Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirál, hüvelygyűrű vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirál, hüvelygyűrű vagy tabletta?

Figyelt kérdés

Új fogamzásgátlási módszert keresek óvszer helyett.

Ez a három opció jár a fejemben, de nem tudom, melyik mellett döntsek.

Igazság szerint nem "vágyom" hormontartalmú dologra, soha nem is volt benne részem.

Szóval a hormonos dolgoktól nagyon félek a mellékhatások miatt, viszont a hormonmentes spiráltól pedig azért, mert az olvasottak alapján nagyobb eséllyel nem véd a baba ellen.

Kérlek titeket, aki ír, az mondjon egyszerre pozitív és negativ véleményt is a tapasztalatairól!

Tudom, hogy nincs 100%-os módszer, de keresem a lehető legbiztosabbat.



2020. nov. 22. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A hatékonysági sorrend: spirál, gyűrű, sima tabi. Mindazonáltal a spirálnak is lehetnek mellékhatásai (van akinél erősebb havit okoz, kellemetlen - de NEM mindenkinél). A gyűrű előnye hogy nem kell figyelni mikor vedd be, nem befolyásolja az esetleges felszívódási probléma (pl. hasmenés). A hormontartamúaknak IS lehetnek mellékhatásai, de NEM mindenkinél. Azt javasolnám a nőgyógyászoddal konzultálj, mert mindenkinél teljesen egyedi mi az optimálisabb megoldás. Mindegyikhez kell a nőgyógyász 5 perc alatt meg tudod beszélni vele és olyan megoldást fog javasolni ami az egyedi igényeidhez a legjobban igazodik.
2020. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hüvelygyűrűt használok. Ha tartasz a hormonoktól, de attól is hogy a spirál nem véd teljesen, akkor ezt ajánlom. Kicsit a kettő kombinációjának hívnám. Fel kell helyezni mint a spirált (de magadnak is felteheted, nem kell hozzá orvosi segítség), így nem kell vele naponta foglalkozni (nincs az hogy jaj elfelejtettem bevenni, jaj hánytam most akkor nem véd stb) viszont hormontartalmú, így megbízhatóbb. Annyit tennék még hozzá hogy kisebb hormontartalmú mint az egyszerű tabletták, és nem megy végig a szervezeteden.

Mindenképpen beszélj a nőgyógyászoddal, de én ezt ajánlanám. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan (tapasztalatok vagy ilyesmi).

2020. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, bárcsak mindenki ilyen normálisan írna és a kérdés témájánál maradna, ritka ❤

Dokihoz jövőhéten megyek, mindenképp egyeztetek vele!

2020. nov. 22. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak a fogamzásgátlóról tudok nyilatkozni.

Személy szerint nagyon nem akartam bogyót szedni, rengeteg rosszat hallottam róla, és egyszerűen nyomaszt a tudat, hogy van egy jól működő, termékeny, funkcionális testem, amit szándékosan tönkreteszek.

Végül azonban a menstruációs görcseim annyira elhatalmasodtak, hogy egyszerűen a fájdalomtól az ágyból se tudtam kikelni egyes napokon, és az ovulációm is rettenetesen fájdalmassá vált. Emiatt ajánlotta nekem a nőgyógyász a fogamzásgátlót. Immáron őszintén, mert azelőtt évekig próbált meggyőzni a sablon dumával, hogy ugye pénzt kapjon gyógyszercégektől. A kórlapom alján még egy ajánlót is írt magának fel jegyzetnek.

Később elmentem új nőgyógyászhoz és nagyot nézett a korlapomra, mikor meglátta, hogy mekkora hormontartalmú gyógyszert akart a kollégája adni.

Jelenleg Ditinell-t szedek, elvileg ez az egyik olyan fajta, amibe a legkevesebb hormontartalom van.

Az első hónap káosz volt, a mensim 10 napos volt, utána is az egész levél közbe folyton barnáztam napi többször. Mindemelett híztam 3 kilót, mert hihetetlenül kívánós, éhes lettem tőle. Közhiedelemben elterjedt tévhit, hogy a gyógyszer hízlal, ez nem igaz. Csak képes olyan állapotot idézni, hogy kívánós legyél.


Ezen túl minden egyes éjszaka, este hányingerem volt, és minden esténként annyira berosszultam, hogy ha nem vettem be hányingercsökkentőt, akkor tényleg hánytam.


Ezt a mellékhatást könnyen kiskippeltem, mostmár este 6 után veszem be a gyógyszert így nincs hányingerem még akkor se ha éjszaka felébredek - egyszer volt a héten, hogy délbe vettem be, mert tudtam este nem fogom tudni, és az az éjszaka borzalmas volt, 3 hányingercsökkentőt kellett bevegyek.

Fogynom is sikerült, úgy a második levél után már elmúlt ez a mindigéhes állapot.


A mensim bár még mindig fájdalmas, csupán 2-3 napos. Így könnyebben kibírható és ovuláció híán a köztes időszak se fájdalmas.

Ezen túl tele vagyok terhesparával. Mindig figyelek, hogy felszívódjon, addig néha még kakilni se merek - pedig ez hülyeség. A reggeli-déli kávémat is úgy időzítem, hogy ha esetleg megindulna a koffeintől a gyomrom, akkor a gyógyszert csak utána vegyem be. Míg óvszernél egyértelmű a szakadás, addig itt borzalmasan aggódok néha-néha. Plusz szex után már hiányzik a bújás, hisz egy ideig folyik ki belőlem a sperma, a wc-n kell legyek, szóval ez is egy nagy negatívum a részemről.

Összességében... semleges nekem a gyógyszer. Nem is szeretem amit csinál a testemmel, ugyanakkor az már tényleg nem volt állapot, hogy pms, mensi és ovulációs időszakba semmit se tudtam csinálni a görcsöktől és fájdalomtól - ami így gyakorlatilag 1 hónapból 3 hetet lefed.


Én őszintén ajánlani nem tudom. De ha hasonló problémád lenne, akkor talán jó lehet. De mivel erre nem tértél ki, gondolom nem küzdessz hasonló gondokkal :)


BTW, spirált nekem nőgyógyász nem ajánlott amiért még nem szültem. Nem tudom ez változott-e azóta, illetve milyen formulái vannak, de remélem segíthettem a fogamzásgátlóval kapcsolatban.

2020. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha hormonos akkor inkabb tabi, sokkal kisebb a trombozisra az esely, mint a gyurunel
2020. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hormonmentes spiralom van, teljes szabadsag, kicsit erosebb verzes, de imadom
2020. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!