Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Folyamatosan félek, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan félek, hogy kiszakad az óvszer, a hormonális fogamzásgátlást meg túl károsnak tartom. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Már sajnos volt rá példa, hogy kiszakadt az óvszer, de szerencsére semmi baj nem lett belőle. De nem tudom magam rendesen elengedni, mert folyamatosan pörög az agyamban az a gondolat, hogy mi van, ha megint elszakad, az eseményutáni ráadásul nagyon erős hormonokat tartalmaz, ha szükség van rá. Ugyanez a bajom a fogamzásgátlóval is, rengeteg rosszat hallottam róla, akár fizikai, akár lelki tünetekről van szó. Meg eleve az a gondolat, hogy megszünteti a menstruációt, ami egy természetes folyamat lenne, nekem nagyon idegen dolog. A hüvelygyűrű szintén hormontartalmú, a spirált csak szülés után helyezik fel, de az is hormontartalmú. Azt érzem minden ki van lőve. Mit ajánlanátok? Győzzem le a félelmem a hormonális fogamzásgátlással kapcsolatban?

2020. jún. 29. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Csak élvezd az életet és ne stresszelj ezen.
2020. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesszárium?


Nekem volt hormon implant, nem állt tőle le a vérzésem (pedig nálam ez lett volna a cél). Normál esetben 2-4 napig van meg, de nagyon erős, szédelgek, görcsöl. Az implanttal 1-1,5 hét barnafolyás, és érzelmileg kiegyensúlyozottabb vagyok.

Egyéb okból hagytam abba mert meghíztam, ami étkezési zavarhoz hasonló tüneteket okozott.

2020. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
ne menjen el benned.
2020. jún. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van hormonmentes spirál és nem kell szülni, hogy feltegyék, rézgyöngy, keress rá.

Használhattok pesszáriumot (méhszájsapka) is spermicid géllel.

2020. jún. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Van hormonmentes verzió is. Aktus előtt kell használni, várni kicsit és utána mehet a banzáj.
2020. jún. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne győzd le. Nem kötelező szexelni.
2020. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesszárium és spermicid. Ha így is félsz, akkor mellé megszakítás. De az óvszert is lehet megszakítással vagy spermiciddel együtt használni, így biztosan nem lesz szükség esemény utánira. Vannak méhen belüli hormonmentes eszközök, és ha tudod, figyelheted a ciklusodat, és ezt is kombinálhatod valamelyik módszerrel.


Érthető, hogy nem szeretnél hormont szedni, és ez a te döntésed. Viszont a túlzott aggódással és körülményeskedéssel sokat vesztesz a szex élvezetéből, és valószínűleg a párod is. Emiatt fontos lenne, hogy tájékozódj több forrásból, hogy ne csak a hormonális fogamzásgátlás rossz oldalát lásd. Az esemény utáni például egy vészmegoldás. Ha rendesen használjátok az óvszert, nagyon ritka, hogy kiszakad vagy lecsúszik, és emellett teljesen biztonságos. Ha mégis megtörténne a baj, a szervezeted ki fogja bírni azt a hormon sokkot. Rövid távon lehet kellemetlen, ezért kell vigyázni, hogy ne legyen rá szükség. De felesleges emiatt túlzottan aggódni.

2020. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pretorius25 ***** válasza:
Vannak vastagabb óvszerek is, amelyek nem szakadnak ki. Én 38 éves férfi vagyok, és óvszerrel védekeztem mindig is. Egyszer sem szakadt ki... Szóval szerintem nem kell feleslegesen parázni! Csak engedd el magad, és a párod húzza fel mindig az óvszert. Ennyi!
2020. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!