Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Fogamzásgátló veszélyes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Fogamzásgátló veszélyes?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy problémásabb a teherbe esés azoknál a nőknél, akik szedtek fogamzásgátlót.

2020. jún. 1. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van kockázata. Kell előtte egy vérvizsgálat,nincs-e alvadási zavar vagy ilyesmi. Családban fordult-e elő trombózis/embólia. Ezeket egy normális nőgyógyász kivizsgálja mielőtz bármit is felír. A fogamzóképesség azonban nem függ tőle. Gyermekvállalás előtt érdemes legalább fél évvel abbahagyni,hogy szépen beálljon a ciklus. Utána mehet a dolog. Én 14 évig szedtem folyamatosan, majd mikor már babaprojekt volt (amíg kiürült mást használtunk) szinte rögtön teherbe estem. Anyám szintén 15 évig szedte majd amikor akartak minket ő is azonnal terhes lett. Ha valakinek nem jön össze,más problémát kell keresni.
2020. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Mint minden készítménynek, a ..." - ezzel kezdődik a betegtájékoztató, nem véletlenül. Lehetnek mellékhatásai (egyébként a sima Aszpirinnek is), pont ezért kell előtte egy alapos vizsgálat. Amit egyébként meg is fog tenni az orvosod (szakorvosi vélemény nélkül amúgy sem adják ki).

Amíg szeded addig nem esel teherbe (azért szeded), utána 1-6 hónap alatt visszaáll a ciklusod és a fogamzóképességed (egyénenként változó kinek mikor, van aki elfelejt bevenni pár szemet és teherbe esik, másnál kell egy fél év).

2020. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!