Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy a tablettaszü...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy a tablettaszünet első napján jön meg a megvonásos vérzés?

Figyelt kérdés

Tegnap, azaz vasárnap este vettem be az utolsó tablettát a fogamzásgátlómból. Először pár hónapban a 2. napon kezdődött a megvonásos vérzés majd beállt, hogy szerdán a 3. tabletta mentes napon szokott megjönni, most viszont már ma az 1. napon van egy kis barnás vérzés. Megjöhet az első napon is és ez normális, vagy valami gond lehet?

Kb egy éve szedek fogamzásgátlót (noriel).



2021. febr. 8. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha egy napot tévedett, a test nem tű pontos még gyógyszerekkel sem. Ráadásul nemsokára holnap lesz (pár óra)
2021. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azért ijedtem meg, hogy ma van az első nap így gyakorlatilag még nem is hagytam ki tablettát, mert mindig este 10-kor szoktam bevenni. És hogy nincs-e valami gond, hogy így jött meg.
2021. febr. 8. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es írja, a ciklus még hormonális fogamzásgátló esetén sem percpontos, akkor is előfordulhat +/- pár nap, semmi gond nincs vele. Leszabályozza, kiszámíthatóbbá teszi, kevésbé görcsöl, de ettől az emberi szervezet még nem robot, előfordulhat akkor is (igaz sokkal ritkábban mint tabi nélkül) egy kis csúszás, eltérés.
2021. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ez azt jelenti hogy szépen beállította a ciklusod a tabi. Velem is volt ilyen pedig fél éve szedem.
2021. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor kezdek megnyugodni. Köszönöm a válaszokat!

Még annyi kérdés, hogy nem ugyanazon a napon kellene megjönnie mindig? Mert én már azt hittem, hogy beállt a 3. napra. Vagy a 7 napos szüneten belül nem baj ha változik a nap, csak a 7 napon belül kezdődjön?

2021. febr. 10. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy legyen. De a doki ezeket nem mondta el? Ezen az oldalon senkit nem tájékoztattak? Én nagyon sokat kérdeztem, bent voltam egy órát és teljesen, mindent elmagyarázott, hogy és mint. Neked nem?
2021. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon nem, pedig magán dokinál voltam. Elmondta hogy kell szedni, mire figyeljek, mennyi idő után hat, mikor kell kiegészítő védekezés meg ilyenek, meg mondta, hogy olvassam el párszor a betegtájékoztatót is, az is megtörtént és kérdeztem is párat, ami akkor eszembe jutott.

Az a baj, hogy amég nem merül fel ilyen dolog, ami változott mondjuk az előző hónapokhoz képest akkor nem merült még fel ilyen "specifikusabb" kérdés. :/

2021. febr. 10. 22:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó az "igazából nagyon nem" így nem igaz, mert elmondta a doki a lényeget, csak konkrét esetek nem merültek fel, hogy pl amit kiírtam kérdés ilyenkor mi a helyzet. Én pedig megijedek, ha van bármi szokatlan.😅
2021. febr. 10. 22:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!