Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg nem megbizható fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem megbizható fogamzásgátlási mód az óvszer?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom mostanában, hogy lecsúszhat, meg kifolyhat, ha picit is lankad a pénisz. Tabit nem akarok szedni, de most megijedtem.

Eddig meg 98-99%-os megbízhatóságot adtak a guminak. Mi az igazság?

Nem használunk lejárt/szakadt gumit. A barátomnak nagy tapasztalata van, normálisan teszi fel. Ezekkel nem lehet baj. Tudom, hogy semmi nem 100%-os, de tényleg 80% körül van a gumi védelmi szintje normális használat mellett is?



2020. nov. 9. 16:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Öt évnyi rendszeres óvszeres védekezés alatt egyetlen egyszer volt hogy kiszakadt a gumi (az is az ultra-mega-észre se veszed hogy rajtad van vastagságú gumi volt). Olyan meg egyszer se fordult elő, hogy kifolyt volna a cucc belőle, pedig szex után össze szoktunk bújni, nem húzom ki azonnal és nyilván ez idő alatt azért lankad a pénisz. Én a helyedben nem aggódnék.
2020. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. nov. 9. 17:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az óvszer előnye, hogy ha baj van, azt látod. Ha kiszakad vagy lecsúszik, az észrevehető, míg a tablettánál nem lehetsz benne biztos, hogy hat, ha például elfelejted bevenni. A statisztikákban látott hibaszázalék emberi figyelmetlenségből adódik. Például fordítva próbálják feltenni, olyan síkosítót használnak, ami roncsolja az anyagát, lejárt szavatosságú, lecsúszik, stb. Oda kell rá figyelni, ez igaz, de ha jól használjátok, ez az egyik legbiztonságosabb védekezési mód.
2020. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szuper!!! Köszi a választ! Kezdek megnyugodni!:)
2020. nov. 9. 17:20
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Húsz éve használok gumit, eddig jó ha 2x volt szakadás - az is azért mert nem megfelelően vettem fel. Tipp: ha csúcstámadás előtt kiveszed egy pillanatra és megnézed gyorsan megvan-e még a kis spermazsák akkor nagyságrendekkel csökkenteni tudod a kockázatot.
2020. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Ugye elviekben minden fogamzásgátló módszer sem jelent 100% védelmet. Tehát egy minimális esély megvan minden esetben. Ezt állítják a nagyok...
2020. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze, ezt írtam is, hogy tudom. De nem mindegy, hogy 99% vagy 80% a védelem.
2020. nov. 9. 17:30
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon valószínűtlen, hogy helyes használat mellett becsússzon egy nem kívánt, szerintem nem akkora a kockázat, hogy megérje hormonokkal szennyezni a szervezeted, ha nem akarod.

Ha extra védelmet szeretnétek, akkor az óvszer+ élvezés előtt kihúzásos módszer jöhet számításba, de nem kell félned.

2020. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Semmiképp sem szeretnék hormonok az szedni, nekem tök idegen az egész. Ha működik a szervezetem nem gyógyszerezem magam. Csak mégis ott volt a félsz a sok negatív infó miatt.

Maximum hormonmentes spirálra váltanék vagy azzal kombinálnám a gumit, esetleg spermiciddel.

De tényleg köszi a válaszokat, most már nyugodtabb vagyok, és persze mindenkit felpontoztam!

2020. nov. 9. 21:25
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
100% védelmet egyik védekezési módszer sem nyújt. Az óvszer 90%, a fogamzásgátló 99%. A legbiztosabb, ha egyszerre szedsz tablettát és óvszert is használtok, de amennyiben rendesen szeded a tabit, vagy rendesen használjátok a gumit, akkor nincs gond. Az óvszernek előnye a tablettával szemben, hogy a nemi betegségektől is megvéd.
2020. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!