan gyógyszeres. Műtéti beavatkozás, ahol a megtapadt és fejlődő embriót tavolítják el a terhesseg 12. Hetéig...
2020. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell vizsgálat, sehol nem vizsgálnak meg miatta. Csak orvosi recept kell. Bemész, megkérdezik mikor volt az utolsó menzesz és az aktus, aztán kapod a receptet.

A 120 órásnál viszont az előirat szerint is ki kell zárni a terhességet, így ha azt akarnak felírni, akkor egy terhestesztet lepisiltetnek veled.

2020. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

"csak a nőgyógyász tudja megállapítani, hogy terhes vagy-e már vagy sem"


Egy teszt hamarabb megmondja neked, mint bármelyik nőgyógyász:D

2020. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
#4: Egy árva szót sem írtam abortuszról. Arról írtam, hogy az esemény utána tabletta nem írható fel terhes nőknek, mert kárt tehet a magzatban. (Ja, és majd akkor hülyézz le mást, ha már megtanultál szöveget értelmezni.)
2020. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

#6: Akkor te még nem láttál álpozitív/álnegatív tesztet. Minden kétséget kizáróan csak az orvos tudja megállapítani a terhességet.


Itt a gyakorin is egy sor kérdésnél számoltak már be álnegatív és álpozitív terhességi tesztekről. (Pl. "Tesómnak az első terhességénél két negatív tesztje volt, de utána neki a harmadik pozitiv lett végül."; "Nekem úgy volt álnegatív tesztem, hogy egy pozitív, egy negatív, aztán másnap még egy pozitív.")

2020. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó:

Azért egy terhességi teszt értelmezése nem olyan marha nehéz. Álpozitív teszt nincs is, álnegatív meg akkor, ha a kedves páciens nem a leírásnak megfelelően csinálja, leginkább nem a megfelelő időben (jellemzően a túlbuzgó gyermeket akaró nők, akik már a várható menzesz előtt héttel tesztelnek és sírnak, hogy negatív).


Nőgyógyász vagyok, láttam már egy pár terhességi tesztet, ugyanis az ambulancián elég sokat csinálunk, ráadásul a legszarabb, legolcsóbb teszteket...

Sosem láttam még olyat, hogy negatív volt a teszt, és mégis ott figyelt a gyerek... és a fordítottját sem.

Ezek a tesztek olyan érzékenyek, hogy már akkor simán pozitívak, mikor az UH-n még SEMMIT nem látunk, nemhogy kézzel kitapogassam a terhességet...

1300-1500-as szérum HCG szintnél látunk petezsákot az UH-on, a pisitesztek meg 50-es szérum HCG-nél is simán pozitívak.


Egyébként meg a sima 72 órásnál két kérdésből simán el lehet dönteni, hogy felírhatom-e vagy sem.

Mikor volt az utolsó vérzés és mikor volt az aktus. Ennyi, semmi más nem kell. Ugyanis ha nem késik a vérzése, akkor jó eséllyel nem terhes. Ha meg mégis, akkor a tabletta az égvilágon semmit nem fog vele csinálni.

Ha meg EllaOne-t akarok felírni, mert mondjuk 4 napja volt a szex, akkor rápisiltetem a tesztre és kész. Ugyanis mint mondtam, ha 2 napja késik a menzesze pl., akkor sem tapintással, sem UH-val nem fogom tudni megmondani, hogy terhes-e, ellenben a teszt az simán pozitív lesz.

2020. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Egyetértek. Lényegében te is azt írod, hogy miközben az otthoni helytelen tesztelés miatt előfordulhatnak álnegatív tesztek (egy szóval sem írtam, hogy a tesztek a hibásak!), addig te szakemberként ilyen tévedést valószínűleg nem fogsz produkálni. Szerintem ugyanazt mondjuk. A vitát lezártam. :)

2020. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!