Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a fogamzásgátló spirálról?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek melyik a legjobb fogamzásgátló módszer?

A spirálról sokat olvastam, hogy emellett is estek már teherbe. Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?



#spirál #fogamzástágló
2022. máj. 20. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a saját tapasztalatom, hogy nem estem mellette teherbe 2 x 5 év alatt. Semmi panaszom nem volt. Mintha ott se volna. Nem kell vele foglalkozni, csak időközönként ellenőriztetni. Hallottam én is ezt-azt, de nekem bevált.
2022. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A spirál mellett teherbe esés mennyisége kb. ugyanannyi, mint az óvszer vagy a fogamzásgátló tabletta mellett, azaz 0,01%. Az óvszerre és a tablettára rá lehet fogni, hogy rosszul használták, ezért csúszott be a baba, a spirálnál viszont te kvázi nem tudod a használatát "elrontani", ezért kerül több ilyen eset a köztudatba amolyan szenzációként, mint az első kettő esetében.


Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy mindaddig, amíg babavállalás is opció lehet, addig ne legyen spirál, de ha már túl vagyunk a babán és nem szeretnénk többet, akkor mindenképpen inkább a spirál a javasolt. A tabletta is jó lehet, de azt hosszabb ideig, évekig szedve már magasabb a kockázata annak, hogy valami hormonális eltérést okoz.

2022. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem, számomra ez a legkényelmesebb,mert menstruációm sincs, semmi mellékhatása, párom sem érzi, én már csak ezt.
2022. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
55%
Nekem tönkre tette az életem, valószínűleg rosszul rakták fel,mert begyulladt tőle mindenem, de én mindig ilyen peches vagyok ha egészségügyről van szó.
2022. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
A regi típusú, hormonmentes spirális voltak megbizhatatlanok. A mai modern, hormomtartalmuak a legbiztosabbak, hiszen q fizikai és q hormonális fogamzásgátlás egyszerre alkalmazva kb nullára csökkentik q terhesség esélyét
2022. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nővérem 2x is spirál mellett lett terhes.

2 éve ki kellett venni az egyik petevezetőt, mert olyan durva gyulladást kapott a spirál miatt.

Én 9 hónapig szívtam a hormonos spirállal, makacs voltam, és baromira sajnáltam az árát. 9 hónapból 7 végig véreztem, pecsételtem. Fél évig idegentest érzetem volt. Folyamatosan begyulladtam, a végén már az ágyból is alig bírtam kimászni.


Mindketten fémallergiásak vagyunk.

2022. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Hagyományos spirál:

Eddig nem lettem terhes (3hónap)

Folyamatosan vérezgetek

Néha görcsölök

Mensim is hosszabb, de gyengébb egy kicsivel


Összeségében el vagyok vele, de nem gondolom a legjobbnak

Ha leszedik, utána marad az óvszer, én semmi különbséget nem érzek. Férjem meg elviseli szerencsére.

2022. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!