Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek így terhes? Vagy mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek így terhes? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek plusz megszakításosan is védekezünk, de előző hónapban teljesen kimaradt a megvonásos vérzésem.

Hányás, hasmenés nem volt, antibiotikumot nem szedtem, nem tudok semmiről, ami gyengíthette volna a hatását és pontosan is szedem mindig. Azóta a biztonság kedvéért csináltam 3 terhességi tesztet is, mert nagyon félek egy esetleges terhességtől, de mind negatív lett. Kicsit így meg is nyugodtam, de ebben a hónapban ma van a tabletta szünet 3. napja és még nem jött meg és nem is érzem úgy, mintha megjönne majd.


Lehetséges lenne, hogy terhes vagyok? Illetve, hogy 3 teszt nem mutatta volna ki? Ha terhes lennék már kb 8 hetesnek kellene lennem.

Ha pedig nem terhesség akkor mi lehet a gond?



2021. ápr. 6. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bármilyen hormonális zavar amire a tested most reagál a tabik miatt, és igazodik a ciklusod. Szerintem nem vagy terhes, de a biztonság kedvéért csinálj még egy tesztet holnap :)

Mellesleg, azon kívül, hogy most eszen feszengsz, nem stresszeltél sokat az elmúlt hónapban vagy azelőtt valamin?

Ha igen, akkor ez is lehet az oka, sajnos a nőknél a sok lelki és mentális frusztráció pont ebben mutatkozik ki ott lent :/ remélem minden rendben lesz ☺️

2021. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár hónapban nagyon is sokat stresszeltem, de nem tudom, hogy a megvonásos vérzésre annak hatással kellene-e lennie vagy csak a sima menstruációra. Ezelőtt semmi gond nem volt még a tablettával, most viszont eléggé félek.
2021. ápr. 6. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csajszi!! A legrosszabb dolog amit tehetsz, az az, hogy félsz. Elhiszem, hogy nagyon para a szitu, mivel nem szeretnél terhes lenni, de pont az ilyen stresszhelyzetek okozhatják az ilyen hatásokat. Tudom, könnyű beszélni, de amit egyik legjobb barátnőm is csinált amikor ugyanilyen helyzetben volt mint te (sőt, ő egy távkapcsolatban volt, és egyszer “esett bűnbe” utána késett is a menstruációja HETEKET!!). Tudod mit csinált? Megivott egy üveg vörösbort, és rá pár napra meg is jött neki 😂

Komolyan beszélve, a tények is magukért beszélnek. Szeded a tabit, és 3 teszt is negativ lett. Próbálj meg lazítani, és kérd meg a párod, hogy kicsit kényeztessen.

Csókok <3 bármi van írj privátban

2021. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy terhes a leírtak alapján. Gondolj csak bele, ez talán megnyugtat majd:


Én nem védekezek, megszakítást használunk és volt, hogy 3 hónapig nem jött meg. Na gondolhatod, mennyire be voltam szarva. Szerencsére nem lettem terhes, a pajzsmirigyem és a stressz miatt nem jött meg akkor. Az esetből nem tanulván és mai napig nem védekezünk, mégha a gyerek teljesen el is rontaná az életemet. Sajnos nem szedhetek fgg-t és az óvszerre is érzékeny vagyok (latexmentes is kidörzsöl). Nem sok védekezési módszer van, ha ezt a kettőt kizárjuk, nem is marad biztonságos-egészséges és kényelmes fogamzásgátló módszer. A nők el vannak hanyagolva orvostechnikai szempontból. A férfiaknak meg nem gyártják a letesztelt fgg, mert "fáj tőle a fejük és hízékonyabbak". De ez már más téma.


Na ez megnyugtatott? Mert engem más "durvább" élményei mindig lenyugtatnak ilyen helyzetben. Lehet cisztád is, és hidd el, az is sokkal jobb mint egy gyerek, mert a ciszta legalább fel tud szívódni, ha kezeled. Menj el nőgyógyászhoz, bár ő se fog okosabbat mondani, minthogy ne stresszelj. Ha megultrahangoz és látja hogy semmi nincs, elküld kivizsgálásra ahol megnézik a vérképed, hogy mi lehet a problem. :)

2021. ápr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy terhes vagy, ha meg is szakítottátok a szeretkezést, akkor kizárt!
2021. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül mi lett? Megjött?
2022. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!