Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Segíteni fog az Escapelle, ugye?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eurielle kérdése:

Segíteni fog az Escapelle, ugye?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki ítélkezni kezdene anélkül, hogy elolvasná a soraimat: szeretném leszögezni, hogy mindketten felelősségteljes emberek vagyunk a párommal, de ha valaki szeretkezik, akkor arra is megvan az esély, hogy hiba történik a védekezésben. Ez történt meg velünk is, és most nagyon meg vagyok ijedve, hogy a felírt sürgőssėgi tabletta esetlegesen mégsem használ majd. Pont az ovulációm környékén történt a baleset, szerda hajnalban. Ejakuláció után nem rögtön húzódott ki belőlem a párom, így bennem maradt az óvszer, amit utána rögtön kiszedtünk. Escapelle tablettát írt fel a nőgyógyász, amit másnap kora délután bevettem, ahogy sikerült kiváltani. A ciklusaim 28-30 naposak, legutolsó mensesem időpontja pedig május 21. Tehát a következő mensit június 17-re várom. Miután bevettem a tablettát nem tapasztaltam semmi különösebb mellékhatást, csak fáradságot, hidegrázást, kisebb alhasi görcsöket és este hasmenèsem volt. Vérzést nem tapasztaltam. Azóta az idegességtől semmi másra nem tudok gondolni, mint erre a balesetre, mert egyátalán nem szeretnénk még babát a közeljövőben. Ha esetlegesen nem használna a tabletta a következményekbe bele sem merek gondolni. Nagyon szégyellem, hogy ez az eset pont velem történt meg, és pont ilyen szerencsètlen időzítèssel. Tudom, hogy legkorábban is csak az aktust követő 12-14 nappal mutat ki megbízható eredményt a terhességi teszt, ami nagyon messze van most... Kérlek szorítsatok nekem, hogy minden rendben legyen! Kíméljetek kérlek a szemrehányó kommentektől, elég nagy a baj most enélkül is...

2020. jún. 6. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

"pont velem, pont ilyen időzítéssel" - ez mindig így lesz, ha olyan dolog történik veled, amit nem szeretnél.


Hát figyelj, amit lehetett megtettél. Most nincs más hátra, mint várni.

A következő "időpont" az 2 hét múlva a terhességi teszt.. ha az pozitív, még mindig van 2,5 hónap abortuszra, aminél mondjuk a legtöbb esetben jobb, ha inkább megszülöd, de ha így is terhes lennél, akkor az eseményutáni nagy eséllyel szétbarmolja szerencsétlen magzatot.


A lényeg: mindent megtettetek, többet úgysem tudtok tenni, úgyhoögy semmi izgalom v teendő nem szükséges.

2020. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2020. jún. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!