Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű vagy fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű vagy fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Életemben először kezdtem el fogamzásgátlót szedni, már a harmadik félét szedem és nem vagyok biztos benne, hogy nekem ez valaha is be fog válni. A múltkor a nőgyógyásznál felmerült a hüvelygyűrű is mint opció, de inkább a tablettánál maradtam, de már nem vagyok biztos abban, hogy jó döntést hoztam.


Az első gyógyszerem a Slinda minipill volt, sajnos számomra katasztrófa volt, végig véreztem tőle és nem csak barnázgattam, hanem rendesen mintha menstruálnék.


Ekkor új orvoshoz fordultam, aki egyből Jangee-re váltott engem, az lényegesen jobban működött, viszont ott 3 hónap után is fennmaradt a random barnázás és a gyógyszerszünetem is barnázásból váltott megvonásos vérzésbe. Emellett egy idő után borzasztóan fájt tőle a mellem és konstans hányinger érzetem is volt.


Ezt megelégelve visszamentem a dokihoz, hogy ez sem lesz jó, ekkor ajánlotta a kombinált Milligestet vagy a hüvelygyűrűt. A Milligest mellett döntöttem, ami az első hónapban gyönyörűen működött, nulla barnázás, zero mellékhatás. Most a második hónapban vagyok és ma ugyan minimálisan, de megint barnázást tapasztaltam és már megőrülök, hogy megint ez van. Nyilván még "csak" második hónap, nagyon remélem, hogy ez változik..


Fogalmam sincs, mit csináljak, már tökre idiótának érzem magam, hogy állandóan rohangászom a nődokihoz, hogy ez se jó, ez se jó.. Nem tudom, egy hülyegyűrű jobb megoldás lenne-e, de most már kezdek egyre frusztráltabb lenni, hogy semmi nem akar normálisan működni a szervezetemmel.. :(



2021. okt. 16. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek nem tudnak normálisan működni a szervezeteddel. Miért is tudnának? Hormonok. Teljesen felborítják a normális működést. Én akkor hagytam abba, mikor kihullott a hajam és totális vágycsökkenést okozott. Mi értelme is van szedni, ha nem érdekel a szex tőle?:/
2021. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én hormonmentes hüvelygyűrűt használok. Nem bírja a szerevezetem a sok hormont. Ráadásul ezt nem kell naponta szedni/be tenni
2021. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Hormonmentes? Megkaphatom a nevét?
2021. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 erre én is kíváncsi lennék!


Igazándiból elkeserítő mert tényleg minden tőlem telhetőt megteszek és mégis ez van. A hormonmentes dolgokkal kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok, de lehet az lesz a megoldás. Az óvszer nem kényelmes, a megszakításos nem játszik. Megbolondulok komolyan!

2021. okt. 16. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Huvelygyuru
2021. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Nem tudom Magyarországon mi az elnevezése és, hogy kapható e már. Én itt Angliában kaptam. Nem tipikus hüvelygűrű. Réz golyócskák vannak rajta. Hasonló a spirálhoz, de ezt fiataloknak is ajánlják akik szeretnének majd később terhesek lenni.

A neve: IUB Ballerine Midi


5 évig jó. Nekem 1 éve van meg. Semmi panaszom nincs csak kicsit erősebb és hosszabba a vérzés

2021. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami hasonló itthon rézgyöngy néven fut. De nem biztos. Én nem mertem megpróbálni, mert sokan írták, perforációt okozhat.
2021. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!