Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak pasik! Ha lennének...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak pasik! Ha lennének ugyanolyan védelmi fokkal, viszont ugyanolyan mellékhatásokkal férfi fogamzásgátló eszközök, mint a nőknek, mit tennétek? (Szavazás.) Persze kommentben is jöhetnek válaszok, de nem a vita indítása a cél!

Figyelt kérdés

Pusztán a kíváncsiság vezérel. Mostanában nagyon sok hasonló kérdés volt, ahol igen éles viták alakultak ki az óvszer vs. tabi hosszú kapcsolatban témánál.

Szóval egy rövid ízelítő pasik, ha nem tudnátok mivel jár(hat) a női fogamzásgátlás.

Hormonos megoldások:

Tabi, gyűrű, implantátum, tapasz: pajzsmirigy alul/túlműködés, PCOS, IR, cukorbetegség, visszér kialakulása, trombózis (agyi, mélyvénás), tüdőembólia, hízás, hangulatingadozások, depresszió, pánikrohamok, dühkitörések, mellnövekedés (akár 2 kosárméret), hajhullás, pattanások, halál, emlődaganat, vérrögök kialakulása, hormonháztartás teljes feborulása, májdaganat (csak a tabinál), hüvelyi fertőzések, gomba, gyulladások, szárazság, libidócsökkenés, daganatos megbetegedések kialakulásának kockázata nő ... (nincs olyan vizsgálat jelenleg, amivel 100%-osan kizárható, hogy a nő trombózist, embóliát kapjon)

Hormonos spirál: ugyanezek, bár kevésbé valószínűek + vesemedencegyulladás, hashártyagyulladás, méhgyulladás, meddővé válás, spirál benövése, amit csak műtéttel lehet kiszedni

Hormon nélküli spirál: vesemedencegyulladás, hashártyagyulladás, méhgyulladás, meddővé válás, spirál benövése, amit csak műtéttel lehet kiszedni

Spirálokat nem is nagyon ajánlják nem szült nőknek

Női óvszer: ugyanúgy “kényelmetlen” és nem is olyan biztonságos

Művi meddővé tétel (női): nagy altatás is műtét, 3 helyen vágnak, rák kialakulásának kockázata jelentősen megnő

Naptármódszer, megszakításos, Pharmatex: nem biztonságos, ahogy a pesszárium, méhszájsapka se


Biztos vannak mellékhatások, amelyeket kihagytam, ezeket pótolhatjátok a komment szekcióban!


Megkérnélek titeket, hogy csak a férfiak szavazzanak, nők, ti írjátok meg a véleményeteket kommentben! Köszi



2020. nov. 17. 07:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A vazektómia kimaradt a listàból.

Én megcsinàltattam ès boldog vagyok vele xd.


31f

2020. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó! Az is egy opció. :)
2020. nov. 17. 21:43
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha lenne tabi, amitől vaktölténnyel lövöldöznék, simán szedném, már csak azért is, mert ellentétben sok nővel én képes vagyok naponta pontosan szedni egy tablettát.
2020. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Sok nőnek pont az a félelme, hogy a pasik nem szednék be pontosan, meg nem figyelnének oda annyira, hiszen ha mégis baj van, úgyse ők lesznek terhesek.

Ennek ellenére én is ismerek olyanokat, akik csoda, hogy még nem kapták be a legyet, ahogy szedik a tabit, meg olyanokat is, akiknek egy nap 5 ébresztő van beállítva, nehogy elfelejtsék, meg külön applikációjuk van telóra, és ki is kell pipálni, ha bevették...

Köszi a választ amúgy neked is!

2020. nov. 19. 16:31
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#13 vagyok. Nem tudom, de szerintem egy férfinek is bőven van parázni valója, ha akarata ellenére teherbe ejti a partnerét, mert anyagi és erkölcsi dilemmát jelent neki is.

Az "úgyse én leszek terhes" mentalitás csak a seggfejekre jellemző.


De komolyan, ha lehetne, inkább én szednék tablettát a feleségem helyett, mert neki folyton ki-kimarad egy egy szem, sokszor én figyelmeztetem, hogy vegye be.

2020. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez rendes tőled! :)
2020. nov. 19. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!