Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rézgyöngyről szeretnék tapaszt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rézgyöngyről szeretnék tapasztalatokat hallani. Bevált? Mennyi ideje van fent? Változott a menzeszed, milyen irányban? Gyulladt be, lökődött le?

Figyelt kérdés

Szültél már? Hány éves vagy? Ki, hol, mennyiért rakta fel? Menzesz alatt tették fel? Bódításra vagy fájdalomcsillapításra volt szükség/ igény? Meg vagy vele elégedve?


Ha valakinek más hormonmentes spirállal van tapasztalata, kérem ő is írja meg! Köszönöm!



2020. nov. 10. 12:53
 1/5 anonim válasza:
100%
20 éves vagyok, nem szültem még, Győrben dr. Horváth Zoltán rakta fel a menzeszem 4. napján (már alig véreztem aznap). Én fogamzásgátlót szedtem, ez nem igazi menstruáció volt, hanem megvonásos vérzés. Kíváncsi vagyok, milyen lesz ciklusom most, hogy a tabit is abbahagytam és van fent egy méhen belüli eszköz. Tegnap lett felhelyezve, nem volt fájdalomcsillapítás és őszintén szólva nagyon fájt. Iszonyú erős görcsöt éreztem, amikor felkerült az eszköz és a kihúzószál, de ez az elviselhetetlen nagyon rossz szúró, szorító görcs két percig tartott, amíg a székben voltam. Utána rögtön elkezdtem erősen vérezni, ahogy leellenőrizre ultrahanggal, hogy helyén van-e már éreztem, hogy folyik a vér, amikor kivette az uh-t belőlem az csupa merő vér volt, hát akkor kicsit rosszul lettem. Le is fektetett, hozott egy pohár vizet, nagyon kedves volt a doktor úr. 18 000 Ft-ot kért, maga a gyöngy 44 000 Ft volt. Szerintem ez nem egy rossz ár ahhoz képest, hogy akár öt évig is fent maradhat. Tegnap este és ma elég erős vérzésem volt/van és erősen görcsölök is, igazából olyan nekem, mint egy jó erős menstruációs görcs, egy fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni. Ha érdekelnek hosszú távú tapasztalatok is, pár hónap múlva meg tudom írni, de nagyon sok ilyen személyes történet van fent rézgyöngy Facebook-ján, honlapjának (vannak nagyon durvák, de ez ne rettentsen el!! Egy méhperforációra statisztikailag tényleg nagyon kicsi az esély, ami reálisabb, az az, hogy kilökődik, de erre az estre mondjuk biztosít a rézgyöngy cserét ingyen). Én amúgy fémallergiás vagyok, de ilyen esetben sem jelent gondot a rézgyöngy. Nekem alapvetően tetszik a koncepció, remélem be is fog válni.
2020. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a választ. Érdekel a hosszútávú tapasztalat is, mert én nyáron tervezem felrakatni! Köszi még egyszer, hogy írtál!!!:)
2020. dec. 5. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Na milyen #1-es?
2021. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

#1-es vagyok. Vegyesek a tapasztalataim.

Pozitívumok:

-nem lettem terhes

-nincs az a rettenetes migrénes fejfájásom, mint a fogamzásgátlónál

-NEM KELL VELE FOGLALKOZNI!!! Hu ez annyira jó érzés, nincs elfelejtett tabi, kiszáradt óvszer, egyszerűen fel van téve és ennyi, véd is

-nagyobb a libidóm, mint tabi mellett

-nem kell gondolkodni, hogy ez vagy az a gyógyszer (antibiotikum) gyengíti-e a hatását, mint a tabinál

Negatívumok:

-hosszabb a mensim (alapból 7 nap, tabinál 5 volt, most 9)

-ovulaciós vérezgetés és görcsölés is (eddig ilyen nem volt nekem)

-sajnos nem mertem menstruációs kelyhet használni vele... Megijedtem a horrorisztikus történetektől, hogy a vákuum leszippantja a gyöngyöt... Így marad a tampon


Még egy észrevétel: azóta voltam egy teljesen hétköznapi rákszűrésren az orvosomnál és ultrahangon megnézte, hogy minden rendben a gyönggyel, jó helyen van.

Utolsó utáni dolog: néhány nő írta, hogy a párjuk érzi a kihúzószálat aktus közben, nálunk nincs ilyen probléma, a doktor úr nagyon rövidre vágta :)

2021. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Azóta van valami új tapasztalat? Nem lökődött ki,ugye? :)
2021. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!