Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a családomban anyumnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a családomban anyumnak volt már agyvérzése tabletta szedése miatt lehet-e szednem? Többi lent

Figyelt kérdés
Nos tudom, hogy nagyobb az esélye, hogy örökölhettem ezt hogy én is agyvérzést kaphatok miatta, de nincs valami vizsgálat, amivel meg lehet tudni, hogy hajlamos vagyok-e erre vagy nyugodtan szedhetem? Mivel párommal mindketten szeretnénk anélkül csak sajnos nem megoldható eddig. Van olyan fogamzásgátló ami nem okozna agyvérzést?

2020. ápr. 21. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
inkább csináljátok gumival, minthogy bajod legyen. Amúgy meg sportolj sokat és szedj C-Vitamint
2020. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha trombózis miatt volt az agyvérzés, azt ki lehet vizsgálni. Dokidnak mondd hogy volt ilyen a családban és kitudjátok deríteni. Minimálisan hajlamosíthat rá a fogamzásgátló, de ha anyud 20 évvel ezelőtt szedte, amikor még jóval kevesebbet tudtak a dolgokról, akkor vélhetőleg ott volt a probléma. Mára minimális hormontartalma van a tablettáknak, rengeteg választékkal mindenféle problémára. (Migrén, puffadás, kipattogzás, libidócsökkenés és valószínűleg trombózis veszélyre is van kevésbé hajlamosító változat is)
2020. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
el kell menned dokihoz és megbeszélni vele. Ilyen esetben a leginkább helytelen pl egy gyakorikerdesek.hu-n feltenned ezt a kérdést. Beszélj a nőgyógyászoddal!
2020. ápr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló: pár éve történt anyumnak a trombózisa, de mindenképp el fogok menni nőgyógyászhoz

3. Válaszoló: igen tudom, rossz helyre tettem fel, csak hátha volt már ilyen valakinek mint nekem. El fogunk menni nőgyógyászhoz

2020. ápr. 22. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve ezért nem rajongok az ötletért, hogy a barátnőm szedje. Lehet, hogy "kicsi a valószínűsége", de inkább felhúzom azt a rohadt gumit, mint hogy a barátnőm élet-halál közé kerüljön.

De egyébként is kisebb macera a gumi. Ritka, hogy a tablettának ne legyen valamilyen megllékhatása, én meg akkora féreg nem vagyok, hogy elvárjam, hogy folyamatosan kellemetlenül érezze magát olyasmi miatt, aki kiváltható részemrő legy pár másodperces macerával.


Egyébként: egy orvos többet tudna mondani a veszélyfaktorokról.

2020. ápr. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nőgyógyászati vizsgálat nélkül nem fogod tudni kiváltani a patikában (vényköteles, a háziorvos meg nem fogja felírni). A nőgyógyász rá fog kérdezni volt-e trombózis a családban és el fog amúgy is küldeni vizsgálatra. Ha ellenjavallt akkor más készítményt, vagy megoldást fog javasolni.
2020. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nőgyógyász fogja felírni.

Ahogy előttem is írták: kérdezni fogja, hogy volt-e a családban trombózis.

Ha jófej, akkor elküld Leiden mutáció tesztre (az enyém nem küldött) de állítólag magán úton is megrendelhető a teszt.

De ha biztosra akarsz menni, akkor laborban vérvizsgálattal megállapítják.

Egyébként majd ő ajánl tablettát (bár ilyen családi anamnézissel kétlem) ,mert lehet, hogy ami Jucikának bejött, az Mancikának nem fog. Lehet, hogy neked is több fajtát ki kell majd próbálnod mire rátalálsz a legjobbra.

2020. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet trombózis panelt csináltatni sőt kell is ha van ilyen a családban nekem ennek ellenére fogamzásgátlót és hüvelygyűrűt is felírtak utóbbinál csak kikérdeztek. Amúgy minimális az esélye ha fiatal vagy nem dohányzol nem vagy szívbeteg vagy túlsúlyos. Nálam családbab is volt trombózis neg van súlyfelesleg azért vizsgáltattuk ki
2020. ápr. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csináltass egy Leiden mutáci tesztet. Nem nagy összeg, de legalább megtudod, hogy van-e hajlamod ilyenre.
2020. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!