Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az az aktus védett volt még,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az az aktus védett volt még, vagy aggódjak?

Figyelt kérdés
Ha minden nap 5-kor veszem be a tablettát, és tegnap ugyanúgy bevettem 5-kor, majd 17:30-kor szexeltem, akkor még az előző napi tabletta hatott (mert a fél órával hamarabb bevett tabletta még nem)? Úgy értem, 7 hónapja szedem a tablettát, tehát az már ki kellett, hogy alakítson védettséget annyira, hogy hasson ugye? Mert az aznapi tabletta nem biztos, hogy felszívódott (amit fél órával az aktus előtt vettem be, kb és fél, 4, órával később ment a hasam egy kicsit) és nem volt lehetőségem időben pótolni, viszont tudom, hogy emiatt védekezni kell máshogy is egy darabig. VISZONT az érdekelne, hogy az a bizonyos aktus, amiről az előbb beszéltem, védett volt ugye? Nem kell aggódnom, hogy abból baba lesz igaz? (Láttam, hogy vannak hasonló kérdések, de számomra kielégítő választ nem olvastam.) Remélem értelmesen elmagyaráztam a dolgot. Normális válaszokat kérnék, köszönöm!

2021. febr. 24. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen szeded akkor nem leszel terhes. Uncsi már ez a tömegkérdés. Bocsi de olvasd vissza.


Nem hatott a bogyó ha;


-hasmenésed volt

-kihánytad

-antibiotikumot szedsz mellette, előtt, utána

-nem vetted be több napja



Hat a bogyó ha;

-rendszeresen szeded,

-egy nap kimaradt,

-felszívódott, mire hasmenés, hányás jelentkezik

-7 napos szünetben

-7 napos szünet első napján

-ha a pótlást beveszed egy elfelejtett gyógyszer után


Minden héten van egy ilyen kérdés és nem értem, miért nem megy a kulcsszavak keresése...

2021. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, láttam ugyanezeket leírva, de engem az érdekel, hogy EBBEN AZ ESETBEN szerintetek az az aktus védett volt-e. Amit most leírtál, annak csak az első fele válasz. Rendszeresen szedtem, mindig egy időpontban, sosem felejtettem még el, és sosem történt még ilyen. Ezért érdekel, hogy 7 hónap alatt van-e annyi védettség kialakítva a szervezetemben, hogy ne kelljen aggódnom ebben az esetben. Nem az érdekel, hogy a hasmenés UTÁN hat-e, mert tudom, hogy nem. Az érdekel, hogy az a konkrét aktus védett volt-e, ami még a hasmenés előtt és a tabletta bevétele után történt.
2021. febr. 24. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján, a gyógyszer bekerül a szervezetedbe és nézi az órát, hogy mikor kell hatnia. Addig valahol várakozik. :D

Figyelj, gyógyszer mellett is van 1% teherbe esni, akkor is ha tökéletesen szeded. Ez az egyik. A másik, ha hónapok óta szeded, akkor sem leszel terhes ha 1 szem kimarad esetleg. Ha gyógyszer után 4 órával ment kicsit a hasad, az a gyógyszer addigra réges régen felszívódott. A fog gátló egy iszonyatos hormon cucc, és nem fogsz rögtön utána teherbe esni. Vagy nagyon ritka esetben. Én miután abbahagytam, 2 hónapig meg sem jött.

Valasz: nem, nem vagy terhes.

2021. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Könnyen ráparázok az ilyesmire.
2021. febr. 24. 16:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem 1 db tabletta véd, vagy nem véd, hanem folyamatosan hat a hormonrendszerre. Olyan ez mint a futás, még ha az utolsó 1 km-n is fáradsz el legjobban, kellett hozzá az előtte lévő 10 km is, ami ugyanúgy hat az edzettségedre.


Ott az #1-es hozzászólásában a kérdésedre a válasz: ha kihagysz egy bogyót semmi gond, most max. ennyi történhetett ha nem szívódott fel.

2021. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A "védettség" aminek a feltételei a betegtájékoztatóban szerepelnek, meg az egyes is leírta azt jelenti, hogy amíg szeded, az életed minden egyes napján, minden egyes percében (még a 4/7 napos hatóanyag nélküli szünetben is) védett vagy a terhesség ellen.


A hatásmechanizmusát nézve a tabletta gátolja a hormonrendszered működését, nem engedi, hogy a hormonok összetett hatására petesejted érjen. Emiatt nincs minek megtermékenyülnie.

2021. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na jól figyelj ez az aznapi tabletta védett e már dolog ez egy rohadt nagy hülyeség tőled nagyon nem érted hogy működik a gyógyszer. Mindennap be kell venned hogy még maradjon a hatása de ez nem azt jelenti hogy 24 ór@n belül kimegy a szervezetődből mint pl egy fájdalom csillapító. Tudod ugye hogy a 7/4 nap alatt amikor nem szeded vagy placebót szedsz is védett vagy? Nem számít hogy a tabletta bevétele előtt vagy utána feküdtök le vagy hogy hány óra telt el azóta (mellesleg 3 óra mire felszivódok szóval a ha 4 óra múlva megy a hasad az már nem számít nem kell pótolni) az a lényeg hogy amíg rendesen szeded a betegtájékoztató szerint, nem hánysz és nincs vizes hasmenésed 3 órán belül, akkor védett vagy, akkor aggódj ha az utolsó szem gyógyszere óta eltelt legalább két hét ugyanis nem órák kérdése hogy a hónapok óta szedett hormon kiürül jön a szervezetedből. Van akinek a gyógyszer abba hagyása után hónapokig nem áll be a rendes menzesze. Szóval na az hogy terhes leszel e nem attól függ hogy 1kor vagy 3kor vetted e be, vagy hogy a gyógyszer után eltelt e már fél óra mielőtt aktus volt e, attól függ hogy rendszeresen szeded e, szóval igen hálát az égnek védett voltál mikor szexeltél.
2021. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, vmit kihagytam. Ugye egy normál ciklus az 28 napos az első 6 a mensid és a ciklus közepén van ovuláció azaz a pete érés, már amikor nem szedsz gyógyszert. Vagyis napokba telik mire lesz érett petesejted. A gyógyszerek többsége a peteérést akadályozza meg a hormonnal. Tegyük fel hogy úgy működik a gyógyszer ahogy te gondolod hogy 24 óráig hát utána nem és te véletlen 2 órával később veszed be szerinted 2 óra alatt leszz érett petesejted? Hogy fél bele 2 órába egy fél ciklus?
2021. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy működik a tabletta. Egy páran úgy látom nem értették a kérdést. Az érdekelt, hogy ha az utána lévő hormonadag nem szívodott fel, abból lehet-e baj. Mert több helyen is olvastam, hogy kihagyott tabletta előtti aktus lehet, hogy nem volt védett. Márpedig a hasmenés elvileg kihagyott tablettának számít. Ráadásul, mindenhol azt olvassa az ember, hogy olyan kicsi hormonmennyisége van a mai tablettának, hogy ha egyet kihagy az ember, már lehet is terhes.
2021. márc. 4. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Vizes hasmenésed volt vagy csak híg volt még 3 vagy 4 óra telt el? Mert a 3 számít és ha csak simán híg volt de nem vizes akkor is védett maradsz mellesleg te sem fogalmazt@l akkor vmi érthetően
2021. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!