Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Más is szedi folyamatosan (a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is szedi folyamatosan (a placebo hét nélkül) a fogamzásgátló tablettát? Ha igen, nektek hogyan működik?

Figyelt kérdés

A menstruációm elviselhetetlensége miatt kezdtem el szedni, azonban nem javított a helyzeten annyit, amennyit vártuk. (Implantátumra, spirálra még nem szántam el magam.)

Az orvosom azt tanácsolta, hogy ne hagyjam ki a "pihenő" hetet, csak szedjem tovább (hivatalos ok nagyon nincs is a placebo hétre).

Azóta nem véreztem, jobb a közérzetem, javult az étvágyam, és rengeteget spórolok a betétek, fájdalomcsillapítók árán.



#fogamzásgátlás #fogamzásgátló #folyamatosszedés #placebohét
2021. jan. 15. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is szedek. De én olyat, amit terheseknek adnak. Szintén mensis panaszokra, csomókban hullott a hajam menstruáció után, első nap ájultam, 20x hánytam, sokszor úgy kellett a wcről az ágyba pakolgatni mint egy zsák krumplit. 3-4 nap volt a mensim végétől számítva, mire minden hónapban összeszedtem magamat


A nőgyógyászom azt mondta, muszáj a szervezetemnek egy kis pihenés. Nem volt olyan fájdalomcsillapító ami hatott.. volt hogy 2 hetet szedtem mensi előtt, az sem ért lepkefingot sem. 2 hónapja szedek tabit (mellette védekezünk mert csak sárgatesthormont tartalmaz). Egy hónap körül megjött, 3 héten át pecsételtem mindenféle fajdalom nélkül. Azóta semmi. Nekem is jobb a közerzetem, elmúltak a migrénjeim, a pattanásaim picit rosszabbak lettek, de még a libidómat is az egekbe dobta, a párom örül is neki :D Ha ez a doboz is elfogy akkor megyek vissza és eldöntjük hogyan tovább. 22L

2021. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Örömmel hallom, hogy másnak is segített, és ismeri a helyzetem!:D Teljesen átérzem amiket írtál, élhetetlen volt az élet évekig majd jött egy csoda:D
2021. jan. 15. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan szedik igy. Amerikaban nagy divat fájdalmas menzesz esetén.

Vannak alapvetoen oylan tabik, amitol 3 havonta egyszer van verzesed, de van aki szunet nelkul szedi. Ha a tested ürulni akar, akkor urulni fog pecsetelessel.

Bajt nem okoz ez a fajta szedés. A placebo het is csak termeszetes allapot imitalasa miatt van.

2021. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
"Divat." Inkább gyakoribb megoldás. Nem is értem, miért nem ajánlják itthon több szenvedőnek.
2021. jan. 16. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne megtudni, vajon folyamatos szedés esetén nem lehetne-e csökkenteni az adagot, hiszen a 21+7 napos alkalmazásnál a 21 nap alatt úgy megemelkedik a hormonszint, hogy a 7 napos szünet alatt is kitart.
2021. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Ha utána olvasol, rengeteg orvosi cikket találsz, ahol leírják, hogy (lényegében) a placebó hét lényegtelen. Valamint van olyan fogamzásgátló, amiben alapból nincsen szünet, és nem kisebb...sőt helyzetekben nagyobb is a dózis.
2021. jan. 16. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt én is tudodmm. Az adag csökkentésén gondolkodtam.
2021. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!