Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos a megszakítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hatásos a megszakításos védekezési módszer? Ahhoz, hogy terhesség alakuljon ki, vagyis bekövetkezzen a megtermékenyítés a férfi spermájának bentebb kell jutnia a női szervezetben, mint a hüvelye?

Figyelt kérdés

Soha nem próbáltam még és nem is szeretném kipróbálni, de tudom, hogy vannak olyan párok, akik óvszer nélkül szexelnek és az úgynevezett aktus megszakításos módszert használják védekezésképpen.

Eléggé tájékozatlan vagyok még ebben a szex témában, ezért nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy a megszakításos védekezéssel nem lesz terhes a női fél?

Úgy tudom, hogy az előváladékben is van már sperma és miközben az aktus történik, a férfi nemiszerve ki és be mozog a hüvelyben, egészen biztos, hogy hagy ott maga után előváladékot, azaz spermát.

A kérdésem arra irányulna, hogy ahhoz, hogy terhesség alakuljon ki a nőnek a hüvelyétől bentebb kell, hogy jusson ez az előváladékot tartalmazó sperma?



2020. dec. 16. 13:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
Mi a menstruáció elött 1,2 nappal,meg utána 1,2 nappal sosem védekezünk. Eddig a párom még nem esett teherbe. Pedig mindig elélvezek benne..
2020. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Rizikós, azoknak ajálják akik em nem baj ha lessz baba, első nektek meg lehet hogy nem is lehet gyereketek azert nem lett meg így
2020. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%
11 éve védekezünk megszakításos módszerrel. Sosem volt gond, amikor pedig gyereket szerettünk volna össze is jött az 1 hónapban.Szerintem az a férfi aki így akar védekezni annak 100 százalékig ismerni kell a testét.
2020. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Akkor sem következik be mindig fogantatás ha megszakítás nélkül "végig" megy a dolog. Százalékokról lehet beszélni. Ha nix védekezés akkor a párok 85%-ánál történik megtermékenyítés egy éven belül, ha megszakításos "védekezést" akkor meg 30-40%... Szóval a naptár-módszer után a legkockázatosabb "védekezési" mód. Nem is védekezés, inkább hazárdjáték. A kérdés csak az meddig lesz szerencséd, lehet évekig megúszod, de lehet az első alkalommal beüt a "ménkű".

A spermiumnak nem a "hüvelytől beljebb" kell kerülnie csak a "bejárattól" beljebb - a méhszájra, onnan már megy a maga útján előre. A hüvely ph-ja nem túl barátságos a spermiumok számára, ha kívülről kerül rá akkor nem következik be teherbeesés. Kívülről akár - bocsánat a kifejezésért - egy kád g.ibe beleülhet valaki nem lesz terhes, ha nem jut be közvetlenül a méhszájhoz.

2020. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Abban az esetben, ha a pár pettingel és nem történik behatolás, de van rá egy nagyon csekély és kevés esély (kb. 10%), hogy a férfi ujján rajta volt a saját spermája, (mivel előtte önmagát elégítette ki) amivel aztán később megujjazza a lányt, a lány eshet-e teherbe?

Nyugtassatok meg, hogy jól tudom, hogy nincs rá szinte semmi esély.

2020. dec. 16. 13:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A semmi esély nem zárható ki, de mondjuk olyan 0.0001% marad. Attól is függ hogy az önkielégítés mit takar. Ha telibe jutott a spermium a kezére akkor ez a szám magasabb, ha viszont csak előváladék akkor elhanyagolható, tíz-százezerből ha egy ilyen fogamzás bekövetkezik úgyhogy nyugi. Nagyobb az esélyed egy lottóötösre.
2020. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók és különösképpen kedves #6-ot válaszoló!

Köszönöm a megnyugtatást és a felvilágosítást!

2020. dec. 16. 13:53
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

1. Ez nem védekezés. Olyan, mintha a lakásodat úgy akarnád megvédeni a kirablástól, hogy majd kigáncsolod a betörőt. A valódi védekezés részeként be kell zárni az ajtót, kell riasztó, stb..

2. " a lány eshet-e teherbe?" Igen.

3. Nem bentebb, hanem beljebb.

2020. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Mi eddig így védekeztünk. Nem estem még teherbe, bár az igaz h peteérésnél húz gumit a férjem.

Amúgy amikor terhes lettem se ment olyan könnyen. Pàr hónapig úgy csináltuk h mindig bennem ment el, mégis 6 hónap kellett ehhez is.

2020. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Női oldalról sokkal stresszesebb a megszakításos. Egy hónapot kell várni mindig hogy megnyugodjon az illető, hogy nem lett baj. Csak emiatt nem ajánlom, de ha a férfi TELJESEN tisztában van a saját testével, akkor még az ejakuláció előtt kiveszi és nem a nőben megy az első spricc.
2020. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!