Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor váltottatok át óvszerről...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor váltottatok át óvszerről másik fogamzásgátlási eszközre?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik óvszerről váltottak át bármilyen más fogamzásgátló eszközre (bár a másik oldalt is szívesen meghallgatom, akik valami másról váltottak óvszerre). Mikor történt (úgy értem a kapcsolat kezdetétől mennyi idő telt el), és miért?

Én most kezdek el gondolkodni rajta, érdekel hogy másoknál ez hogy volt, milyen tapasztalatok voltak.

Köszönöm ha válaszolsz, szép napot!



2021. jan. 13. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Sokkal jobb lett a szexualis eletunk.
2021. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Fogamzásgátlót nem túl jó szedni, egy nem egészséges, kettő a libidot csökkenti sajna. A többi módszerről nem tudok sokat.
2021. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan fogok fogamzásgátlóra váltani, 3 és fél hónap kapcsolat után. Előtte szűz voltam, csak "kóstolgattuk" a dolgot gumival, de mostmár hosszabb távra tervezünk, szóval nem "feleslegesen" fogom szedni a gyógyszert. Egyébként is érett a védekezési mód váltás, mert előfordult, hogy kiszakadt a gumi, már nem bízunk benne annyira, mint korábban (de nyilván más módszerek sem 100%-osak). A többi, számomra használható fogamzásgátlási mód közül a gyógyszer a legjobb hatásfokú, ezért erre váltok.
2021. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2. válaszoló: én sem gyógyszerre szeretnék váltani, hanem hormonmentes fogamzásgátláson gondolkodom. A kérdésem sem a tablettára vonatkozik, hanem bármire.

2021. jan. 13. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2 év után kezdtem fogamzásgátlót tablettát szedni a folyamatos görcseimre. Nekem sokkal de sokkal jobb lett minden mióta gyógyszert szedek, megszűntek a fàjdalmaim amik ellehetetlenítették a napjaimat.

Szóval első sorban nem maga a fogamzásgátló funkció miatt tettem ezt. Másfelől nyilván tudom, hogy nem mindenki olyan szerencsés mint én, és tudom, hogy van aki sok mellekhatast tapasztalt (én elég keveset).

A szexuális életünk ennek függvényében nem változott, a libidóm ugyanannyi maradt (hosszútávon is). Maga a szex élménye pedig szerintem még jobb (de nyilván a párom több különbséget érezhet).

2021. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kb. két hónapja voltam együtt a barátommal, mikor úgy döntöttem, hogy szeretném kipróbálni a fogamzásgátló tablettát.


Gyakorlati rész: nekem szerencsére 'csak' egy mellékhatása volt, a mellfájdalom, de azon túl tudtam lépni.


Érzelmi rész: Én nagyon megszerettem, hogy bármiféle materiális akadály nélkül egyesülhettünk, nekem ezáltal sokkal meghittebb volt az együttlét, illetve kifejezetten felszabadított, hogy nem kell aggódnom amiatt, hogy elszakad/felcsúszik az óvszer, illetve az orális szeretkezés is sokkal könnyebben beilleszthető a fiú részéről is aktus közben.


Egyébként 20 éves voltam, mikor elkezdtem szedni és azt hiszem röviden összefoglalva azért,mert bizalmat adtam a páromnak, nagyon szerelmes voltam belé, tényleg minden rezgését (testi-lelki :D) érezni szerettem volna. (Volt előtte még két fél éves kapcsolatom, ott végig ment az óvszer, egyszerűen velük nem tudtam igazán elengedni magam.


23 L

2021. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a párommal fél év után beszéltük meg, hogy lehet jobb lenne úgy neki is meg nekem is. Neki azért, mert rendszertelen volt a menstruációja, nekem meg az érzés végett. Leültünk megbeszéltük,azt is, hogy egyszer ő fizeti ki, egyszer én. Az első évben ugyanolyan intenzív volt a szexuális életünk, semmi extra nem történt, csak jobb érzés volt, illetve ütemeződött a menstruációja. Most kb másfél év után kezdett el hullani a haja tőle jobban, elkezdett kilókat felszedni(amúgy is hajlamos a hízásra a párom), illetve sajnos csökkent a libidó.

Viszont közösen megbeszéltük,bevontuk az orvosát is, hogy most tart egy féléves szünetet, majd utána újból elkezdi, hogy visszaálljon a szervezete.

Ezek eddig a tapasztalatok. Remélem segítettem.

24F

2021. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem full hasonló a 6-ossal a történet. Én 1,5 hónap után kezdtem el foggátlót szedni. Soha többet nem. Voltam vérvételen,hormon panel vizsgálaton,trombózis hajlamot is néztek,ezek szerint kaptam gyógyszert.... és rengeteg mellékhatás..rosszul éreztem magam a bőrömben, egyszerűen nem éreztem a saját testem ciklusát,működèsèt. 2 hónap után meg már a libidóm is kb a nullához konvergált,ami hüvelyszárazsághoz vezetett néhány esetben. Csak 4 hónapig szedtem,kb 2 hónap után teljesen elmúlt minden problémám,a libidóm azóta sokkal jobb mint amilyen még tabletta előtt is volt. Én is felszabadultabb voltam szex közben, páromat is jobban éreztem és jobban el tudtam engedni magam,átadni az èrzèseknek . 4 hónap után pedig pesszáriumot/óvszert használunk a termékeny ablakban,azon kívül megszakítással.
2021. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!