Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg nem megbizható fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem megbizható fogamzásgátlási mód az óvszer?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom mostanában, hogy lecsúszhat, meg kifolyhat, ha picit is lankad a pénisz. Tabit nem akarok szedni, de most megijedtem.

Eddig meg 98-99%-os megbízhatóságot adtak a guminak. Mi az igazság?

Nem használunk lejárt/szakadt gumit. A barátomnak nagy tapasztalata van, normálisan teszi fel. Ezekkel nem lehet baj. Tudom, hogy semmi nem 100%-os, de tényleg 80% körül van a gumi védelmi szintje normális használat mellett is?



2020. nov. 9. 16:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja azt hozzáteszem, hogy léteznek nagyon kevés hormont tartalmazó tabletták is, amik nem borítják meg a szervezetet (annyira).
2020. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát ebben egyáltalán nem hiszek. Mindegy mennyi hormont viszel be, az agyalapi mirigy működésébe szól bele, vagyis megborítják a szervezetet rendesen. Nem véletlen a kilométer hosszú mellékhatás lista...
2020. nov. 10. 08:18
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Használj hormon mentes spirált, az is 99%-os hatásfokkal véd elvileg.
2020. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Bigbob91 válasza:
lassan 5 éve együtt vagyok a párommal, én óvszert használok, nálam nem volt még semmi probléma!
2020. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2020. nov. 10. 21:46
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]


Igazából ez a honlap ijesztett meg végleg. Erről mi a véleményetek? Mégiscsak egy orvos...

Persze a ti válaszaitok is tök hasznosak!

2020. nov. 11. 17:22
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú, kérdező, nagyon felcsesztem az agyam azon, amit linkeltél.

Hiába orvos az, aki írja a honlapon a cikkeket, én nem hallgatnék rá. Lekezelő és soviniszta módon beszél a nőkhöz/nőkről. Undorító.

Az óvszer pedig biztonságos, ha szakszerűen használják.

2020. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nekem sem szimpatikus, csak olyan nagy névnek számít, főleg a menopauza kezelésében, ahogy láttam és én meg tényleg csak egy laikus vagyok és annyi mindent halottam már, hogy egyszerűen összezavarodtam, de ha ennyien mondjátok, akkor inkább hiszek nektek, nem szeretnék antibébi tablettát szedni, csak tényleg megijedtem, hogy kéne, ha nem akarok terhes lenni.
2020. nov. 12. 15:00
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ez az az oldal (amit linkeltél), amit soha többé ne látogass meg. Lehet, hogy orvos, de ha velem így beszélne, és a vizsgálatai is ilyen minőségűek lennének mint itt, nem hagynám szó nélkül. Hallott már arról, hogy orvosi etikett? Hát én kétlem. Ilyen szinten elfogult és undorító egy orvos sem lehet. Azt sem értem miért tették fel neki ezeket a kérdéseket.


De, hogy az alap kérdésedre is válaszoljak. Én úgy beszélek mindenről, hogy tapasztaltam. Körülbelül 2 évig szedtem fogamzásgátlót, hasonló okokból, hogy féltem más módon védekezni, és tudtam jól, hogy ha terhes lennék képtelen lennék abortuszt vállalni, és egy gyerek érkezésére még nem voltam felkészülve. MEGBÁNTAM. Ha újrakezdhetném az életem minden hibámat ugyanúgy megcsinálnám, ezt az egyet kivéve. Soha többé nem szednék fogamzásgátlót, még ha az életem múlik rajta sem.

Olyan szinten tönkretette a szervezetem, hogy mindenre kihatással volt. Őszintén, nem azzal védett, hogy nem hagyta megfoganni a babát, hanem azzal, hogy tönkretette a nemi életem és elveszítettem miatta a páromat is. Persze minderre csak akkor jöttem rá, mikor abbahagytam a szedését. A létező összes mellékhatás jelentkezett nálam. Hát senkinek nem kívánom azt, amit én egy pár szem tabletta miatt átéltem. Azóta kizárólag óvszerrel védekezek, ha egy srácnak nem tetszik akkor ne is álmodjon a szexről. Nem csak a terhesség ellen védekezek, hanem őket is védem, ugyanis az a két év fogamzásgátló mai napig hatással van a szervezetemre, pedig már lassan annak is 2 éve.


Ha az a 80% igaz lenne, akkor már rég teherbe kellett volna esnem. Elég aktív és elég merész nemi életet élek, mégsem volt soha problémám a gumival. Nyugodtan bízhatsz abban, hogy véd. Ha pedig szakad vagy probléma van azt látod, és meg tudod tenni a megfelelő intézkedéseket. Én javaslom, hogy maradj a guminál és bízz abban, hogy véd.

2020. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi ezt a hosszú választ. Nagyon megnyugtattál 😊 és persze még kevésbé szeretnék ezek után fogamzásgátlót szedni, ha lehet ilyet mondani, hiszen eddig se volt annyira szimpatikus.

Nagyon sajnálom, hogy ezen kellett végigmenned, és azt is, hogy hatással van a szervezetedre.

Jó egészséget kívánok neked a későbbiekre és remélem hamar helyrejössz.

2020. nov. 12. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!