Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ismeri/szed valaki drovelis...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismeri/szed valaki drovelis fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Még nagyon új, ezért semmi információt nem találtam róla. Véleményekre lennék kíváncsi.

2021. júl. 9. 17:09
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim válasza:

17.18. vagyok ismét.



Én abbahagytam a szedést. Már 10 napja véreztem a 2. levéllel. miután abbahagytam mintha rendesen megjött volna, ez kb tartott 5-6 napig. Olyan szombat óta nem vérzek már végre. Vissza megyek majd a dokihoz, hogy iìrjon fel mást mert ez nagyon nem jött be. Pedig nagyon bìztam benne. 😔

2021. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim válasza:

Sziasztok! Az első levél 15. aktív tablettájánál tartok, úgy kezdtem szedni, ahogy a dokim tanácsolta (így úgy alakult, hogy a ciklusom 5. napján szedtem be az elsőt). Kb. 1-1,5 hete görcsölgetek, mint amikor meg akar jönni, eléggé kellemetlen. Barnázás, vérzés egyelőre nincs (az első fogamzásgátlóm elkezdésekor 1 egész hónapig ez volt), de kíváncsi vagyok, lesz-e, mivel elég sokan írtátok.

Aki már több hónapja szedi, elmúltak a mellékhatások?

2021. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim válasza:

Sziasztok!

En is ezt a gyogyszert szedem, mar harmadik honapja. Nekem eddig mindketszer rendesen jott a megvonasos verzes, ugyanazon a napon, igy ezzel nem akadtak problemaim. Az elso level alatt volt enyhe attoreses verzesem, de ugyebar ez teljesen normalis a megvaltozott hormonszint miatt, es szerencsere el is mult.

Amikor kertem az orvosomtol fogamzasgatlo ugyben tanacsot, mondtam neki, hogy mas gyogyszerek ezt megelozoen elegge felerositettek a migrenem, igy ennek tudataban kaptam a Drovelist. Az elso ket level elejen elofordult ketszer is migrenem, mindket level eseteben szinte ugyanazon napokon, viszont a harmadik level elkezdesekor ilyet mar szerencsere nem tapasztaltam.

Sulyingadozas es etvagyvaltozas nalam meg minimalisan sem volt, a borom is szebb lett ezido alatt, bar ezt nem feltetlenul csak a gyogyszernek tudom be. Eddig ezzel a fogamzasgatloval van a legjobb tapasztalatom, volt mar nagyon rossz elmenyem, szoval remelem, hogy nem valtozik a pozitiv velemenyem.

2021. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:

Sziasztok ismét! 20/23

Végül kitartottam és szedtem tovább a tablettát, nagyjából 10 nap alatt elmúlt a megvonásos vérzés és barnázgatás is, most tartok a harmadik levél közepénél. Bízom benne, hogy a következő levélnél már nem lesz semmi tünet vagy gond, a régi fogamzásgátló tablettámnál is azt írták a betegtájékoztatóban, hogy a 3. hónap "beszedése után" szűnnek meg a tünetek, ezért is adok neki még egy hónap esélyt, ne ezen múljon, hiszen más mellékhatást eddig nem tapasztaltam. :) Kitartás nektek is csajok!

2021. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim válasza:

Sziasztok,szeretném leírni a tapasztalataimat, hátha van olyan, akinek hasonló volt a gyógyszer szedésénél.


Nekem azért kellett elkezdeni szedni, mert nem jött meg rendesen a havim, sokszor kimaradt és sokszor barnáztam is.

November végén kezdtem el szedni a drovelist. A menszesz után három nappal elkezdtem barnázni, ami egy hétig tartott.Erre az orvosom azt mondta, hogy szerinte szedjem egy fél évig, addigra ezek a barnázgatások megszűnnek.

Az első levél beszedése után szépen meg is jött a havim, habár az első nap elég sok volt.

A második levél szedése alatt (most januárban volt) egész végég vagy barnáztam vagy véreztem. Összesen 3 nap volt a tiszta nap, amikor nem volt egyik sem. Most vasárnap megjött a mencsim, igaz előtte való napokban már véreztem is... 4 óra alatt kb 3szor annyit véreztem, mint szerintem kellett volna. Egy órát ültem a wc-n, mert felesleges lett volna felállni és 5-10 percenként visszamenni. Annyira megviselte a szervezetem ez a hirtelen "vérveszteség", hogy összeestem. Persze ezek után csak este fele kellett cserélnem, addig nem is volt kb semmi, ezért gondolom, hogy reggel gyorsan letudta a szervezetem az egész napos vérzést.xD


Habár úgy vagyok vele, hogy ezt a harmadik levelet már elkezdtem akkor beszedem, de szerintem ha megint végig barnázgatom vagy vérezgetem a következő hónapot is, akkor abbahagyom.

2022. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim válasza:

Sziasztok!


Én 4. hónapja szedem a Drovelist folyamatosan. Qlaira helyettesítőjeként kaptam, mert az most hiánycikk sajnos.


Folyamatosan szedem alatt azt értem, hogy nem tartok szünetet, ha elfogyott a 24 aktív tabletta, elkezdem szedni a következő levelet. Ezzel a módszerrel majd 2 éve nem jött meg, ez is volt a cél, meg akartam szabadulni borzasztó hasfájástól, puffadástól, nagy mennyiségű vérzéstől és a 7-8 napig tartó ciklustól. Nőgyógyászom ajánlotta ezt a módszert, Ő évek óta alkalmazza és közben szült 2 gyereket is. (Nem kell vele egyetérteni, de én minőségibb életet azóta, hogy nem menstruálok!)


A Qlairával 2-3 napig előfordult pecsételgetés pár havonta. A Drovelisnél most a 4. levélnél tartok és ami van, azt nem pecsételésnek mondanám, annál több, valamint újra tapasztalom a hasfájást és a puffadást. Nagyjából 2 hete tart.

Nem tudom, hogy a gyógyszer okozza-e, vagy esetleg a szervezetem küzd most jobban ellene, de ha nem múlik el rövidesen, konzultálni fogok a nőgyógyászommal, hogy írjon fel mást, amíg újra elérhetővé válik a Qlaira, nekem az vált be igazán.

2022. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim válasza:

Sziasztok!

Én az orvosom javaslatára abba hagytam a drovelis szedését, mert a mellfájdalmam nem szűnt meg. Jelenlegi tapasztalatom az az, hogy 7. napja késik a menstruációm és semmi jele nincs (görcsölés, mell érzékenység, stb.), hogy megjönne a menstruációm. Terhesség esélye kizárva 4 db negatív teszttel. Valakinek volt ilyen?

2022. febr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim válasza:

Sziasztok! Hátha valaki még tudna rá válaszolni.

Én majd most fogom elkezdeni a drovelist. Tudom hogy nagyon hülye kérdés de biztosra akarok menni.

Szóval ezt minden egyes nap szedni kell szépen sorba? Vagy kell kihagyni valahány napot? Mert ugye 28 darabos és azért nem áll össze a kép.

Előre is köszi:)

2022. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:

Sziasztok!

Én most váltottam ki ezt a gyógyszert annak reményében hogy szexuálisan aktívabb leszek. A missee-t szedtem előtte, de volt hogy felborult a hormonháztartásom és véletlenszerűen jött meg. Gyógyszer előtt a libidóm az egekben volt, mára szinte eltűnt.. Valakinek erről van valami tapasztalata? Ha nem ez, akkor kinek mi vált be, hogy kívánósabb legyen?

Sima sztk-ba járok nődokihoz, neki is csak ennyit mondtam hogy szeretnék szexuálisan aktívabb lenni és ezt a gyógyszert írta fel.


Zora

2022. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim válasza:
Sziasztok! En most kezdem el szedni a negyedik levelemet, ez a masodik fogamzasgalto amit elkezdtem szedni valtottam a lindynette-rol mert nekem rengeteg mellekhatas kijott tole. December utolso napjan a menstruaciom elso napjan kezdtem el szedni nogyogyasz ajanlasara az elso honapot sajnos vegig vereztem,de kitartottam nogyogyaszom ajanlasara ugyanis az elso harom honapban termeszetes ez a reakcio ameddig hozzaszokik a szervezet. majd a masodik level elkezdesekor ez elmult nekem egy mellekhatasom van tole az pedig az hogy mielott megjonne a menstruaciom elotte egy hettel elkezd barnas folyasom lenni de csak pont annyi amennyi elfer egy tisztasagi beteten:D masik “mellekhatasnak” meg azt tudnam mondani hogy ez a harom honap alatt egy teljes merettel nagyobbak lettek a melleim, amit nem tudom hogy ennek koszonhetek de en erre gondolok
2022. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!