Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki spirált használ, valakinek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki spirált használ, valakinek perforálódott már?

Figyelt kérdés
Emiatt gondolkozom rajta, és nem döntöttem még.

2021. febr. 24. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használok, de unokatesómnak sok gondja volt vele. Először hormonosat rakatott be, az begyulladt neki és majdnem vérmérgezést kapott. Később évekre rá rakatott hormonmenteset, asszem réz spirált és érezte mozgásnál. Rosszul helyezte fel neki az orvos és lejjebb csúszott, azt mesélte hogy érezte a végét. Folyásai is voltak miatta, kellemetlen volt, ezért azt is kivetette. Azóta nem tudom mit használ
2021. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2021. febr. 24. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de azért leírom: szerintem ez a világ legidiótább fogamzásgátlási módszere. Gyulladást okozni a méh nyálkahártyájában még nagyon szoros orvosi kontroll mellett is egy totálisan kifordított logikájú elmebaj. Nem elég gyakoriak manapság a maguktól kialakuló méh, méhszáj, egyéb nőgyógyászati problémák, még rá is segítsünk? Persze biztos találni 25 olyan tanulmányt, amikben bebizonyították, hogy ez még egészséges is, de hallgassunk már a józan paraszti eszünkre!
2021. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az erővel leírom én is (bár fogamzásgátlás kategória, le leszek pontozva érte)


De a hormongyógyszer is egészségtelen. Terhességi állapotot fenntartani ÉVEKIG? Ez a testnek mióta egészséges? Persze, lehet azt mondani hogy szebb lesz tőle a bőr (bár én nem ezt tapasztaltam) vagy rendszeres lesz a vérzés, nem fáj annyira stb, de ezek csak kifogások.


Ha már fáj rendszeresen, az mástól van és ki kéne vizsgálni, nem pedig azonnal fogamzásgátlót felírni a nőgyógyásznak. Aki nem él nemi életet, minek neki fogamzásgátló? Kérdem én. Gyerekem lesz, nem szívesen engedem neki 14 évesen, hogy tessék lányom szedjed nyugodtan, nem lesz tôle bajod... De lesz sajnos. Hosszútávon (bár nem kötelező). A helyzet az, hogy a férdi fogamzásgátlót már évtizedek óta feltalálták de nem dobják piacra mert az alanyok arra panaszkodtak, hogy csökkent a nemi vágyuk, híztak, hangulatingadozásuk lett.


Persze a nőnek ez nem mellékhatás! Nem... Milyen logika ez a mai világban? Vegyek fel golyóálló mellényt, vagy különben meghalok, mikor csak a lövedéket kéne eltávolítani a puskából.

2021. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Iszonyat, ne csináld!!!

Se tabiszedés, se ez, ne tedd tönkre magad!

2021. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz hormonos dolgokat (nem ajánlom, mindig ezt írom, de itt lepontoznak) akkor marad a gumi vagy a spermicid (ez sem jó egyébként, kb 40%-ban véd és ha nem maradsz vízszintesen kifolyik belőled és nem hat. Szex közben meg nem feltétlen maradunk vízszintesben, akkor meg megy az aggodalom hogy mivan ha kifolyt, és nem csak a kúp formája folyik ki hanem a kenőcs is. Plusz a tabletta mar, éget, azt nem is tudom miért árulják.


A gumi szerintem a legegészségesebb. Ha a barátod nem akarja az elég nagy beképzeltség lenne részéről, ugye tudjuk a pasik szövegét. "Szorít és nem érzek semmit". Hát, párom pont hogy nagyobbakat élvez benne, mert szorítja és benntartja a vért, nem puhul el miatta. Akinek elpuhul az nem a gumi miatt puhul.


Azonban a gumi sem a legjobb. Nőként sok fajtát kipróbáltam és sokra voltam allergiás, nagyon durva tüneteket produkáltam; kidörzsölt (ez volt a bordázott), volt amelyik kitágított mint egy alagutat, volt amitől utána folyásom lett és a legdurvábbtól aktus közben büdös lettem ott lent, abba is kellett hagyni mert fájt, és utána begyulladt. Szóval nagyon meg kell választani a márkát. Egy balaeset is történt vele, ugyanis egyszer kicsivel nagyobbat vettünk és lecsúszott róla miután beleélvezett. Nos, ott csak az esemény utáni jöhetett szóba, mégha a kisebbik rossz is. Esemény utánitól égett a méhem, menstruációs fájdalmaim lettek, belázasodtam és durva fertőzésem lett. Szóval tapasztalt vagyok fogamzásgátlás terén, ezért nem szeretem mikor lepontoznak.


Gumi nélkül lehet egyébként szexelni ha a vézésed 6-7 napos. Nekem 7 napos, az első két napban szexelünk gumi nélkül. 99,9%-os védelem, mégha a sok okos azt is mondja, hogy ez nem védekezés. Mivel akkor nagyon vérzek, így azonnal ki is folyik a sperma a vérrel együtt (gusztus kérdése, nem sokaknak jön be, legyen férfi vagy nő és ezt megértem). Továbbá inkább élünk a jól bevált megszakítással. Igen ez a többség számára valóban nem védekezés. Csak akkor javaslom, ha érzékeny vagy minden fogamzásgátlóra. Én a hormonkészítményekre reagálok rosszul, de a többi lehetőség sem tetszik, ezért néha gumival néha anélkül szexelünk párommal. Ismerem hogyan reagál, nincs neki előváladéka (igen van ilyen eset) és 3-4 másodperccel előre tudja, hogy el fog élvezni. Én is tudom, 5 éve használjuk ezt a módszert és nem csúszott be a gyerek, mert ISMEREM a másikat. Egy ismeretlennel soha nem csinálnám, mert bármikor elsülhet és előváladéka is sokaknak van. Ezért hívják hazárdjátéknak, de személyfüggő. Nekünk bevált, valaki nem tudja hogy kell, mit csinál és emiatt később kapja ki és besikerül a gyerek. Végső megoldásnak viszont jó.


Vannak női óvszerek, de azok sem érdemelnek említést. Zajosak és próbáltam egyszer, száraz volt a "zacskó" belseje, plusz síkosítóval is olyan volt, mintha egy szatyorban szeretkeznénk.


Van olyan injekció (hormon, szóval éppoly rossz mint a tabletta változata) ami 3 hónapig védettséget ad és ezalatt az idő alatt nem vérzel. Ez sem egészséges, hadd ne mondjam, de praktikusabbnak találom mint a gyógyszert. Ha már hormont szed valaki, azt tegye 3 havonta, az hogy nincs vérzés, az a tablettánál is csak egy művérzés, nem is kellene, csak ez megnyugtatja a nőket, hogy nem terhesek.


A spirálok, gyöngyök sem testbarát találmányok, elég primitívnek tartom orvostudományi szempontból. Egy gyulladás nem egészséges, akárhol is legyen.

2021. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Akkor nem csak nekem okoz fejtörést a védekezés... párom allergiás a latexre, vettünk menteset. Nekem mindegy, hogy milyen fajta...lehet latexes és mentes is...gyullafást okoz. A dokim javasilt más megoldást, hogy gondolkodjak el ezen, mert hormont nem szedhetek, semmilyet. Így marad ez. Mivel van 2 gyerkőcöm már, s többet nem tervezünk ezért is ajánlotta.
2021. febr. 25. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy gondot okoz a védekezés, nem vagy már húsz éves és ha nagyon véletlen becsúszik még egy gyerek, akkor az belefér, akkor esetleg még az android/ios appos ciklus követést tudom ajánlani kihúzós módszerrel kombinálva, de csakis akkor, ha nagyon pontosan vezetsz benne mindent, esetleg még az ovulációkat is bejelölöd, testhőt mérsz és a ciklusod nem ingadozik. Ugye a naptár adja ennek az alapját, de kell hozzá, hogy a párod is nagyon figyeljen.
2021. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, semmi gondom vele.
2021. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!