Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek hat a 120 órás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hat a 120 órás tabletta?

Figyelt kérdés

aktus után 2 órával egyből bevettem, sajnos pont a ciklusom legközepén dzakad ki az óvszer


mit gondoltok? félek


2021. jan. 16. 02:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Biztosan hat. :)
2021. jan. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

ne haragudjatok az összecsapottság miatt.

szóval úgy kiszakadt, hogy tulajdonképp teljesen bennem ment el.


ilyen hülye parázós vagyok és félek, hogy mi lesz.

félek leginkább egy terhességtől, de az is zavar, hogy 3gy lórúgásnyi hormont vittem a szervezetemve, pedig a ciklusom tökéletes volt.

de ez volt a jó döntés természetesen akkor is.


köszönöm a választ, jó volt hallani ezt! jelenleg erre van szükségem :D

2021. jan. 16. 06:04
 3/27 anonim ***** válasza:
Miért nem 72 órásat vettél be?
2021. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

először elmentünk a legközelebbi nőgyógyászatra, egész késő volt már, valószínű szülés volt.

türelmesen vártunk legalább fél órát, majd kijött a hölgy és azt mondta, hogy nem adhat most.


utána neg elmentünk egy magánklinikára, egyből adtak és ezt javasolták, hogy tutibiztosra menjünk.


ettől függetlenül persze ugyanúgy bennem van, hogy de mi van ha mégis.


egyébként 18 vagyok

2021. jan. 16. 07:22
 5/27 anonim ***** válasza:
24%
20 év alatt egyszer sem szakadt ki az óvszer. Mégis mi a tökömet csináltatok?!
2021. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

én sem tudom, nem vettük észre.

párom kissé talán vehemensebb volt a kelleténél, amiatt is történhetett, bár máskor nem volt ilyen gondunk sosem.

2021. jan. 16. 07:34
 7/27 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz!
2021. jan. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

esetleg volt valakinek tapasztalata már vele?


ha minden jól alakulna, nem lennék terhes, akkor mennyi idő vajon míg helyreállok?

vagy ez ilyen lutri, mi?

nem lehet jósolni előre.

2021. jan. 16. 07:47
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

Pár hete 72 órás tablettát kellett bevennem, utána megjött a menstruációm akkor, amikor egyébként is kellett volna, annyi volt a különbség, hogy előtte pár napig a szokásosnál jobban görcsöltem. Nem feltétlenül borítja fel a hormonháztartást maradandóan egy ilyen gyógyszer (régebben még előfordulhatott, de ma már kevesebb hormont tartalmaznak ezek a gyógyszerek), de nyilván ésszel kell szedni.

A 120 órás tabletta is ugyanazzal a mechanizmussal hat, mint a 72 órás, csak más a hatóanyaga. Ha még nem volt ovulációd a ciklus során, akkor megakadályozza a petesejt kilökődését a petefészekből, nem lesz mit megtermékenyíteni az esetlegesen bejutott spermiumoknak. Ha volt már ovulációd, akkor nem oszt, nem szoroz, hogy vettél-e be gyógyszert, ilyenkor már nincs mit megakadályozni, nincs hatása a tablettának. A petesejt maximum 24-48 óráig életképes onnantól kezdve, hogy kijut a petefészekből, ennyi ideje van megtermékenyíteni a spermiumoknak. Ha ezután történt a "baleset", akkor gyógyszer nélkül sem lehetnél terhes elméletileg. Nyilván ehhez pontos ciklusok kellenek és tudnod kell, hogy hányadik napon van az ovulációd (ez is változó lehet, van, akinek pár nappal korábban van, másoknak később, de átlagosan a 14. nap körül szokott lenni). Ha ez megnyugtat, velem a 17. napon történt az incidens (szintén darabokra szakadt a gumi), és nem lett gond (de sajnos ez nem garancia arra, hogy nálad sem lehet baj, mert lehet más a ciklusunk).


Mindenesetre ha 2-3 hét múlva nem jön meg a menstruációd, akkor csinálj egy terhességi tesztet és az eredmény függvényében látogass el nőgyógyászhoz, esetleg nézzetek utána más/kiegészítő fogamzásgátlási módszereknek, legalább arra a pár napra a cikluson belül, amikor esélyed van teherbe esni.

2021. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

egyébként a betegtájékoztatóban az volt, hogy a ciklus bármely napján működik.

de nem tudom egyébként, tesztig minden bizonnyal gyomoridegem lesz.

de nagyon remélem, hogy hatásos volt, komolyan, ez a legrosszabb rémálmom.

2021. jan. 16. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!