Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények és tapasztalatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemények és tapasztalatok hormonmentes spirállal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Főleg a rézsgyöngy spirál fogott meg, mivel felveszi méh alakját és így sokkal kevesebb a komplikáció. Sajnos azt hallottam sokaknál elmozdult vagy kilökődött az első hónapokban. Akinek hormonmentes spirál van felhelyezve, jó, rossz tapasztalat vegyesen jöhet. Főleg az érdekelne, hogy volt e valami szövődmény az első hónapokban, illetve mozdult e el vagy lökődött e ki eszköz valakinél.

2021. jan. 17. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rezgyongyot nem mertem, aminel garancia ujrafelrakas, ha kilokodik, az nekem felejtos. Nekem melbea gold van, hormonmentes 1,5 eve, tokeletesen bevalt
2021. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A rézgyöngyről sokkal több a negatív vélemény, mint a pozitív.

A spirál alapból folyamatos steril gyulladásban tartja a méhet, én biztos nem használnám.

2021. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen gondolok bele, hogy feleslegesen van ott egy gyulladás fenntartva. Viszont akkor marad a fogamzásgátló tabletta óvszeren kívül, ami nem helyileg szívódik fel és sokkal több hormonmennyiséget jelent :(

Pesszáriumot vagy méhszájsapkát nem mernék használni, nagyon stresszelős alkat vagyok, nem bíznék magamban, hogy helyesen veszem le őket.

Egészen biztos nem szeretnék gyereket, viszont, mivel közel sem vagyok 40-hez, elköttetés sem jöhet szóba. Kicsit úgy érzem ez egy valamit valamiért játék.

2021. jan. 17. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Ha helyileg felszívódót keresel, használj hüvelygyűrűt. A pesszáriumot is lehet biztonságosan használni. Először óvszerrel, amíg megtanulod biztosan feltenni, majd spermiciddel, és esetleg megszakítással együtt.
2021. jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Minden kilökődhet... nekem rézgyöngyöm van, eléggé fájt a felhelyezése... lassan 3 éve lesz fent, egyenlőre szerencsére semmi probléma vele. Nekem nem okozott gyulladást, a menstruációm is ugyanolyan, mint előtte. Én ajánlom.
2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!