Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Noriel fogamzásgátlót kezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Noriel fogamzásgátlót kezdtem el szedni. Valójában mikortól véd?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató szerint ha a menzesz 5. napján kezdem akkor 7 nap múlva védett vagyok. A párom most pénteken jön, ha már az aznapi tablettát bevettem már csak 3 fog maradni (21 napos)

Már védett vagyok akkor, vagy meg kell várni míg a másik levelet elkezdem?



2021. nov. 10. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Az orvos egy hónapot szokott javasolni
2021. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta, de akkor a betegtájékoztatón miért 7 nap van írva?

Az inzulinrezisztencia és a pco miatt nincs sok esélyem a teherbe esésre így se, azonban biztosra megyünk a tablettával azért.

2021. nov. 10. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
7 nap van írva, mert elvileg annyi is elég, de gyakorlatban mindig 1 hónapot mondanak. Szerintem ha amúgy sincs sok esélyed teherbe esni és már csak 3 szem van hátra az első levélből, akkor nem szükséges kiegészítő védekezés. Én is azt szedem amúgy :D Már 2 éve, és nem volt gondom vele. De ha féltek és biztosra akartok menni, akkor legyen óvszer, vagy legalább megszakítással csináljátok.
2021. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves választ!

Én is ezen gondolkodtam, de jobb biztosra menni igazából mert nem hiányzik most gyerkőc:D

2021. nov. 10. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
A tablettáknak túl rizikós a mellékhatásuk. A legtöbb nő attól hízik el mint egy tehéz. Vannak méhen belüli hormonmentes eszközök, és hüvelyben használható spermaölő szerek. Én ezeket ajánlanám mindenkinek!
2021. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ELVILEG - értsd: az esetek többségében - elég az amit a betegtájékoztató ír, de jobb nem kockáztatni nem igaz? Azért mond a doki egy hónapot, hogy látni lehessen hogyan reagál rá a szervezeted (pl. nem kell-e közben nem várt mellékhatás miatt felfüggeszteni az alkalmazását, ki tud-e alakulni a bevételének a "napirendje" stb.).
2021. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az 5. Válaszadónak

Kedves idegen! Nem, nem attól híznak el a nők, mint egy tehén, főleg hogy a manapság forgalomban lévő tabletták alacsony hormontartalmúak már. Megfelelő étkezés mellett senki se hízik semmitől sem, inkább a fehérlisztet és a cukrot mondanám sokkal egészségtelennek.

2021. nov. 10. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan mehet a menet a pároddal, nem lesz semmi baj. Szeded a bogyót rendszeresem,+az IR miatt sem 100%hogy lehet baba. Szóval csapjatok a lovakközé és lökjön meg rendesen a kis kandisznó.
2021. nov. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!