Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium és megszakítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium és megszakítás erős védelmet jelent?

Figyelt kérdés

Pesszárium és spermicidnek 96% a pearl indexe, így elég megbízhatónak tűnik a hormonmentes fogamzásgátlók között. A pesszáriumot és spermicidet megszakítással alkalmaznánk, így csökkentve az esetleges terhessèg veszèlyèt. Ez így biztonságosabb,illetve valaki használja így? Vagy megszakítás nélkül valakinek beválik a pesszárium?

Hormonos fogamzásgátlók kizárva, óvszert ritkán használnánk,mert egyikünknek sem válik be, így erre a lehetőségre gondoltam.


2020. júl. 31. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Használok pesszáriumot és beválik
Pesszáriumot megszakítással használom
Megszakítás nélkül használom,beválik
Nem vált be, kényelmetlen,elmozdul
Terhesség lett belőle
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Pearl-indexnek a reciproka lehet az a 96%, mert annál jobb a védelem, minél alacsonybb a százalék. A Pearl-index azt mutatja, hogy a nők hány százaléka (eredetileg 100-ból hány nő) eaik teherbe egy év aktív szex mellett az adott védekezés esetén. Pl. védekezés nélkül 200, mert kb. fél év alatt mind terhes lesz. Vagy pl. tökéletesen alkalmazva a gumióvszer indexe 2, egy év alatt 100-ból 2 nő mégis terhes lesz.
2020. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bpocsánat, nem reciproka, hanem százas komplemense. :o
2020. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,tisztában vagyok a pearl index jelentèssel. 94-96% szerint a nők 6-4%-a eshet teherbe. De a kérdés az volt,hogy kinek válik be a pesszárium,illetve tapasztalatok vele. Hormonmentes fogalmazásgátlók terèn ezt találom a legjobbnak,de még nincs vele tapasztalatom.
2020. júl. 31. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán nem baj, ha férfiként válaszolok: tökéletes, semmit nem éreztem, és elmaradt a gumi felhúzásával járó (szerintem) zavaró tárgyilagosság, amely öli a spontaneitást és a szenvedéllyel telített hangulatot.
2020. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#5

Régóta használjátok, és semmi gond nem volt belőle?

2020. júl. 31. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Ma már nincs kapcsolatom azzal a nővel (imádtam a ropogós testét), és sok éven át nem volt gondunk, pedig mint a nyulak... Ja, és nelem is van két fiam, neki is lett egy, pár évvel később, xzóval fertilisek voltunk.
2020. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!