Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Be lehet vállalni a megszakítá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Be lehet vállalni a megszakításos együttlétet a menstruáció ideje alatt?

Figyelt kérdés

Nem szoktunk mostanában megszakítással próbálkozni, de a kapcsolatunk elején volt rá példa. Szerencsére nem lett belőle baj, lekopogom. Viszont mind a kettőnknek hiányzik a teljes érintkezés, a latex mentes szeretkezés. Tablettát még nem szeretnénk, elég későnérő a barátnőm, még húszéves korához közeledve sincs pontosan beállva a menstruációja.

Helyi hatású krémet is használtunk, de nem sokáig. Igazából attól is tartottam, nem láttam olyan biztosnak.

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi első sorban a kérdesben szereplő módszerről, de egyéb fogamzásgátlási módok, tapasztalatok is érdekelnek.



2021. ápr. 30. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi pont a mesi alatt gumiztunk, ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély.


Amúgy 2 esetben van nyitva a méhszáj:

1. ovulációkor

2. menstruációkor


Szóval ha a barátnődnek összevissza a ciklusa, akkor lehet ovuja mesi alatt is és akkor lehet baba.

2021. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Meneses idején IS teherbe lehet esni. Előfordulhat hogy több petesejt érik be egyszerre időben eltolva, szóval olyankor is kell védekezni. Kisebb a kockázat, de az esély attól még fennáll. Mérlegeljétek megéri-e kockáztatni. Felesleges %-ot mondani, mert nem jelent semmit. Nem vigasztalja az embert ha teszem fel 1000-ből 1 az esély és pont ti lesztek ama egy.
2021. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mindig teherbe lehet esni.


Ha hiànyzik a kontaktus:


Tabi,

Rézgyöngy,

Spirál

2021. ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tablettát semmi esetre se, csak szétbssza a csaj szervezetét.


Keress rá: Hormonmentes Janka, termékenységtudatos fogamzásgátlás

Röviden: megtanítja értelmezni a jeleket, hogy mikor melyik szakaszban tart a csaj a ciklusban. Ha ez megvan, akkor menstruáció és ovuláció között kell védekezni (valami hormonmentes módszerrel). Ovuláció és mensi között meg annyit élvezel bele amennyit csak akarsz, egyszerűen az nem termékeny időszak, nem fog megfoganni belőle semmi.


Hormonmentes fogamzásgátlónak pedig ajánlom a méhszájsapkát. Ez egy kis gumi.sombrero amit a nő feltesz magának (48 órát lehet benn egyszerre) aztán mehet a menet. Nem érezni belőle semmit, szóval tök olyan mintha 0 védekezéssel cisnálnátok, mégis van olyan effektív mint az óvszer. Persze nemi betegség ellen nem véd, dehát ne tessék mellékefélni és annyi:D

Egy ilyen méhszájsapka kb 10 rugó és 1-2 évig jó, szóval olcsóbb is mint sok másik.


Mi ezt csináljuk kb 1 éve, jópárszor teliélveztem már az asszonyt és még mindig csak 2-en vagyunk:D

2021. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában amúgy a menstruáció alatt nem lehet teherbe esni. Csak és kizárólag az ovuláció idején történik fogamzás, viszont mivel termelődik olyan nyák ami segíti a sperma életben maradását, ezért az ovuláció előtt 5 nappal törétnt eseménytől is teherbe lehet esni. És ha rendszertelen a ciklus, akkor előfordulhat, hogy a mensi túl közel van az ovulációhoz és ezáltal már akkor is termékenynek tekintendő a nő.

Szóval ha valamikor, hát a mensi előtt a legbiztonságosabb (luteális szakasz).

2021. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A tabletta sem feltétlen "bassza szét".
2021. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia.

Mi 12 éve vagyunk együtt.

Az alap védekezésünk pharmatex+megszakítás.

Menzesz alatt belém élvez a férjem, akkor nem használok semmit.

12 év alatt egyetlen alkalommal voltam terhes, mert 1x nem használtam pharmatexet, csak megszakítás volt. Sokat ittunk aznap este, hiba volt. Reménykedtünk hogy nem lesz gond, de nem így lett. Szerencsére 1 héttel a pozitív teszt után vérezni kezdtem és elment.

Állítólag vérzés alatt is teherbe lehet esni, én ilyet nem tapasztaltam. És egyik közeli barátnőm sem, pedig vannak néhányan.

2021. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Az hogy terméketlenebb valaki, vagy az, hogy nem annyira passzoltok, hogy gyorsan teherbe essetek, attól még nem lesz biztonságos.


Mi gumiztunk évekig aztàn mai napig tabizok, semmi bajom, csak végre rövid és kiszámítható, hogy mikor jön meg.


Be lehet vállalni a rizikót, vagy lehet védekezni

2021. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki tablettát szed, az nem menstruál, szóval a "megjön" elég fura kifejezés:D


Ovuláció után nem "terméketlenebb" az ember, hanem egyáltalán nem termékeny.

Az állatok ezt jobban tudják, ők ezért szagolgatnak meg tüzelnek. Ovuláció után gyakorlatilag nem is szexelnek, mert tudák, hogy tök fölösleges.

2021. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!