Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Visszagondolva nem volt túl felelősségteljes döntés hogy óvszer nélkül szexeltünk. A barátom nem ment el bennem, de a biztonság kedvéért vettem be esemény utáni tablettát(május 11-én). Rá pár napra kis mennyiségű vérzést tapasztaltam, viszont azóta semmi, nem jött meg. Lehetséges hogy ennyire felborította a menstruációmat a tabletta, ez normális?

2022. júl. 13. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Lehetséges. A tájékoztatót fájt volna elolvasni? Vagy utánanézni a neten, hogy mi is az az esemény utáni tabletta?
2022. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális. 1-3 hónapra felboríthatja. Okkal mondják, hogy nem védekezési módszer az eseményutáni, mert tönkreb*ssza a szervezetét egy nőnek. Ez arra van kitalálva, ha elszakadt az óvszer / erőszak áldozata lettél / véletlen kihagytad a fogamzásgátlót.

Kezdj el valami normális fogamzásgátlási módszer után nézni. Az óvszer használatát pedig csak akkor hagyd el mindig, ha voltatok közösen nemi betegség szűrésen. Tudtad, hogy nem mindegyiknek van azonnal és mindig tünete? Van amelyik ÉVEKIG lappanghat? Csak az óvszer védhet meg a betegségektől.

Milyen fogamzásgátlási lehetőséggek vannak:

- Óvszer. Stabil, hosszútávú kapcsolatban nem mindig a legegyszerűbb megoldás. Ha úgy nézzük, akkor drága is, ha sokat szexel a pár.

- Fogamzásgátló: rendes kivizsgálás után alkalmazható. Ezerszer jobb, mint az eseményutáni, de sajnos vannak hátulütői. Leggyakoribb: nem tudhatod, hogy mennyire kavar be a hormonháztartásodnak, trombózist okozhat, hízhatsz tőle, kisebb lehet a libidód stb. Ezt mérlegelni kell, hogy kinek mi fontos. Pontosan, minden nap ugyanakkor kell beszedni. Betegség, egyes gyógyszerek szedése alatt kell kiegészítő védekezés (pl.: Pharmatex vagy óvezer).

- Spirál: ennek van hormontartalmú és hormonmentes változata is. Utóbbit én jobban szeretem, mert a hormontartalmútól évi 280-300 napot véreztem mindig. Ezt egyszer felrakják a kórházban és 3-5 évig tökéletes. Évente kell ellenőriztetni. Nekem ez volt mindig a legpraktikusabb, viszont egyszeri nagyobb kiadás.

- Helyi hatású fogamzásgátló (pl Pharmatex). Nekem ezzel az volt a bajom, hogy minden szex előtt bajlódnom kellett vele (van több fajta belőle: kúp, krém stb). Ha folyásod van nem olyan hatékony, vérzés alatt nem lehet használni ugyanúgy. Na meg nem a legolcsóbb. Viszont fogamzásgátló mellett kiegészítő védekezésnek tökéletes pl egy hányós hasmenéses vírus után.

- Termékenységtudat. Na ezt nehezebb elmagyarázni. Én is a tanulás folyamatában vagyok éppen. A lényeg, hogy vannak jelek, amik alapján megtanulhatod a tested működését.

- Méhszájsapka: van akinek bejön, van akinek nem. Én utóbbi vagyok.


Ami nem való védekezésre:

- Naptármódszer: nem mindig ugyanakkor van mindenkinek peteérése. A spermium pedig nagyon sokáig életképes.

- Megszakításos módszer: Őszinte leszek. Egy ideig mi is ezt alkalmaztuk, amikor már biztos volt a kapcsolat, anyagi háttér, emiatt nem lett volna gond, ha jön a baba. Viszont másképp sose alkalmazzátok, mert az előváladékban is lehet spermium.

- Eseményutáni tabletta: tényleg csak vészhelyzetre van. Leírtam az okát

- Abortusz: Ha mindent megtettetek azért, hogy ne legyen baba, de mégis összejött abból az 1% esélyből, de nem tudjátok megtartani, akkor jó megoldás. Nekem missed ab volt már (tervezett baba volt, de meghalt), viszont senkinek sem kívánom azt. Az abortusz amúgy egy nagy procedúra. Lelkileg is nehéz. Sajnos szövődmény is lehet belőle. Emiatt jobb elkerülni.


Remélem tudtam segíteni egy átfogó ismerettel, hogy jól tudj dönteni. Hidd el, hogy még mindig jobb néha egy eseményutáni vagy egy fogamzásgátló, mint egy nemkívánt terhesség. A lényeg, hogy gondold át a megelőzési lehetőségeket. Ha akarsz, akkor nyugodtan írj és segítek neked. Tájékozódj rendesen róluk és úgy nem lesz baj. Egy dolgot pedig sose felejts el: ,,Egy nő két dologért tesz meg mindent. Azért, hogy terhes legyen és azért, hogy ne”. Emiatt kell felelősségtelesen dönteni, mert ez nem csak rólad, hanem a párodról és egy babáról is szól.

2022. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat <3
2022. júl. 13. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges. Az esemény utáni egy hormon-atombomba, a kisebbik rossz elve alapján működik (még mindig jobb mint a művi terhességmegszakítás). Egyénenként változó kinek mennyire "ver oda", van akinél szinte alig van mellékhatás, másnak akár 3-6 hónapra is széttrollkodja a ciklust (ezért NEM szabad rendszeresen használni!).

Nyugi, vissza fog majd állni a ciklusod. Ha bizonytalan vagy a fogamzásban akkor tesztelj egyet.

2022. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes a természet, a kérdés kiírása után (kb 4 óra se kellett) megjött :D
2022. júl. 13. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kérdések megválaszolásával oldódott a feszkó benned valamennyire. :)

A női szervezet tud érdekes dolgokat csinálni..főleg menstruáció téren.

2022. júl. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 A női szervezet tud ilyeneket csinálni. Ha stresszes vagy, idegeskedsz, hirtelen fogsz/hízol is mind mind hatással vannak a hormonháztartásra. Ha nyugodt és kiegyensúlyozott vagy, akkor rendben megy bent is minden.
2022. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!