Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos a megszakítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hatásos a megszakításos védekezési módszer? Ahhoz, hogy terhesség alakuljon ki, vagyis bekövetkezzen a megtermékenyítés a férfi spermájának bentebb kell jutnia a női szervezetben, mint a hüvelye?

Figyelt kérdés

Soha nem próbáltam még és nem is szeretném kipróbálni, de tudom, hogy vannak olyan párok, akik óvszer nélkül szexelnek és az úgynevezett aktus megszakításos módszert használják védekezésképpen.

Eléggé tájékozatlan vagyok még ebben a szex témában, ezért nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy a megszakításos védekezéssel nem lesz terhes a női fél?

Úgy tudom, hogy az előváladékben is van már sperma és miközben az aktus történik, a férfi nemiszerve ki és be mozog a hüvelyben, egészen biztos, hogy hagy ott maga után előváladékot, azaz spermát.

A kérdésem arra irányulna, hogy ahhoz, hogy terhesség alakuljon ki a nőnek a hüvelyétől bentebb kell, hogy jusson ez az előváladékot tartalmazó sperma?



2020. dec. 16. 13:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom nagyon kevés spermium van az előváladékban. A fő rizikó akkor lenne, ha előtte már elélvezett és úgy teszi be megint, mert akkor maradna a csőben spermium.


A fő kockázat az, hogy ki e tudja mindig húzni. Én akikről tudok, hogy becsúszott a terhesség így, ott úgy történt, hogy egyszer nem sikerül időben kihúzni.


Én sokat védekezek így és szerintem elég jól tudom kontrollálni, de így is van, amikor közel van.


És igen annak aki írta, hogy elég stresszes tud lenni ez így van. Főleg, ha nem túl szabályos a ciklusa a nőnek.

2020. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy az fontos tanács, hogy szex után menjen el pisilni a csávó, mert az kimossa azért eléggé a spermiumokat. De a lánynak is praktikus dolog, mert segít a fertőzésekkel szemben.
2020. dec. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
De a lényeg, hogy ha mondjuk szexeltek 200-szor egy évben, menni fog e mindig. Mert ha egyszer nem már az is gáz lehet. És akkor az egy rossz szitu, mert nehéz eldönteni, hogy most mennyire ment be vagy sem és akkor esemény utáni kell e vagy sem. Ami ha kell megint nem tesz túl jót.
2020. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, miért nem olvassátok el az előzményeket?

Ja: fogamzásgátlás kategória. Nem "egyéb".

A MEGSZAKÍTÁS NEM VÉDEKEZÉS!

És igen: LEHET terhes a lány ujjazástól is, és attól is, ha csak beleül a spermába. Utóbbinál igen kicsi az esély, DE LÉTEZIK!

És igen: LEHET terhes a havi vérzése alatt IS!

A pisilés pedig kevés. Nézd meg a férfi huzalozását, és te is rájössz.


Az más kérdés, ha valakinek évek alatt se jön össze a gyerek - másnak meg azonnal.

Netán ki akarod próbálni?

2020. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem használtunk gumit, megszakítással "védekeztünk" éveken át, és csak akkor lett gyerkőc, mikor úgy gondoltuk hogy szeretnénk. 47F
2020. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

#1

Haaat a sperma 5 napig eletkepes a huvelyben, ha meg menzesz elso napjan szexelnetek vedekezes nelkul kb megertenem de h menzesz utan 1-2 nappal...



Kérdező: a megszakításis módszerrel az a legnagyobb baj hogy hazàrdjàték, sok ffi hiszi h ki tudja huzni idoben aztan megse sikerul. Plusz ahogy mondtad ott az elovaladek kerdese

2020. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező. Az elovaladek nem egyenlő a spermával,teljesen más mirigy termeli,abban semmi spermium sincsen. Ahelyett,hogy érthetően elpróbálom magyarázni,itt egy nagyon részletes,nagyon érthető videó,aki biztosan segít megérteni sok mindent.! Így azt is,hogy kizárt a terhesség menstruáció alatt,csak akkor lehet ha utolsó napokban van, és nagyon rövid a ciklus,mert akkor az ovuláció sem 14.napon van,hanem esetlegesen lehet a 8.-on is. És egy 6 napos ciklus esetèn az 5.napon mèhbe juthatott spermium a 8.napig simán életképes. [link]
2020. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#17 végre. Ezt ecsetelem hónapok óta itt Gyik-en. Csak a téveszmék elterjedtek mint a pestis
2020. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
#17 a wikipediat néztem meg és ott azt írják kevés felmérés van az előváladék tényleges spermium tartalmáról és változóak az eredmények. A nullától kevésig. Ami mindenképp azt jelenti, hogy nem valószínű terhesség ettől.
2020. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

A "nem valószínű" nem vigasztalja azt, akivel mégis megtörténik.

Ezen kívül rendkívüli peteérés is létezik, és 𝐋𝐄𝐇𝐄𝐓 a havi vérzés 𝐀𝐋𝐀𝐓𝐓 is teherbe esni. Az elején és a végén is.

Utálom századszorra leírni, de vannak rá példák.

2020. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!