Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Termékenységtudat ?!

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Termékenységtudat ?!

Figyelt kérdés

Gondolom sokan hallottatok már (direket nem nevezem meg, nehogy valami jogot sértsek) Arról az influencerről, aki termékenységtudatosságról készít videókat, írásokat és még tanfolyama is van.

Többen is szinte istenítik, de nekem vannak fenntartásáim, főleg mert nincs igazi egészségügyi végzettsége.

Ti mit gondoltok? Ez a módszer tényleg szinte 100% ?( 99.4%-kal reklámozza magát , ha jól emlékszem). Kíváncsi lennék például egy orvos véleményére, hogy fiatalabb , huszonéves lányoknak ez mennyire jó megoldás is valójában...



2020. dec. 15. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Először is... nincs 100%-os fogamzásgátló megoldás. Ez a szex hátránya.


Másfelől itt max egészség kategóriába járnak fel orvosok, szóval a szexualitás topikba beírni nem volt a legjobb... itt sok a kanos incel és a "terhes lehetek?" tini és még egyéb állatfajok.

Én egyébként ismerem Jankát, és megbízok benne. Nemrég indított egy másfajta tanfolyamot, amiről tudom, hogy több orvos, hozzáértő nőgyógyász elfogadta, és jónak nyilvánította.


Szerintem a termékenységtudat tanfolyama sem alaptalan, és biztos, hogy van aki ellenőrizte - amúgy is kinézném Jankából, hogy ellenőrzés alá veti, mert elég maximalista nő.


Másfelől... én is gondolkodtam ebbe, de nem merek belevágni. Úgy vagyok vele, hogy majd, amikor nem baj ha becsúszik, akkor talán nekikezdek. De biztos vagyok benne, hogy ezt is csak úgy érdemes, ha rendesen csinálod. Tehát tényleg elvégzed a tanfolyamot (vagy egyéb ilyen témájú PROFI tanfolyamot), és tényleg figyeled a tested minden olyan részletét ami ehhez köthető.

Szerintem ha rendeltetésszerűen csinálod, akkor jó lehet. De ha nem veszed komolyan, vagy a naptármódszerrel azonosítod, esetleg sajnálod a tanfolyam árát akkor nem lesz ennyire hatásos az eredmény.

De én ennek ellenére bízok benne, mert nem igaz, hogy ne lehetne megérteni a női testet, ha mindenre figyelünk - és itt partneriségre is szükség van, tehát adott esetben a párod is emlékeztessen, hogy "kicsim, most ne felejtsd el megmérni a lázad". Ugyanakkor én nagyon ráparáznék erre jelenleg, és meg vagyok elégedve a gyógyszerrel. Szóval majd ha tényleg nem gond a baba, csak akkor fogok beruházni Janka termékenységtudat tanfolyamára.

2020. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ! Igen, én is úgy gondolom, hogy ezzel inkább akkor kísérleteznék, ha már nem lenne baj, ha baba lesz belőle, bár akkor meg lehet felesleges macera, mert megy vele az idő...

Igen, tényleg eléggé ingoványos itt a terep, de most komolyabb dolgokkal is nehéz orvost találni, ilyen kis csip-csup témával most nem zavarnék senkit :D .

2020. dec. 15. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

En kerdeztem nőgyógyásztol.

Egyik reakciója (egy fiatal no, nagyon elismert es draga központban): igen orvosilag 99%, de a valóságban 60-80%. Ugye a tabi is 99%, De valójában csak 91%. Ez a nem mindegy szerinte.

Masik pedig azt mondta, hogyha nem baj egy baba, akkor lehet hasznalni. Mivel en gumizok, nekem ezzel peldalozott, hogy ovszerrel, ha jol használod es nem sajnálod az idot, vizet engedsz bele szex vegen stb., 99%-ot lehet elerni. Ha baj van beveszed a 72h-s tabit. Nyilvan ennel jobbak a hormonok, hiszen leállítják az ovulaciot. De ovszernel tudod, ha baj van. Tabinal sokszor olyan keson derul ki, hogy esetleg abortuszra sincs lehetőséged. (Aki menne.) Termékenységtudattal az a baj, hogy nem tudod, hogyha elszamolod magad vagy elmérsz valamit, cserebe mar az elso honapban jo eséllyel kiderul. O alapvetoen ajánlja ezt a módszert, de nekem a helyzetem olyan (egyetem es munka mellette), hogy o meg várna ezzel, mert itt nem nagyon van lehetoseg korrekcióra.

Ha kombinalod a termekenysegtudatot pesszariummal es spermiciddel esetleg meg megszakítással, akkor viszont ugyanazt a hatasfokot biztosítja, mint az ovszer meg a mini pill.

2020. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

Illetve nem csak Jankanak van ilyen tanfolyama, de az árak hasonlóak.

Amugy az NHS (angliai eü) számon tartja, mint fogamzásgátlási modszer. Szoval tuti hatásos, de nagyon figyelni kell.

2020. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt egyébként említette is, hogy ez olyan módszer amit leginkább tartós, monogám kapcsolatban érdemes használni.

Mert ha már együtt is éltek akkor lehet az ezzel járó életmódhoz alkalmazkodni.

2021. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!